Çocuklar İçin En Eğlenceli 10 Sonbahar Aktivitesi

Çocuklar İçin En Eğlenceli 10 Sonbahar Aktivitesi

1733
main

Çocuklarınızın bu harika mevsimin tadını çıkarması ve bir yandan da hayalgüçlerini ve yeteneklerini geliştirmesi için 10 eğlenceli önerimiz var!

Doğa yürüyüşlerinden yaprak toplamaya ve boyamaya, evde slime yapımından balkabağı sürprizlerine, mutfak aktivitelerinden tohum ekimine, hamur yapımından kuş beslemeye, mumluk tasarımından kapı sülemeye; çocuklar için sonbahar aktiviteleri arasından seçtiğimiz 10 tanesi sizinle!

1. Soğuk mevsimlerde bolca vakit geçireceğiniz evinizin kapısını birlikte süsleyin. İster sonbahar yaprakları ve dalları ile ister çocuğunuzun kesip şekillendirdiği renkli kartonlar ve iplerle!

2. Son zamanların en popüler çocuk aktiviteleri arasında yer alan slime da havaların soğumaya başladığı bu günlerde evde yapılacak en keyifli aktivitelerden biri. Slime Nasıl Yapılır? yazımız size tüm ipuçlarını verecek.

3. Yaprakların birbirinden güzel renkleriyle döküldüğü sonbahar aylarında çocuklarınızla yapabileceğiniz bir diğer keyifli aktivite de yaprak tamamlama oyunu. Birlikte yaprak toplayın ve yaprakları tam ortadan ikiye koparın. Kağıda yarısını yapıştırın ve kalan yarısını çocuğunuzun aynı renklerde boyayarak tamamlamasını isteyin.

4. Sonbaharın sembolik sebzelerinden biri olan ve tüm dünyada Cadılar Bayramı’nda kullanılan balkabağını evde eğlenceli bir çocuk aktivitesi olarak değerlendirebilirsiniz. Balkabağına surat yapma oyununu ister hamurlar ister kalemlerle başlatın ve gerisini çocuğunuzun yaratıcılığına bırakın!

5. Bu güzel mevsimde birlikte yapabileceğiniz en keyifli aktivitelerden biri de tabii ki sonbaharda doğa yürüyüşleri olacaktır. Hep birlikte ormana gidin ve palamutlar, kestaneler, kozalaklar, yapraklar toplayıp evde topladıklarınızdan bir sonbahar kutusu yapın.

6. Çocuğunuza toprakla haşır neşir olmayı öğretmek için harika bir zaman! Kışın tüketebileceğiniz ve evde saksıda yetiştirebileceğiniz soğan, ıspanak, sarımsak, marul, tere, havuç, maydanoz, roka gibi tohumları birlikte ekin.

Bunu da okuyun: Çocukların İnce Motor Becerisini Geliştirecek 5 Aktivite
Çocukların ince motor becerileri geliştiğinde kendi ayakkabılarını bağlamayı, düğmelerini iliklemeyi ve çatal, makas, kalem gibi objeleri doğru şekilde tutmayı öğrenmiş olurlar. Siz evde yapılabilecek birkaç aktivite ile onları bu sürece hazırlayabilirsiniz.

7. Harika bir ev günü geçirmek için, çocuklarla mutfakta yapılabilecek aktiviteler ideal olacaktır. Çocuklarla Mutfakta Eğlenceli Bir Gün Geçirin yazımıza göz atabilir ve birlikte işe koyulabilirsiniz!

8. Çocuklar için hamur oyunları bir başkadır! Sonbahar renklerinde hazırlayacağınız hamurlar ile doğal oyun hamurları yapabilirsiniz. Un, tuz, sıcak su, sonbahar renklerinde gıda boyaları, tarçın gibi malzemeleri karıştırarak birbirinden güzel oyun hamurları elde edebilirsiniz.

9. Havalar soğumaya başladı ve dışarıdaki kuş dostlarımız şimdi çok daha fazla ilgiye muhtaç. Dışarıdaki Kuşları Beslemek İçin Kolayca Tasarlayabileceğiniz 5 Yemlik yazımızda görebileceğiniz tüyolarla, çocuğunuzla birlikte kuş yemlikleri tasarlayabilirsiniz.

10. Karanlığın erken bastırdığı kış günlerinde ortamı sıcacık yapan şeylerden biri de mumlardır. Çocuğunuzla kışa hazırlık yapabilir ve farklı malzemeler ile el yapımı mumluklar hazırlayabilirsiniz. Yaşam Alanınıza Renk Katacak El Yapımı Mumluklar videomuzu izleyerek ilham alabilirsiniz.