Çocuklar Arasında Yeni Efsane: Squishy

Çocuklar Arasında Yeni Efsane: Squishy

7302

Son dönemlerin en popüler oyuncağı; minik, sevimli, rengarenk ve eğlenceli formlarla karşımıza çıkan yeni nesil stres topları squishy’leri daha yakından tanımaya ne dersiniz?

Bu oyuncaklara bir nevi sevimli stres topları diyebiliriz. Japonya’da “sevimli” anlamına gelen “kawaii” kelimesiyle bir araya gelerek “kawaii squishes” olarak satılan ve biz de kimi zaman sukuşi olarak adı geçen bu oyuncakların en büyük özelliği stresi azaltma etkisi olması. Sadece çocukların değil, yetişkinlerin de favori oyuncağına dönüşen sukuşi oyuncak modelleri kimi zaman kokulu tasarımlarıyla da karşımıza çıkıyor ve hem sıkma efekti hem de kokusu kişide rahatlatıcı, keyifli etkiler yaratıyor.


Çoğunlukla poliüretan köpük malzemesi ile hazırlanan bu squishy oyuncakları avucunuzda sıkıp bıraktıktan sonra onların yavaş yavaş eski hallerine dönüşünü izlemek eğlenceli ve rahatlatıcı anlar yaratıyor. Bu oyuncaklar Türkiye’de aynı zamanda yavaş yükselen süngerler ismiyle de satılıyor.

Popüler kültürün ikonlarından mutfakların vazgeçilmezlerine, en sevimli hayvanlardan komik ikonlara; birçok farklı formda ve kokuda karşımıza çıkan sukuşi oyuncaklar bugünkü yazımızın konusu! İşte GittiGidiyor’da bulabileceğiniz en güzel squishy oyuncak modelleri!

En lezzetli squishy’ler


En çok satan squishy modelleri arasında rengarenk cupcake ve dondurma squishy modelleri, sıkılınca iyice komik olan hamburger squishy modelleri, yavaş yükselen muz squishy gibi lezzet kategorisinden süngerler yer alıyor!

Hayvan dostlarımız squishy’ler


Squishy oyuncakların ebeyevenler tarafından tercih edilmesinin bir diğer yanı da, oyuncakların formları gereği güvenli oluşudur. Keskin kenarları, düğmeleri, sert malzemeleri olmadığı için herhangi bir yaralanma durumu teşkil etmezler ve çoğu model bir çocuğun ağzından içeri giremeyecek kadar büyük yapıldığından yutulma riski de taşımaz. Çocuğunuzu squishy oyunları ile mutlu etmek istiyorsanız ona birbirinden sevimli squishy hayvan modellerinden hediye edebilirsiniz!

Bunu da okuyun: Şimdi Bütün Çocuklar Onu Konuşuyor: Slime Nasıl Yapılır?
Slime ya da bir diğer adıyla zıp zıp hamur son aylarda yediden yetmişe herkesin elinde. Peki nedir bu slime trendi? Bu eğlenceli hamur nasıl yapılır? Yanıtları burada…

En sevimli squishy’ler


Geçtiğimiz yıllarda yapılan bir araştırma, squishy gibi yumuşak stres topları ile oynayan altıncı sınıf öğrencilerinin dikkat, konsantrasyon, yazma kabiliyeti ve yaşıtlarıyla iletişim konularında daha iyi gelişim gösterdiği ortaya çıkmış. Stres toplarının çocuk gelişimine katkısı da bu şekilde. Üstelik sukuşi unicorn ya da diş squishy gibi eğlenceli ve sevimli formlarda karşımıza çıkınca iş daha da keyifli oluyor!

Bir sürü squishy bir arada


Çocuğunuzu bu sıralar en mutlu etmenin yolu ona bu squishy oyuncaklarından hediye etmek ve hatta onu bu konuda bir koleksiyoner yapmak! Çocuğunuza farklı farklı squishy modellerinden alabileceğiniz gibi squishy oyuncak setleri arasından da seçim yaparak onun koleksiyonuna mutluluk katabilirsiniz!