Çocuğunuz İçin Sürpriz Doğum Günü Önerileri

Çocuğunuz İçin Sürpriz Doğum Günü Önerileri

21029
main

Çocukların hayatlarında en önemli şey mutluluktur. Sevgi dolu bir ortamda, pozitif enerji içinde büyüyen çocukların çoğunun hayatı başarı ve mutlulukla geçer. Her anne baba başarılı çocuklar yetiştirmek ister. Bu başarının kaynağı olarak en başta mutluluğu alabiliriz. Onları her gün mutlu edebilirsiniz ama doğum günleri çok daha ayrıcalıklıdır. Hem çocuklar da doğum günlerinde biraz doyumsuz olabiliyorlar. Onun için özel bir şeyler düşünmek ve doğum gününü daha da anlamlı hale getirmek için yapabileceğiniz bazı çılgınca sürpriz fikirleri var. Sizin için birkaç tanesini bir araya getirdik.

Doğum Günü Sabahına Balonlarla Uyansın

Çocuğunuz uyurken odasını balonlarla doldurun. Ama tek tük değil, bir sürü. Doğum günü sabahında böyle çılgın bir sürprizle karşılaşan çocuğunuza hayatı boyunca unutamayacağı bir his yaşatabilirsiniz.

Doğum Günü Geri Sayımı Başlatın

Hem küçük çocuklarda oluşan “Doğum günüm ne zamandı ya?” karışıklığını ortadan kaldırmak hem biraz daha yaşı büyük çocukların heyecanını arttırmak için doğum günü geri sayımı harika bir fikir. Bir renkli kartonla ortaya bir tablo çıkarabilir ve her gün biraz daha heyecanlanmasını sağlayabilirsiniz.

Doğum Günü Süslemeli Kahvaltı

Çocuklar sürpriz için okul sonrasını beklemeyecek kadar heyecanlı olabilirler. O yüzden hala pijamaları üzerlerindeyken özel doğum günü temalı bir kahvaltı hazırlayarak aklını başından alabilirsiniz. Örneğin kırdığınız yumurtalara şekil verebilir veya özel kurabiyeler yaparak doğum günü mutluluğunu ikiye katlayabilirsiniz.

Doğum Günü Kostümü

En sevdiği kahraman kim? Spider-Man mi yoksa Thor mu? Belki de bir prenses olma hayali kuruyordur. Doğum gününde giymesi için ona en sevdiği kahramanın veya hayalini kurduğu mesleğin kostümünü alabilirsiniz. Mesela her çocuk astronot olmak ister, bir astronot kostümü harika bir sürpriz olacaktır.

Saklı Hediye

Çocuğunuza aldığınız hediyeyi evde bir güzel saklayın ve bulması için bir oyun oynatın. Sıcak-soğuk eskiden hepimizin oynadığı bir oyun. Onu oynatarak hediyeyi bulmasını sağlayabilirsiniz. Heyecan ve mutluluk dozunu yükselten bu oyun sonrasında, çocuğunuz hediyesine kavuştuğu zaman suratındaki gülümseme hem sizin hem onun asla unutamayacağı bir ânı olacak.