Bebekler İçin Müzikli Oyuncaklar

Bebekler İçin Müzikli Oyuncaklar

1453
main

Minikleri müzikle eğlendirecek ve hem beyin gelişimleri hem de yetenek keşifleri için faydalı olacak bu oyuncaklara mutlaka göz atın!

Çocuklar küçük müzik aletleri ve müzik yapan oyuncaklar ile sesleri tanımaya başlarlar ve bu duydukları sesleri taklit ederek beyinlerini geliştirmiş olurlar. Aynı zamanda bu oyuncaklarda çıkan bir tını, onların müziğe olan ilgilerini keşfetmelerini sağlayabilir ve müzik yeteneklerinin bir göstergesine dönüşebilir. Biz de bu yazımızda müzikli bebek oyuncakları dosyası hazırladık ve GittiGidiyor’da bulabileceğiniz birbirinden güzel bebekler için müzikli oyuncakları bir araya getirdik.

Müzikli aktivite masaları


Bebekler için hem en eğitici hem de en eğlenceli oyuncakların başında müzikli aktivite masaları gelir. Dokunmadan sese, renklerden oyunlara; birbirinden farklı seçenecekler sunan bebekler için aktivite masaları Little Tikes, Pal Baby, Bondigo gibi markalarda bulunabiliyor. Bebeklerin keşif yapması için birbirinden çeşitli aktiviteleri bir araya getiren müzikli aktivite masalarında notalar da bulunuyor.

Mini mini enstrümanlar


Miniğinize müziğin keyfini doyasıya yaşatmak için evde bulundurabileceğiniz en güzel şeylerden biri de bebekler için müzik aletleri olacaktır. Üzerinde birbirinden eğlenceli detaylar bulunan bebek piyanosu modelleri ile teften ksilofonlara ve vurmalılara, bebekler için müzik enstrümanları onların içlerindeki müzik aşkını şimdiden dışarı çıkarmasını sağlayacak!

Müzikli eğlenceler


Sırada bebekler için müzikli oyuncaklar arasında en eğlence dolular var! Top değirmeni oyuncağında bebekler renkli topları izlerken müzik de dinleyebiliyor. Bu oyuncak birbirinden neşeli sesler ve farklı müzikler sunuyor. Fisher Price’ın Müzikli Yumurtalar oyuncağında ise yumurtalardan çıkan civciv, kaplumbağa ve yağmur ormanı kuşu bebeğinizin ince motor becerilerini geliştiriyor. Her yumurtadaki farklı aktivite ile bebeğiniz basma, kaydırma ve çevirme becerilerini geliştirirken, ışıklar, sesler ve sürpriz karakterlerle ödüllendiriliyor. Son olarak Pal Baby ışıklı müzikli fotoğraf makinesinde bebeğiniz deklanşöre bastığında deklanşör sesi çıkıyor ve müzik çalmaya başlıyor. Müzik çocukların zihinsel gelişimini hızlandırırken, aynı anda yanıp sönen ışıklar onları eğlendiriyor.

Bunu da okuyun: Yapı Oyuncaklarının Çocuklar İçin Faydaları

Çocukların hem güzel vakit geçirmeleri hem sosyalleşmeleri hem de fiziksel ve zihinsel anlamda gelişmeleri açısından önemli olan oyuncaklar farklı yaşlarda farklı roller üstleniyor. Ama en çok da yapı oyuncakları çocuğun gelişimi için önem taşıyor.

Müzikli peluş oyuncaklar


Bebeklerin müzikle saatler geçirmesini sağlayacak oyuncaklardan biri de müzikli peluş oyuncaklar olacaktır. Bebeklerinizin motor yetenekleri, hayal güçleri ile görsel, duyusal ve taktiksel duyularının gelişmesini sağlayan müzikli peluş oyuncaklar her bebeği mutlu edecek!

Müzikli setler


Son olarak sırada Barbie’den My Little Pony’e, Minnie Mouse’dan Pepee’ye, çocukların birbirinden favori karakterleri ile tasarlanmış müzik oyun setleri var. İçlerinde davul, tef, zil, marakas, oyuncak saksafon, mini davul gibi enstrümanlar bulunduran bu setler sayesinde minikler kendi bestelerini yapmaya başlayabilirler!