Çocuklarda Yaşa Göre Hediye Rehberi

Çocuklarda Yaşa Göre Hediye Rehberi

3251

8 yaşına kadar hangi yaş grubundaki çocuğa hangi hediyeyi almalı? Bu rehberimiz yılbaşı alışverişinizde hayatınızı kurtaracak!

2018 yılbaşı hediyeleri konusu şimdilerde hepimizin gündeminde. Yılbaşı ağacının altını hediye paketleri ile donatırken evin çocukları da heyecanla o geceyi bekliyor olacak. Biz de bu konuda size kolaylaştırıcı bir dosya hazırlamak istedik ve 1’den 8’e kadar her yaş için farklı hediye önerilerinde bulunduk. İşte karşınızda çocuklarda yaşa göre hediye rehberi!

1 yaş çocuklar için hediye önerileri


1 yaşındaki bebekler için hediye alırken çok da zorlanmanıza gerek yoktur. İtme, çekme, basma, birşeyleri yerlerine koyma gibi el aktiviteleri içeren oyuncaklar onlar için hem geliştirici hem de eğlenceli olacaktır.

Size önerimiz onlara hareketli ve sesli bir peluş oyuncak arkadaş alabilir ya da tekerli ahşap oyuncaklar ile sağlıklı ve eğlenceli oyunlar armağan edebilirsiniz.

2 yaş çocuklar için hediye önerileri


2 yaşındaki çocuklar için hediye alacaksanız onların parmak ve el koordinasyonlarının gelişmekte olduğunu unutmamanız gerek. Dolayısıyla ona bu tip fiziksel aktivitelerde bulunabileceği oyuncaklar sunmanızda fayda olacaktır.

Onlara alabileceğiniz yılbaşı hediyesi seçenekleri arasında Lego DUPLO gibi küçük yapı parçaları ya da renkli ahşap ksilofon modelleri gibi seslerle oynayabilecekleri oyuncaklar vardır.

3 yaş çocuklar için hediye önerileri


Sırada 3 yaşındaki çocuklar için hediye önerilerimiz var. Artık çok daha sosyal olan ve artık kendi fikirleri oluşmaya başlayan 3 yaş çocuklar, birşeyleri kendileri yapabiliyor olmayı isterler. Bol bol motor yeteneklerini çalıştırmalarında fayda vardır.

Aynı deniz kenarında kumla oynar gibi hissedebileceği, üstelik ellerini kirletmeden, etrafa yapışmadan rahatlıkla yoğurup şekiller oluşturabileceği kinetik kum oyuncakları onun için ideal seçenekler arasındadır. Play Doh gibi hamurlarla kız çocuklar için mutfak içerikli, erkek çocuklar için yapı içerikleri oyuncak modelleri yine en güzel hediyeler arasında.

4 yaş çocuklar için hediye önerileri


4 yaşındaki çocuklar için hediye seçeneklerine göz atmadan önce onların hayal güçlerinin son derece geliştmekte olduğunu hatırlayalım. Hikaye anlatıcılıkları, rol ve oyunculuk yapmaları ön plandadır ve dolayısıyla onların bu taraflarını oyalayacak ve geliştirecek oyuncaklar sunmakta fayda vardır.

Okuma ve sayma becelerilerini geliştirmeye yarayan Zingo akıl oyunu çocuğunuzun hem matematiksel yeteneklerinin gelişmesine hem de başka oyuncularla oynama sayesinde sosyalleşmesini sağlayacaktır. Kız çocukları için ise ahşap bebek evleri son derece mutlu edici bir hediyedir. Bu ev içerisinde hayal güçlerinin tadını çıkaracak ve bebeklerini canlandırarak saatlerce oynayabileceklerdir.

5 yaş çocuklar için hediye önerileri


5 yaşındaki çocuklar artık gerçek anlamda sosyallerdir ve grup oyunlarını severler. Dolayısıyla 5 yaş çocuklar için hediye seçerken onların bu sosyal taraflarının üzerinde durmak gerekir. Egoları da geliştmekte olduğundan, başkalarının perspektifinden bakmalar da başlar. Rekabetler, karşılaştırmalar devreye girer.

Kutu oyunları onlar için birebirdir. Monopoly Junior çocukların en sevdikleri klasik piyonların sevimli halleriyle oynayabildikleri ve arsalar satıp alarak eğlenceli bir şekilde para kazanmayı öğrenebilecekleri bir oyun. Efsanevi Playmobil oyuncak setleri ise bir nevi Lego’lar gibi, çocuklarınızın farklı konseptlerde dünyalara açılmasını ve hikaye anlatıcılıklarını geliştirmelerini sağlar.

6 yaş çocuklar için hediye önerileri


Çocukların iyice okumaya başladığı, öğrenme yetilerinin oldukça fazla olduğu bu dönem onları geliştirecek hediyeler sunmanız için ideal. Hele ki spor konularında! Bizim size önerimiz 6 yaş çocuklar için hediye seçerken onları spora yönlendirmeniz olacaktır.

Erkek çocuklar için odalarının kapılarına asabilecekleri bir basket potası eğlenceli bir seçenektir. Ayrıca bisiklete binmeyi öğrenmek için ideal bir yaş olan 6 yaş, ona hayatı boyunca unutamayacağı bu hediyeyi vermeniz için de harika bir yaş! GittiGidiyor’da onlarca farklı çocuk bisikleti modeli bulabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

7 yaş çocuklar için hediye önerileri


7 yaşındaki çocukların kendilerini ifade etmekteki öncelikli yolu artık yazı yazmak ve okumaktır. Elleri kalemi sımsıkı tutan çocuklar aynı zamanda yaratıcılıklarını resim, boyama gibi sanatlarla da ortaya dökerler.

7 yaş çocuklar için hediye seçerken onların bu okuma alışkanlıklarına katkıda bulunmak için yaşlarına uygun kitaplar alabilir, tişört boyama setlerinden alarak yaratıcılıklarının tadını çıkarmalarını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda 7 yaş grubu için strateji geliştirmeye yönelik oyunlar da iyi bir hediye tercihi olacaktır.

8 yaş çocuklar için hediye önerileri


Yaşa Göre Hediye: 8 yaşındaki çocuklar için hediye seçerken onların artık problem çözme ve deneylerle daha fazla haşır neşir olma zamanlarının geldiğini unutmayın. Çocukların macera oyunlarının tadını çıkarmasının tam zamanı. K’nex markasının roller coaster setleri özellikle erkek çocuklar için muhteşem bir hediye seçeneği olacaktır. Kız çocukları için de harika bir deneyim yaşatacak kristal yapma kutusu harika bir yılbaşı hediyesi! İçindeki kabuk setleri, kristal bileşimi ve kaplar ve karıştırma kaşıkları ile çocukların kimyasal deneyimlerini yaşayarak kristal yaratmaları onlar için unutulmaz bir tecrübe olacak.