Çocuklu Aileler İçin İdeal 5 Köpek Cinsi

Çocuklu Aileler İçin İdeal 5 Köpek Cinsi

Çocuklu ailelerin köpek sahiplenmeyi düşünmesi alışılmadık bir durum değildir. Ancak bazı köpek cinsleri küçük çocuklu aileler için daha uygundur. İşte onların en süper beşlisi!

Sadece aile dostu olan bir köpeği sahiplenmenin dışında, dikkate alınması gereken çeşitli şeyler vardır. Kendi günlük hayatınızı dikkate almanız da önemlidir. Yürüyüş, koşu ve kamp yapmak için çok zaman harcayan aktif bir aile misiniz? Yoksa evde yemek pişirme ve film izleme gibi etkinlikleri yapma eğiliminde misiniz? Mizaç, beden ve enerji seviyesiyle bağlantılı olarak ailenize en uygun olan köpeği seçmek çok daha akıllıca olacaktır.

Yaşam temponuza uygun ve aile dostu bir köpeği sahiplenseniz dahi küçük çocuklarınızı köpekle gözetimsiz bırakmamanız önemlidir. Bir köpek yavrusu kabul ederken hangi kişilik özelliklerine dikkat etmeniz gerektiğini söylemek çok kolay olmasa da sahiplenme işlemlerine tamamen başlamadan önce bir deneme zamanı için izin veren yerler bulmanız mümkündür. Bu yazımızda ailenize uygun bir seçim yapabilmeniz için size beş köpek cinsinden ve temel kişilik özelliklerinden bahsedeceğiz.

1. Bulldog

Bulldog’lar son yıllarda popülerlik kazandı. Arkadaş canlısı ve eğlenceli olmalarının bunda etkisi büyük! Bulldog’ların boyları küçük olsa da cüsseli hayvanlardır ancak yine şehirlerde yaşayan aileler için uygundur. Çocuğunuzla uzun süreler oyun oynama kapasitesine sahiptir.

2. Boxer

Boxer cinsi köpekler aileniz için iyi dost olabilecek sadık, eğlenceli köpeklerdir. Genelde oldukça aktifler ve çok sevgi dolular. Bu cins, bebeklik döneminden itibaren çok sıkı eğitilmelidir. Bu şekilde diğer köpeklerle daha uyumlu anlaşır.

3. Kaniş

Kanişler bir fino köpeği ile Labrador av köpeği arasında çapraz olan yeni nesillerdir. Bu iki tür zaten mükemmel aile köpekleri olduğundan ve bu sosyal doğalarına ek olarak kanişin zekası da eklendiğinden aileler için harika bir kombinasyon oluşturur.

4. Golden retriever

Golden retriever çok popüler bir aile köpeği cinsidir, çünkü arkadaş canlısı, akıllı ve sadıktırlar. Sabırlarıyla da tanınırlar, bu nedenle küçük çocuklu aileler için uygun bir seçenek olabilirler. Golden’lar aynı zamanda çok eğlencelidir, bu yüzden çocuklara ayak uydurabilir. Bütün aile ile birlikte uzun ve sevgi dolu zamanlar geçirmek isteyeceklerdir.

5. Labrador retriever

Labrador hareketli ve eğlenceli bir türdür. O kadar hareketlidir ki küçük çocuklu aktif bir aileye daha uygundurlar. Ayrıca onlar da çok sevgi dolu ve eğitilmeleri çok zor olmayan bir köpek cinsidir.