Çocuklarla Tatile Gidecekler İçin 10 Hazırlık Tüyosu

Çocuklarla Tatile Gidecekler İçin 10 Hazırlık Tüyosu

1708

Tatil, tüm aile üyeleri için heyecan verici bir deneyim. Çocuğunuzla birlikte unutulmaz anılarla dolu eğlenceli bir aile geçirmek için nasıl bir hazırlık yapmalısınız? Yanıtlar bu yazımızda!

Çocuklarla tatil yapmak , özellikle daha önce böyle bir deneyiminiz yoksa gözünüzü korkutabilir. Ama sağlam bir hazırlık yaptığınızda hiç bir şeyin korktuğunuz gibi olmadığını göreceksiniz. İşte çocuklarla tatile gidenler için 10 hazırlık tüyosu…

Bagaj limitlerinizi bilin

Eğer uçak seyahati yapacaksanız, uçakta alabileceğiniz bagaj ağırlığını ve boyutlarını öğrenene kadar valizinizi hazırlamaya başlamayın. Havalimanları için geçerli yönetmeliklerin yanı sıra havayollarının bagaj ve ağırlık sınırlarını önceden kontrol edin. Genellikle bebek maması ve anne sütü konusunda sıvı oranlarını önceden teyit edin. Ayrıca çoğu havayolu bebek araba koltukları, bebek arabası için ücret talep etmez. Ama siz yine de bunları da teyit edin.

Temel eşyaları tek çantaya toplayın

Gerçekten önemli olan her şeyi küçük, hafif bir sırt çantasında bir araya getirin ve kolay erişebileceğiniz bir yerde tutun. Böyle bir çantada evraklar (pasaportlar, biletler, otel ve taşıma detayları, rezervasyon dokümanı gibi şeyler), varsa çocukların olmadan uyumayacakları oyuncakları ile el altında bulunması gereken diğer önemli eşyalarınız (cüzdan, cep telefonu ve şarj cihazı, gözlükler, reçeteli ilaçlar, çocuklar ve yetişkinler için ağrı kesiciler, gibi) bulunabilir. Evrak ve cüzdan için bir bel çantası kullanmak, bu çantayı da sırt çantasına koymak işe yarayabilir. Kesinlikle tatilde yanınıza almanız gereken şeylerin bir listesini yapın ve evden ayrılmadan önce son kontrollerinizi yapmayı unutmayın.

Eşyalarınızı düzenlemek için farklı çantalar kullanın

Eşyaları sağlam, hafif, ve çeşitli büyüklüklerdeki fermuarlı çantalara ayırmak, valizleri eşeleyerek eşya bulma stresini ortadan kaldırır. Kıyafetler için farklı katmanlar ve yedekleri şeklinde ilerleyin. Kirli eşyaları depolayacağınız ayrı bir bölüm de yaratabilirsiniz.

Yolculuk sırasında erişmek için neye ihtiyacınız olduğuna karar verin

Temel ihtiyaç çantasına ek olarak, yolda hızlı bir şekilde ulaşmak için ihtiyaç duyabileceğimiz diğer her şeyi barındıran bir ‘kolay erişim çantası’, kanvas bir çanta veya sırt çantası hazırlayın. Bu çantada bebek malzemeleri ve birkaç önemli özel eşyanız olabilir.

Çocuklar için olmazsa olmazları unutmayın

İşte çocuğunuzla seyahat için ihtiyacınız olabilecek temel eşyalar:

– Su şişesi, atıştırmalıklar ve sakız (uçuyorsanız kulak ağrısını hafifletmek için)

– Kitaplar, renkli kalemler, boyama kitapları, çizim kağıdı, kart oyunları ve diğer seyahat aktiviteleri

– Pijama, diş fırçası ve diş macunu

– Her çocuk için ekstra bir kıyafet ve kompakt bir battaniye

– Taşınabilir bir DVD oynatıcı, kulaklık, şarj cihazı ve sevdiğiniz DVD’ler

Bir ecza dolabınız olsun

Alerjik reaksiyon, mide ve bağırsak sorunları durumunda ihtiyaç olabilecek ilaçlar, kaşıntı önleyici ve sinek kovucu kremler, bir termometre, antiseptik krem, bandaj, cımbız, tırnak makası, sıcak soğuk kompres torbaları acil durumlar için valizinizde yer almalı.

Farklı hava durumları için uygun giysiler seçin

Yaz aylarında yapacağınız bir tatil için yanınıza kalın montlar almanız gerekmese de gideceğiniz bölgenin yağış, rüzgar ve sıcaklık durumunu gözeterek çok katmanlı giysilere yönelin. Sevdiğiniz ve rahat ettiğiniz giysileri yanınıza alın. İç çamaşırı ve çorapları çok yedekli tutun.

Kozmetik ihtiyaçlar için su geçirmez çantalar kullanın

Şampuan, güneş kremi, sabun gibi eşyalar için su geçirmez çanta sıvıların dökülmesi gibi bir aksilik yaşamınız durumunda sizi kurtarır. Ayrıca ıslak mayo ve havlular için de ayrıca bir su geçirmez çantayı yanınızda bulundurmak isteyebilirsiniz.

Hediyeler için yanınıza boş spor çantası alın

Eğer gittiğiniz yerden bazı hediyelerle dönecekseniz bu eşyaları taşımak için ayrı bir çantaya ihtiyacınız olacak. Yol boyunca çok sayıda hediyelik eşya edineceksiniz bunları adresinize kargolatmayı da düşünebilirsiniz.

Çocukları da hazırlık sürecine dahil edin

Eşyaların hazırlanması sürecine çocukları dahil etmek sizin için işleri kolaylaştıracak olmasa da iyi bir fikirdir. Çocukların hazırlık sürecinde aktif olmaları yolculuk heyecanını arttırır; aynı zamanda evden ayrılma düşüncesinin yarattığı endişeyi de azaltır. Onlarla neye ihtiyacınız olduğunu ve karşınıza çıkabilecek durumları tartışabilir ve yolda eğlenmek için birkaç yeni kitap, oyuncak ya da aktivite seçebilirsiniz. Hazırlıklara başlamak için yolculuğa bir hafta kala hazırlıklara başlamak yeterli olur.