Bebeklere Oyuncak Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Bebeklere Oyuncak Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Çocuğunuz için onun yaşına uygun oyuncaklar seçmek ve paranızın karşılığını daha fazla almanıza yardımcı olacak yöntemleri sizlerle paylaşmak istiyoruz!

Tabii ki oyuncak dükkanları çok renklidir ve orada vakit geçirmek eğlencelidir. Ancak çocuğunuz için doğru oyuncakları seçmek o kadar çocuk oyuncağı bir konu değil. İşe yarar bir oyuncağı paranızı çarçur etmeden sahip olmanız ise mümkün. Nasıl mı? Altı basit kuralla açıklıyoruz. İşte bebeklere oyuncak seçerken nelere dikkat etmeli sorusunun yanıtları!

<

Paketi okuyun

Yaşa uygun oyuncak tavsiyeleri iki iyi sebepten dolayı var: Bebeğinizin gelişimsel gereksinimlerini karşılamanıza yardımcı olmak ve onu güvende tutmak. Bu yüzden, şaşalı bir oyuncak evine sahip olmak ya da ışıklar saçan gürültü makineleri yerine, en iyisi boğulma tehlikesi yaratmayacak, bebeğinizin el becerisini geliştirebilecek olanlara bakın. Ambalajları ve oyuncak özelliklerini inceleyin.

Kampanyalara kanmayın

Sırf televizyonlarda sık sık reklamı karşınıza çıkıyor ya da tüm arkadaşlarınız alıyor diye bir oyuncağı edinmek doğru seçim yaptığınızı göstermez. Seçtiğiniz oyuncak yaşına uygun mu ve bebeğin ilgi alanlarına uygun mu bakın. Ve unutmayın, bazen en basit bir oyuncak (örneğin bir çıngırak), eğitici oyuncaklardan daha fazla öğrenme ve beceri kazandırır.

Oyuncak olmayan oyuncakların yarattığı sevinci ve merakı gözlemleyin

Plastik ölçme kapları, metal karıştırma kapları, tahta kaşıklar, karton kutular ve kağıt torbalar, bebeğinizin eğlencesi için müzik aletleri, banyo zamanı oyuncakları ve kuklalara dönüşerek saatlerce süren eğlence (ve beceri geliştirme) sağlayabilir. Çocuklar için güvenli her nesne bir eğitici ve geliştirici oyuncak olma kapasitesine sahiptir.

Değerlerinize uygun oyuncaklar alın

Bu seçimler ve farkındalıklar oyuncak silahların yasaklanması anlamına gelse bile konu önemlidir. Çocuğunuzun belirli bir oyuncakla oynamasını istemiyorsanız, bu son derece anlaşılırdır. Farklı ailelerin farklı değerleri ve kuralları vardır, bu nedenle bir oyuncak sizi rahatsız ettiğinde, satın almayın.

<

Basit düşünün

Bir bebeği eğlendirmek için tonlarca oyuncak gerekmez. Çocuğunuzu meşgul ve mutlu tutmak için sade oyuncaklar seçin. Unutmayın, birkaç özel oyuncak, önemsiz olanlardan oluşan bir dağdan daha uzun süre onun hayal dünyasına eşlik etme imkanına sahiptir.

Esnek olun

Tabii ki, oyuncaklar belli bir şekilde kullanılacağı düşünülerek tasarlanır fakat sadece başka şekillerde de kullanılamayacağını kim söyleyebilir? Güvenli olduğu sürece, küçük çocuğunuzu oyunlarında yaratıcı olmaya özendirin. Kim bilir, tamamen yeni bir eğlence keşfedebilir.