Bebeklerde Beslenme Gereçlerinin Olmazsa Olmazları

Bebeklerde Beslenme Gereçlerinin Olmazsa Olmazları

Bebeklerin beslenme esnasında kullanacağı minik kaşık ve çatallar, en ideal mama tabak ve kaseleri, olmazsa olmaz mama sandalyeleri hakkında detayları keşfetmeye ne dersiniz?

Miniğiniz mama sandalyesine oturma ve artık kendi kendine birşeyleri yiyebilme zamanlarına geldi mi? O zaman sizlere bu beslenme aktivitesi süresince lazım olacak birkaç beslenme gerecini, seçim yaparken dikkat etmeniz gereken detaylarla bir araya getlrdik. İşte mama saatinin kahramanı ürünler!

Bebek beslenme gereçleri

Bebeğiniz kimi zaman ‘finger food’ dediğimiz yiyecekleri elleriyle (BLW yöntemi yazımıza göz atabilirsiniz) tüketebilir ama kimi zaman da kaşık, çatallarıyla yemeğini tüketiyor olacaktır. Minik ellere özel tasarlanmış olan bu bebek beslenme gereçleri onun kaşık ve çatalları kolayca kullanmayı öğrenmesine yardımcı olur. Peki bebekler için kaşık ve çatal ürünlerini seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

– Özel bir şekil ve dokuya sahip olan modelleri seçin. Tutma kısmı kauçuk olan mama kaşığı ve çatalları onların minik ellerinin daha kolay kavramasına yardımcı olur.

– Doğru boyutta olanları bulun. Birçok bebek beslenme gerecinin üzerinde yaşa/aya göre öneri bulunur. Sizin de bebeğinizin yaşına uygun modeli seçmeniz, onun parmaklarının bu gereçleri daha iyi kavrayabilmesi açısından önemlidir.

Bebek tabak ve kaseleri

Bebeklerin beslenmesi esnasında en çok kullanacağınız eşyalardan biri de tabii ki bu mamaları taşıyacak olan tabaklar ve kaseler olacaktır. Mama sandalyesinde yiyeceklerini afiyetle tüketmeleri için bu bebek tabakları bol bol kullanılacağı için evinizde alternatifli modellerde bulunması iyi olacaktır. Peki bebekler için tabak ve kase seçerken nelere dikkat etmeli?

Vakumlu bebek tabakları en kurtarıcı ürünlerin başında gelir. Çünkü mama sandalyesinin tezgahına vakum etkisiyle tutunur ve bu aşırı hareketli yeme seansında kaselerin masadan kayıp düşmesini ya da bebeğinizin onu alıp fırlatmasını engellemiş olur.

Bebeğinizin tabak ve kaselerini seçerken çigifilm karakterleri, süper kahramanlar, rengarenk hayvanlar gibi eğlenceli desenlere sahip tasarımlardan seçerseniz beslenme seansı çok daha eğlenceli hale gelecektir. Bebeğiniz yeme saati geldiğinde daha heyecanlı olacaktır.

Bölmeli bebek tabakları her zaman en iyisidir. Böylece bezelyeleri başka bir kısma, patatesleri başka bir kısma koymuş olursunuz ve yiyecekler birbirine karışmadan bebeğiniz onları tüketiyor olur.

– Bebekler için kase ve tabak seçerken dikkat edilmesi belki de en önemli detay, BPA içermeyen plastikten olmasıdır. Bebeğinizin sağlığı açısından son derece önemli olan ve zararlı kimyasallar ile tasarlanmamış bir beslenme gereci seçiyor olmanız açısından bu detayı atlamamak gerek.

Baş kahraman: Mama sandalyesi

Elbette ki tüm bu bebek beslenme süreci boyunca olmazsa olmazların başında mama sandalyesi geliyor. Bebeğinizi güvenli bir şekilde oturtacağınız ve rahatlıkla besleyebileceğiniz mama sandalyeleri hakkındaki yazılarımıza göz atmanızı tavsiye ederiz:

Mama Sandalyesi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz? Onlar için en doğru mama sandalyesini seçmek ise bazı önemli ayrıntılara dikkat etmekten geçiyor. Önerilerimizle bebeğinizi konforlu, sizi de huzurlu kılacak mama sandalyesini bulup sofrada bir kişiye daha yer açabilirsiniz.

GittiGidiyor’da Bulabileceğiniz En İyi 10 Mama Sandalyesi Birbirinden akıllı özelliklere ve kullanışlı tasarımlara sahip bu 10 mama sandalyesini keşfedin.

Mama Sandalyesinin Olmazsa Olmazı 15 Aksesuarı Bebeğinizin mama sandalyesinde rahatlıkla yemeğini yiyebiliyor olması, onun için keyifli olduğu kadar sizin için de hayat kolaylaştıracak bir meseledir. Bebeğinize bu konforu sağlamak için destek minderlerinden mama sandalyesine özel tasarlanmış oyuncaklar, doğru mama sandalyesi tepsilerinden pratik tabaklara; mama sandalyesinin olmazsa olmazı 15 aksesuarı sizin için seçtik.