Ev Ödevini Daha Eğlenceli Hale Getirecek 6 Ürün

Ev Ödevini Daha Eğlenceli Hale Getirecek 6 Ürün

2319

Kollu kalemtraşlardan eğlenceli klipslere, rengarenk postitlerden komik silgilere, esnek cetvellerden renkli kalem setlerine; çocukların ders saatlerine neşe katacak ürünleri seçtik!

Çocukların ödev saatleri monotonlaştıkça zorlaşan süreçlere dönüşür. Dolayısıyla onları motive etmek ve bu zorlu saatlere renk katmak iyi bir fikir olabilir. Biz de bu konuda hayatınızı kolaylaştırmak istedik ve ev ödevini daha eğlenceli hale getirecek 6 ürünü sizler için seçtik.

1. Masaüstü kalemtraş


Kulağa her ne kadar nostaljik gelse de şimdiki nesil için birbirinden eğlenceli tasarımlarla karşımıza çıkabilen kollu kalemtraşlar çalışma masalarının en eğlenceli parçaları arasında. İster Mickey Mouse gibi karakterlerden oluşan ister sevimli hayvan suratlarıyla tasarlanmış bu masaüstü kalemtraşlar ile minikler kalemlerini açarken çok eğlenecek!

2. Renkli kalem setleri


Ödev yaparken işi eğlenceli hale getirmenin bir diğer yolu da tabii ki ortama biraz renk katmak olacaktır! O yüzden her ders masasında mutlaka rengarenk kalemlerden oluşan bir kalem seti bulunmalıdır. Çocuklar ödevleri bu Stabilo kalem seti gibi renkli kalemler ile yapabilir ve çok daha verimli saatler geçirebilirler.

3. Eğlenceli klipsler


Bir sürü ders notunu bir ara tutmak için ataçlar her zaman hayatımızdalar. Ama çocuklar için bunu biraz daha neşeli hale getirmeye ve birbirinden eğlenceli klipsler ile notlarını çok daha düzenli tutmalarını sağlamaya ne dersiniz? İster yaprak ya da kaktüs gibi formlara sahip klipsler ister rengarenk klipsler ile çocuklarınızın ders masasını süsleyin.

Bunu da okuyun: Çocuklara Ödev Alışkanlığı Kazandırmanın 6 Yolu

Çocuklarınızın okul başarısını arttıracak ve onlara sorumluluk almayı öğretecek ödev yapma süreçlerini daha pozitif hale getirmenin yollarını keşfetmeye ne dersiniz?

4. Esnek cetvel


Çocukların çalışma masasında bulunması gereken temel malzemelerden birisi de cetvellerdir. Kıvırılabilen bu esnek cetvel modelleri ile işi çok daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Eğlenceli olduğu kadar işlevsel de olan bu cetveller her çocukta bulunmalı!

5. Rengarenk postitler


Ders masasını renkli postitler ile donatmaya ne dersiniz? Birbirinden güzel motiflere ve renklere sahip bu postitler sayesinde çocuklarınız unutmaması gerekenleri olabilecek en eğlenceli şekilde kendine hatırlatacak. Hem de çalışma ortamı hareketlenecek.

6. Komik silgiler


Son olarak temel kırtasiye ihtiyaçlarından bir diğeri, silgiler ile karşınızdayız! Tabii öyle herhangi silgi modellerinden bahsetmiyoruz. Çocukların ders çalışırken motive olmasını sağlayacak, renkli, eğlenceli tasarımlardan bahsediyoruz. Legami markasının bu eğlenceli silgileri ile çocuğunuz ödev yaparken hata yapmaktan hiç çekinmesin!