Diş Buğdayı Kutlaması İçin 4 Yaratıcı Fikir

Diş Buğdayı Kutlaması İçin 4 Yaratıcı Fikir

656

Evinizde yapabileceğiniz süslerden ikram sürprizlerine, misafirlere verebileceğiniz hediyelerden bebeğinizin kıyafetlerine; işte karşınızda harika bir diş buğdayı kutlaması için yaratıcı fikirler!

Eskilere dayanan bir Anadolu geleneği olan diş buğdayı bebeklerin dişlerinin buğday gibi sağlıklı olmasını, hayatının da bereketli olmasını dilemek için yapılan bir kutlama olarak bilinir. Aynı zamanda diş çıkarma döneminde zor bir dönem geçiren bebek ve anne için iyi niyetli bir motivasyon amacına sahip olan diş buğdayı kutlaması bebeğin ilk dişini çıkarmasının ardından yapılır. Ailenin yakınlarının katıldığı diş buğdayı kutlaması farklı adet ve gelenekleri de beraberinde getirir. Biz de bu yazımızda ilk diş kutlaması için GittiGidiyor’da bulabileceğiniz yaratıcı fikirleri bir araya getiriyoruz.

1. Diş buğdayı ve ikramlarda sürprizler


Diş buğdayı kutlamasının en büyük adetlerinden biri olan diş buğdayını pişirmek olmazsa olmaz. Yanında da diş şeklinde kalıple hazırlanmış kurabiyeler, lezzetli cupcake’ler gibi atıştırmalıklar sunabilirsiniz. Üstelik tüm bunları diş buğdayı kutlamaları için özel tasarlanmış, hatta bebeğinizin ismine özel de yaptırabileceğiniz parti yiyecek-içecek malzemeleri ile sunduğunuzda ortam harika olacak! Bu arada diş buğdayınızı ne kadar çok kişiye dağıtırsanız bebeğinizin o kadar sağlıklı ve güzel dişlere sahip olacağına inanıldığının ve bereket için de diş buğdayının etraftaki komşulara, kuşlara dağıtıldığını da hatırlatalım.

2. Ev süslemelerinde detaylar


Bebeğinizin diş buğdayı kutlaması için evi süslemek işin en eğlenceli kısımlarından biri. Çünkü artık bunun için harika seçenekler bulmak mümkün. Rengarenk balonlar, bayraklar, flamalar, diş şeklinde balonlar gibi detaylar ile evinizi diş buğdayı atmosferine hazırlayın.

Bunu da okuyun: GittiGidiyor’dan Seçtiklerimiz: Diş Çıkaran Bebeklere Özel 20 Ürün
Bebeğiniz için son derece zorlu bir süreç olan diş çıkarma döneminde onu diş kaşıyıcılar ile rahatlatın. İşte karşınızda birbirinden farklı yapı ve özelliğe sahip bebek dişlikleri!

3. Bu anıyı unutulmaz kılacak hediyeler


Bu özel günde sizin ve bebeğinizin yanında olan herkese hem teşekkür etmek adına hem de bu özel günü unutulmaz kılmak üzere diş buğdayı hediyeleri dağıtmanızı öneririz. GittiGidiyor’da bebeğinizin ismine özel diş buğdayı hediyeleri hazırlatmanız mümkün. Özellikle diş buğdayı magnetleri ve anahtarlıkların en popüler diş buğdayı hediye seçenekleri arasında olduğunu hatırlatalım.

4. Ve bebeğinizin kostümü


Bebeğinizin diş buğdayı partisinde yapabileceğiniz bir diğer sürpriz de ona bu güne özel bir kıyafet giydirmek. Hem fotoğraflardaki anılarına ileride baktığında çok eğlenecek hem de misafirlerle eğlenceli anlar yaşayacaksınız.