Emzirme Döneminde İhtiyaç Duyacağınız 6 Şey

Emzirme Döneminde İhtiyaç Duyacağınız 6 Şey

4401

Emzirme sutyenlerinden göğüs pedlerine, emzirme yastıklarından kremlere, pompalardan örtülere; emziren anneler için olmazsa olmaz ürünler burada!

Emzirme, hiç de hafife alınmayacak bir süreçtir. Hem bebeğiniz hem siz; her ikiniz için de yepyeni bir süreç olan bu emzirme döneminde doğru malzemelere ve donanıma sahip olmanız, her şeyin yolunda gitmesi açısından önemlidir. Biz de bu yazımızda sizlere bu konuda yardımcı olmak istedik ve emzirme döneminde ihtiyaç duyacağınız 6 şeyi bir araya getirdik.

1. Emzirme sutyenleri, atletleri ve gecelikler


Lohusalık dönemi konforla oldukça alakalı bir dönemdir. Kendinizi rahat hissetmeniz lohusalık sürecini daha rahat geçirmeniz için fazlasıyla etkili olacaktır. Bu konforlardan birisi de üzerinizdeki kıyafetlerle rahat etmenizdir. Dolayısıyla göğüslerinize kolayca erişebileceğiniz emzirme sutyenleri , emzirme atletleri ve emzirme gecelikleri listemizde baş sırada. Emzirme Sütyeni Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli? yazımız da size faydalı ipuçları verecektir.

2. Göğüs pedleri


Yeni anne olanların ilk öğrendikleri şeylerden birisi de bebek istesin istemesin, göğüslerin süt üretecek olmasıdır. Dolayısıyla göğüs ucundan damlayan sütleri emerek sızıntıları önleyen göğüs pedleri kurtarıcı olarak başroldedir. Tek kullanımlık emzirme pedleri her annede bulunması gerekenler arasındadır. Göğüs ucu koruyucular da listenizde yer alabilir!

3. Göğüs ucu için krem


Hem bebekler için güvenli olacak hem de anneler için koruyucu olacak bir ürün ile karşınızdayız! Özellikle acıyan göğüs uçlarının iyileşmesi için son derece önemli olan göğüs ucu kremleri özel formülleri sayesinde koruma da sağlayabilir.

Bunu da okuyun: Emzirme Döneminde Meme Bakımı
Doğanın mucizesi ve duygu yüklü deneyimi daha sorunsuz ve keyifli bir şekilde sürdürebilmek için lohusalıkta meme bakımı ile ilgili bazı kurallara harfiyen uymak gerekir.

4. Emzirme destek minderleri


Emzirme esnasındaki rahatlığınız açısından en önemli şeylerden birisi de konforlu bir pozisyonda olmanızdır. Hem kolunuzun, belinizin ya da sırtınızın ağrımaması hem de bebeğin başının doğru bir pozisyonda kalabilmesi için emzirme minderi her annede bulunması gereken ürünler arasındadır. GittiGidiyor’dan Seçtik: En İyi Emzirme Yastıkları yazımızı tıklayarak birbirinden kullanışlı modellere göz atabilirsiniz.

5. Emzirme örtüsü


Herkes için şart olan bir ihtiyaç olmasa da listemizde yer vermek istediğimiz emzirme örtüleri dışarıdaki emzirme seanslarınızda göğsünüzü örtmek ve bebeğinizi ışık, esinti, vb dış etkenlerden korumak üzere faydalı bir üründür.

6. Göğüs pompası


Göğsün dokusuna zarar vermeyecek şekilde tasarlanmış, bebeklerin doğal emme fonksiyonlarını taklit eden ve emme güçleri ayarlanabilen göğüs pompaları emziren annelerin listesinde olmazsa olmazlardan. Manuel ve elektrikli olmak üzere farklı modelleri bulunan göğüs pompası modellerinden kendinize en uygunu seçmek için Alışveriş Rehberi: Göğüs Pompaları yazımızı tıklayın.