Bebekle Uçuşta Hayatınızı Kolaylaştıracak 9 Tüyo

Bebekle Uçuşta Hayatınızı Kolaylaştıracak 9 Tüyo

Birçok anne bebeği ile uçak yolculuğundan endişe duyar. Eğer siz de onlardan biriyseniz merak etmeyin, bu konunun üstesinden geleceksiniz! İşte karşınızda harika ipuçları…

Küçük bir çocukla uçak yolculuğu yapmadan önce nasıl bir hazırlık yapmalısınız? Bu yazımızı okuyunca fark edeceksiniz ki çocuğunuz ile uçuş yapmak çok da korkutucu bir deneyim olmak zorunda değil. İşte karşınızda bebekle uçuşta hayatınızı kolaylaştıracak 9 tüyo!

1. Uçuş zamanınızı planlayın

Biletinizi alırken saatlerden daha ziyade uygun fiyatlı olanlarını gözetmiş olabilirsiniz ancak yeterince önceden biletinizi alabiliyorsanız bebeğinizin uyuma saatlerini gözeterek bilet almayı düşünmek makuldür. İdeal olarak bebeğiniz güvenlikten geçerken ve kapıda beklerken uyanık olur, sonra uçakta uyuyakalır. Uyku saatleri çok düzenli olmayan bir bebeğiniz varsa en azından akşam yemeği sırasında seyahat etmeyi denemeyin, çoğu bebek bu saatlerde yorgun ve uyumaya daha müsait olur.

2. Havaalanındaki taşımacılık sistemini kontrol edin

Bugünlerde dev havalimanları inşa ediliyor ve böyle bir havaalanı kullanacaksınız uçuş kapınıza ulaşmak için terminal içi tren veya otobüs kullanmanız gerekebilir. Bu durumda bebeğinizi nasıl taşıyacağınıza dair bir planınız olsun. Onu bir taşıyıcıya yükleyin ya da transfer için bebek arabasını getirin.

3. Kendinize yeterince zaman verin

Birçok havayolu şirketi havaalanına kalkıştan bir saat önce gitmenizi tavsiye eder. Bir bebekle yolculuk ediyorsanız acil bez değişiklikleri ve beslenme seansları için kendinize fazladan yarım saat vermekte fayda vardır. Güvenlikten geçmek de bebek ve çeşitli bebek eşyaları ile biraz daha uzun sürebilir.

4. Sıvı alımınızı kontrol edin

Küçük bebekli anne babaların güvenlik kontrol noktalarından az miktarda bebek maması ve anne sütünü getirmesine izin verilir. Diğer tüm sıvıların yönerge gereği belli bir ml’nin altında olması gerekir. Güvenlik kontrollünden geçerken bebeğinizin yanında olması ve içecek miktarını göstermeniz gerekebilir. Bu bilgileri iyice araştırın.

5. Bebek bezini değiştirin

Uçağa binmeden hemen önce bebeğinizin bezini değiştirin. Çocuk bezi işlemleri bir uçakta meydana geldiklerinde özellikle can sıkıcıdır, bu nedenle kendinize bir iyilik yapın ve yeni bir bez ile uçuşa gidin.

6. Kalkış ve iniş sırasında bebeğinizi beslemeye çalışın

Kalkış ve iniş sırasında meydana gelen hava basıncındaki değişiklik bebeğinizin kulaklarının tıkanmasına ve ağrıya neden olabilir. Emzirerek ya da biberonla bebeğinizi beslemek yutma kaslarını çalıştırıp, basıncı dengeleyerek bu sorunun önlenmesine yardımcı olabilir.

7. Çantanızı iyi organize edin

Bebeğinizle uçuş esnasında rahat etmek ve uçakta çok dağılmamak için çok gözlü ve pratik bir çanta ile hareket edin. Çantanızda olması gereken malzemelerin bir listesini yapın ve evden ayrılmadan önce listenizdeki herşeyin çantada olup olmadığını kontrol edin. Bu temel malzemeler kabaca birkaç çocuk bezi, mendil, alt değiştirme bezi, bebek bezi kremi, hafif battaniye, biberon ve ekstra şişe, emzikler, yedek kıyafet, bir bebek oyuncağı, sizin ve onun için atıştırmalıklar ve su. Seyahat için tasarlanmış alt değiştirme çantalarını da kullanmayı düşünebilirsiniz. Tüm ihtiyacınızı bir yerde tutması ve uçak tuvaletini kullanacaksanız büyük çantayı taşımanıza gerek kalmaması avantajlıdır.

8. Hijyeni gözetin

Uçaklar toplu taşım araçları olduğundan kirli olma eğilimindedir. Yere düşme ihtimaline karşı ekstra emzikler ve meme uçları getirin veya bebeğin ağzına giren her şeyi mümkün olduğunca temiz tutmak için bazı temizleme mendillerini yanınızda bulundurun. Yanınızda ufak boy el temizleyici bulundurmak da iyi bir fikir olabilir.

9. Gözyaşlarından korkmayın

Bir annenin en büyük uçak yolculuğu korkusu bebeğinin ağlaması ve diğer yolcuların bundan rahatsız olması ihtimalidir. Bolca motor gürültüsünün olduğu ve kulaklıkların bu kadar çok kullanıldığı bir ortamda bebeğiniz yaratacağını düşündüğünüz rahatsızlık için kendinizi kötü hissetmeyin. Sakin olun ve başkaları için değil onun rahatı için onu sakinleştirmeye çalışın ve unutmayın yakında ineceksiniz!