GittiGidiyor’da Bulabileceğiniz Ürünlerle Çocuk Odalarını Birlikte Düzenlemenin Yolları

GittiGidiyor’da Bulabileceğiniz Ürünlerle Çocuk Odalarını Birlikte Düzenlemenin Yolları

14595

Oyuncak ayırmaktan doğru organizasyona, duvarları doğru kullanmaktan sepet seçimine; çocukların odasını birlikte düzenlemek için ihtiyacınız olanlar bu yazımızda!

Çocuk odalarının düzenlenmesi çok da hafife alınacak bir konu değil! Doğru ürünler ve çocuklarınızı da motive edecek detaylar ile bunu çok daha ideal bir şekilde yapabilirsiniz. Biz de sizler için hem seçeceğiniz çocuk odası düzenleyiciler ve oyuncak sepetleri gibi ürünler hem de çocuklarınıza bunları kullandırtmanın yollarıyla ilgili bilgileri bir araya getirmek istedik. İşte karşınızda GittiGidiyor’da bulabileceğiniz ürünlerle çocuk odalarını birlikte düzenlemenin yolları…

Oyuncak detoksu


Çocuklarınızdan eski oyuncaklarını üçe ayırmalarını isteyin: Kendilerinde tutacakları oyuncaklar, bağışlayacakları oyuncaklar ve atacaklar oyuncaklar… En büyük sepetin üzerine “Ayşe’nin oyuncakları” gibi isimle yazarak onu motive edin ve evde tutulacak oyuncakları bunun içerisine atmasını isteyin. Diğer orta boy sepeti de bağış sepeti yapın ve içerisine artık onun ilgisini çekmeyen, minik arkadaşlarına bağışlayacağı oyuncakları atın. Üçüncü orta boy sepeti de yıpranmış ve bozuk olan oyuncaklarla doldurarak vedalaşmaya hazırlanın.

Şeffaf mola

Çocuğunuzun bazı eşyalarının dönemsel olduğunu onunla konuşun. Örneğin Noel süslerinin gelecek yılbaşına kadar ortalıkta olmasına gerek yok. Ya da plaj oyuncaklarının kış boyunca odasında yer kaplamasının bir faydası yok. Dolayısıyla onları stoklama zamanı! Bunun için şeffaf saklama kutuları alın ve çocuğunuzla bu kutuları farklı kategorizasyonlara ayırarak bu eşyalarınızı kaldırın. Yatağın altına kolayca sokabileceğiniz bu kutuların bir avantajı da şeffaf olmaları nedeniyle istediğinize kolayca ulaşabilmeniz olacaktır.

Bunu da okuyun: Çocuk Odalarında Yaratıcılığı Artıracak 5 Öneri
Çocuğunuzun en fazla vakit geçirdiği ve kendini güvende ve rahat hissettiği ortamların başında odaları gelir ve siz de bu güvenli ortamda, çocuğunuzun odasında dikkat edeceğiniz birkaç ufak detay ile onun yaratıcılığına oldukça fazla katkıda bulunabilirsiniz.

Duvarların gücü adına


Bu önerimiz özellikle küçük alana sahip çocuk odaları için! Duvarlar değerlendirilmek üzere yaratıcılıklarınızı bekliyor olabilir. Çocuğunuzun ilgisini çekecek formlarda raflar ve askılar ile yerden kazanabilirsiniz. Çocuğunuzun erişebileceği şekilde asacağınız raflara oyuncaklarını, askılara da asılabilecek her türlü eşyasını asabilirsiniz.

Eğlenceli oyuncak sepetleri


Çocuğunuzun odasını derli toplu tutmasında en motive edici detaylardan biri de hiç şüphesiz oyuncak tadında oyuncak sepetleri olacaktır! Örneğin sevimli hayvanlarla tasarlanmış bu pratik sepetler sayesinde çocuğunuz oyuncaklarıyla içlerini çok daha sık dolduracak.