Dünya Çocuk Kitapları Haftası Kutlu Olsun

Dünya Çocuk Kitapları Haftası Kutlu Olsun

1004
main

Bu hafta Dünya Çocuk Kitapları Haftası! Bunu çocuklarınızla kutlamaya ve ilgi alanlarına göre onları çok mutlu edecek kitaplar hediye etmeye ne dersiniz? İşte sizin için seçtiklerimiz…

Kitap okumak çocukların sosyal kişiliğini güçlendiren ve empati yeteneğini geliştiren bir aktivite olmasıyla birlikte, çocukların kelime haznesini geliştirir, düşünme yeteneğini arttırır, dinleme ve konuşma kabiliyetini yükseltir… Siz de bu özel haftada, çocuklarınızın okuma alışkanlığını geliştirmek üzere bir adım daha atın ve ona Dünya Çocuk Kitapları Haftası ’nı kutlamak üzere kitap armağan edin.

Bilim meraklılarına


Süper Bilim / Fiziğin Gücü

Elektrik aslında nedir? Su tabancası nasıl çalışır? Neden köşelerin arkasını göremeyiz? Üç boyutlu sayfalar, pencereler, hareketli parçalar ve birbirinden eğlenceli deneylerle fiziğin harika dünyasını keşftemek için bu harika kitap sayesinde çocuklar fiziğin temel prensiplerini kolayca öğrenebilecek.

Süper Bilim / İşte Yaşam

Bir canlıyı canlı yapan şey nedir? Bitkiler neden yeşildir? İnsan kalbi yaşam boyunca kaç kez atar? Zürafaların neden uzun boyunları vardır? Bu uygulamalı kitaptaki, açılan ve çekilen kulakçıklarla, kitapçıklar ve kapakçıklarla günlük yaşamımızda merak ettiklerimizin bir bölümünü açıklıyor. Çocuklar, sineklerin ayaklarıyla nasıl tat aldığını, neden üşüdüğümüzde tüylerimizin diken diken olduğunu ve daha birçoğunu, şaşırtıcı gerçeklerle dolu bu kılavuzda keşfediyor.

Popüler Bilim / Vücudumuz Serisi

5 kitaplık bir bilim hazinesi olan bu dizideki kitapların her biri 48 sayfa. Açık, anlaşılır ve eğlenceli bir üslupla yazılmış. Metinler MEB öğretim programına uygun şekilde hazırlanmış. Bilimsel danışman kontrolünden geçmiş. Ayrıca kitaplarda açıklayıcı, rengârenk resimlere yer verilmiş. “Annemizin karnındaki yolculuğumuz tek bir hücreden nasıl başlıyor? Beş duyumuzun ne kadar karmaşık yapılar olduğunu hiç düşündünüz mü? Canlıları meydana getiren en küçük yapı birimine hücre diyoruz. Peki, sizce ne kadar küçük? İskelet ve kas sistemimiz hakkında birbirinden ilginç bilgiler…” Hepsi ve daha fazlası bu kitaplarda yer alıyor.

Bilim ve Buluşlar

Genç mucitler için mükemmel bir rehber olan bu ilginç fen bilimleri kitabını okuyan çocuklar ilginç deneyler yapabilir, yeni projeler üretip bunları hayata geçirebilir, fen bilimlerinde çok şaşırtıcı keşifler yapabilir.

İ Bilim

Evren’deki en yaygın element hangisidir? Hangi metal avucunuzda erir? Ay’da kaç kilo gelirsiniz? Bir bilimci olun ve kendi etkileşimli, cüretkar deneylerinizi yapın. Sanal ortamda olağanüstü bir öğrenme deneyimi sunan bir kitap… Ücretsiz etkileşimli uygulamayı indirerek çocuklar bir atomu avuçlarının içinde parçalayabiliyor. Bir duvarı yıkmak için ne kadar enerjiye ihtiyacınız olduğunu keşfedebiliyor. Dünya’daki ve uzaydaki kütle çekimiyle ve çok daha fazlasıyla deneyler yapabiliyor.

