Çocuklarla Adım Adım Yılbaşı Ağacı Hazırlığı

Çocuklarla Adım Adım Yılbaşı Ağacı Hazırlığı

1092

Ailece keyif dolu bir gün geçirmek ve çocuklarla yılbaşı aktivitesinde birlikte yılbaşı ağacı yapmak için size birkaç önerimiz var!

Yılbaşı ağaçları yeni yıla neşe ve umut ile başlamamızı temsil eder. Evinizde her yılbaşında kullandığınız bir ağaç olabilir ya da son yıllarda çeşitleri artan suni yılbaşı ağaçlarından birini alacak olabilirsiniz. Her nasıl olursa olsun, yılbaşı ağacı süsleme süreci aileler için eğlenceli bir andır. Bu güzel anları, çocuklarla yeni yıl dileklerini konuştuğunuz, ailece çok keyif aldığınız bir güne çevirebilirsiniz. Bunu, çocukların yaratıcılıklarını kullanabilecekleri bir oyun deneyimini ile de yapabilirsiniz. Bu keyifli fırsattan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi bu yazımızda sizlerle paylaşmak istedik.

1. Bu aile aktivitesi için bir hazırlık yapın

Yılbaşı ağacı süsleri ile ağacı doldurma işini tek başına yapmak insana çok cazip gelebilir ama sürece tüm ailenin dahil edilmesine de özen gösterin. Daha da önemlisi, ailedeki herkesin iyi vakit geçirdiğine emin olun. Her aile üyesine belirli bir rol atayın. Örneğin, çocuklar daha az, narin süslemelerle ilgilenirken ebeveynler ışıklardan sorumlu olabilir. Sevdiğiniz bir müziği çalarak, küçük atıştırmalıklar ve içecekler ile bu zamanın keyfine keyif katın.

2. Yılbaşı süslerini kişiselleştirin

Yılbaşı süslerini pek çok şekilde yapmak mümkün. İster basit bir zanaat, ister o yıla ait bir aile fotoğrafınız olsun, sadece bir kanca ve ip ile onlarca keyifli seçenek oluşturabilirsiniz. Her sene çocuğunuz ile kendinize has, benzersiz yılbaşı süsleri üretebilirsiniz. Bu süslerin bir kısmını evdeki geri dönüşüm malzemelerini değerlendirerek yapabilirsiniz. Kişiselleştirilmiş olması vaya temsil ettiği bir anlamı olmasının onu daha da özel kılacağını unutmayın.

3. Çocuklarla Yılbaşı: Ağaç süslemesinde dengeyi gözetin

Çam ağacını salonunuzun boyutu ile orantılı olarak seçin. Süsleri ağaca homojen bir şekilde dağıtın, boyut kazandırmak için ağacın iç dallarını da kullanın. Yılbaşının çoşkulu enerjisine uygun renkler seçin. Işıkları ağaca derinlik hissi verecek şekilde dolayın.

Bunu da okuyun: Yılbaşı Yaklaşıyor: İlk Hazırlıklar Detaylarda
Yılbaşı günü için son hazırlıklar yapılmadan, detaylarda erken bir yeni yıl heyecanı yaşamaya ne dersiniz?

4. Güvenliği elden bırakmayın

Yılbaşı ağacı süslemeleri eğlencelidir ancak etrafta çok sayıda küçük ve keskin nense olduğunu da unutmamak gerekir. Işıklı paneller ağacın dört bir yanında olabilir, bir evcil hayvanın ya da çocuğunuzun çekerek ağacı düşürmemesi için kablolar çok iyi düzenlenmelidir. Kırılacak olan nesneleri ağacın üst dallarına yerleştirin.

çocuklarla yılbaşı

5. Temizliği daha kolay hale getirin

Süslemelerin hepsini kaldırma zamanı geldiğinde iyi bir organizasyon yapmak gerekir. Hazır aldığınız süslerin kutularını saklı tutun ve gelecek sene kullanmak için düzgün şekilde yerleştirin. Süslemeler için kutularınızı kolayca erişilebilir ve açıkça işaretlenmiş halde tutun. Işıkları ayırın ve kırılmaması için aralarına kağıtlar koyarak karton kutuda saklayın.