Burcunuz Ebeveynlik Tarzınızla İlgili Ne Söylüyor?

Burcunuz Ebeveynlik Tarzınızla İlgili Ne Söylüyor?

823

Ebeveynlik tarzınıza bir de astrolojik taraftan bakmaya ne dersiniz? Her burca göre farklı özellikler bu yazımızda!

Burcunuzun karakteriniz üzerindeki etkisi, hayata karşı yaklaşımınızı etkilediği gibi ebeveynlik tarzınızı da yansıtması doğaldır. Burçlara göre anne babalık yaklaşımlarınızın nasıl olduğunu merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Kova (21 Ocak – 19 Şubat)

Zodyak grubunun özgür düşünürü olarak bilinen kova ebeveynleri kesinlikle kendi yollarını yaratmayı sever. Sosyal çevresindeki herkes çocuğunu müzik dersine götürse de, kovalar sihirbazlık okulu için kayıt yaptırmış olabilir, şaşırmayın! Neyse ki, kova burcu anne ve babalar doğru olanı yapmaya aşırı önem vermedikleri için bu serbest ruh hali disiplin sorunları yaratmaz.

Balık (20 Şubat – 20 Mart)

Balık ebeveynleri sevmeyi sever! Çocuklarına koşulsuz bir sevgi katarlar. Tek dikkat edilmesi gereken, bu besleyici anneler ve babaların küçüklerinin yanlış yapamayacağını düşünme tuzağına düşme ihtimalinin olması.

Koç (21 Mart-19 Nisan)

Koç ebeveyninin aile ile ilgili her şeye nasıl yetiştikleri merak konusudur. Koç anneleri ve babaları çok çalışkanlardır ancak haftada en az bir gün arkadaşlarıyla buluşmayı da başarırlar. Bu ebeveynlerin yapamayacağı hiçbir şey yok diyebiliriz.

Boğa (20 Nisan-20 Mayıs)

Boğa bir ebeveynin çocuğu için hiçbir şey çok iyi değildir. Boğa anneler ve babalar güzel şeyleri sevdiğinden, zenginlik arzusu çocuğa da yerleşebilir. Uzun lafı özü gereksiz harcamalar yapmamak konusunda dikkatli olmalıdırlar yoksa çok talepkar bir çocukları olabilir.

İkizler (21 Mayıs – 21 Haziran)

Bu iki başlı ebeveynler de eğlenceli ama aynı zamanda ciddidir. İkizler burcu ebeveyn çocuğunun tüm soru ve gereksinimleri için yardımcı olur.

Yengeç (22 Haziran – 22 Temmuz)

Yaratıcı ve besleyici olan yengeç burcu anne ve babalar, pek çok açıdan dengelidir. Ancak uyanık olmaları gereken husus empatik bünyelerinin, aşırı korunma eğilimi gösterebilmesidir. Çocuğunuza daha fazla alan vermeyi deneyin.

Bunu da okuyun: Ebeveynlerin Küçük Prens’ten Çıkarması Gereken 5 Ders
Çocuk kitabı olarak nam salmış olsa da Küçük Prens, aslında 7’den 70’e herkesin okuması gereken bir kitap. 6 yaşında okumayı öğrenmişler de okuyabilir tabii, biz tabiri bozmak istemedik. Neden ebeveynler de Küçük Prens’i okumalı sorusunu 5 maddede sıraladık,

Aslan (23 Temmuz-21 Ağustos)

Aslanlar ateşli enerjileriyle bilinir ve ebeveynlikte tutumları da farklı değildir. Aslan brucu anneler ve babalar, çocuklarını çocuk parklarından, okula oradan yüzme dersine kadar aktif bir hayatın içinde tutacaktır. Bu gururlu aslanlar, ailenin her kesimi için farklı farklı etkinliklerle uğraşmaya bayılır.

Başak (22-22 Eylül)

Her hastalık, öneri veya problem, başak ebeveyni için titizlikle ele alınmalıdır. Programlama hayatı çoğu zaman kolaylaştırsa da kendilerine vakit ayırmayı ve spontanlığı da planlara dahil etmeyi ihmal etmemelidirler.

Terazi (23 Eylül-22 Ekim)

Terazi burcu ebeveynler problem çözücüdür. Oyun alanında, okulda veya evde, bu anneler ve babalar herkesin gününü daha iyi hale getirmek için ne yapacaklarını bilirler. Bu işaret dengeden kaynaklandığından ev, iş hayatı eşit derecede dikkat ilgi görebiliyorsa bu herkes için en iyisidir.

Akrep (24 Ekim-22 Kasım)

Akrep ebeveynleri çocuklarının hayata güvenle atılmalarını sağlamak için her şeyi yapar. Genellikle, anne ya da baba gerçekten iyi bir öğretmen ve arkadaştır. Başarıyı çok önemseme tuzağına düşmemek onların önemli ödevidir.

Yay (23 Kasım-22 Aralık)

Eğlenceli dolu yay ebeveynleri hayatı hafif hissetmeyi sever. Tüm aile ile ilgilenildiğinden ve herkesin iyi zaman geçirdiğinden emin olmayı sever. Zor zamanlardan sonra çocuğunu nasıl tekrar gülümsetebileceklerini bilen bu ailelerin dikkatli olmaları gereken konu disiplindir.

Oğlak (23 Aralık-20 Ocak)

Oğlak burcu ebeveynler duymak istemeseniz dahi sizin için neyin iyi olduğunu bilir. Kötü adam olmaktan ya da hayır demeden çekinmeyen bu anneler ve babalar ciddi ve güçlüdür. Çocukları alışılmadık konulara merak duyduğunda önyargılı davranmamaya özen gösterdikleri sürece harika bir ebeveyndirler.