Geleceğin sanatçılarına


Sanat Etkinlik Kitabı

Çizim ipuçları, boyama sayfaları, yap-oyna etkinlikleri, bulmacalar, labirentler, oyunlar ve daha fazlası bu kitapta… Ayrıca, ünlü ressamlarla ilgili komik gerçekler ve yaratıcılığı harekete geçiren büyük başyapıtların yer aldığı kitapta çocuğunuzun yaratıcılığını geliştirecek çıkartmalar, renkli el şi kağıtları, katlanan çıkartma sahneleri ve çekip çıkarılan kalıplar da yer alıyor.

Süper Sanat

Süper Sanat serisindeki bu ilk kitap hem çocuklar hem de eğitimciler için tasarlanmış ve 48 yaratıcı projeyi bir arada sunuyor. Bu kitaptaki malzemeleri edinerek yönergeleri uygulayarak kendi kartpostalınızı tasarlayabilir, damga yöntemini kullanarak bir resim çerçevesi yapabilir, çeşitli çizim ve resimleme tekniklerini öğrenebilir, kendi baskılı tişörtünüzü ve havalı tasarım ayakkabınızı üretebilirsiniz.

İ Sanat

Tarih Öncesi mağara resimlerinden son fikirlere varıncaya dek sanat hakkında çocukların bilmesi gereken her şey bu kitapta. Üstelik Londra’daki National Gallery’de sergilenen dünyanın en meşhur tablolarından ilham alarak…. Çocuklar her eserin tarihsel ve kültürel etkilerini hangi koşullarda yaratıldıklarını öğreniyor. Dünyanın en büyük sanatçılarının yaşamları hakkında bilgi sahibi oluyor. Ayrıca kitabın içinde yer alan “Resim Dersleri” ve evde denenebilecek proje önerileri sayesinde kendi stilini geliştirme olanağı da buluyor.

Bunu da okuyun: Masal Kitaplarına Göre Çocuklarla Yapılabilecek Aktiviteler
Kurbağa Prens, Kırmızı Başlıklı Kız, Külkedisi, Rapunzel ve çok daha fazlası… Çocukken sizin hayallerinizi süsleyen, şimdi de çocuklarınızın hayal dünyasını zenginleştiren masallarla biraz daha haşır neşir olmaya ne dersiniz? Çocuklara okumayı sevdiren masalları bir adım daha öteye taşıyıp çok keyifli aktivitelere dönüştürebilirsiniz.

Masal zamanı


Masal Bahçesi

İçinde Alis Tuhaflıklar Ülkesinde, Oz büyücüsü, Kral Midas, Rapunzel, Çizmeli Kedi, Parmak Kız, Küçük Denizkızı, Anne Ördek, Küçük Aşçı, Bez Bebekler, Piperino, Neşeli Balina, Bay Sihir, Kelebekler Ormanı, Yıldız Yağmuru, Güliver Cüceler Ülkesinde, Ali Baba ve Kırk Harami, Yuvasız Sincaplar, Hayalci Çırak gibi birbirinden güzel masalları barındıran bu 253 sayfalık kitap her eve lazım!

Masal Kütüphanesi

İçinde tam 19 tane ciltli masal kitabı bulunduran bu takımda Anaokuluna Hayır!, Annemin Ayakkabıları, Aşçı Fernando, Aşık Kelebek, Ben Böyle Doğmuşum, Bir Zamanlar Bir Göl Varmış, Camdaki Ay, Domuzcuk Nello’nun Doğum Günü, Elma Kurdu’nun Gerçek Hikayesi, Elma Kurdu ile Doğum Günü, Gökkuşağı Şarkıları, Mattia ile Kedisi, Mavi Denizin Önünde, Mondo Dayı, Noktalarım Nerede?, Pamuk ve Yedi Cüceler, Üff Keşke Kardeşim Olsa, Yaşasın Kurtlar ve Yuvarlak Piko masalları yer alıyor.

Masal Çantası

100 temel eserden seçilmiş tam 40 kitabı bir arada bulunduran bu sette 10 adet Lafontaine masalı, 10 adet Ezop masalı, 10 adet Keloğlan masalı, 10 adet Mevlana masalı yer alıyor.

Okul öncesi eğitimde yaratıcı yaklaşımları ve Güldüy Güldüy programı ile hem çocukların hem de ailelerin favori isimlerinden Ezo Sunal, çocukların gelişimlerine katkı sağlayacak 5 keyifli çocuk kitabını GittiGidiyor Blog için tanıtıyor.