Bebek Odalarında Neden Buhar Makinesi Bulunmalı?

Bebek Odalarında Neden Buhar Makinesi Bulunmalı?

Buhar makinesinin bebekli bir aile için oldukça önemli avantajlar sağladığını biliyor muydunuz? İşte size açıklamalarıyla buhar makinesinin faydaları.

Hava nemlendirici buhar makineleri, mutlaka gerekli bebek cihazları listesinde ve iyi sebeplerle listenin başında gelir. Bu nemli hava üretme makineleri, daha sağlıklı cilt, daha mutlu burunlar ve daha da iyi, derin uyku dahil olmak üzere bebek dostu faydalar sunmaktadır. Eğer soğuk bir iklimde yaşıyorsanız, iyi bir nemlendirici, kalorifer kullanımının sert ve kurutma etkilerini tersine çevirmek için oldukça etkilidir ve hatta enerji tasarrufu yapmanızı bile sağlayabilir. Hava nemlendiriciler ayrıca hasta bebekler için harikalar yaratır ve tüm yıl boyunca onlara iyi bir yatırım yapar. Gelin buhar makinelerinin faydalarına birlikte, biraz daha detaylı bakalım.

Küçük burunları mutlu tutar

Kuru hava küçük burunları, sinüsleri kurutur ve bu de bebeğiniz için rahatsız edici bir his verir. Kolayca tıkanıklığa karşı hassas olan bu ufacık, minik burun kanalları hızlı bir şekilde dolar ve bebeğin rahatça nefes almasını zorlaştırır. Dahası, uygun bir nem seviyesi olmadan, bebeğinizin burnunun içi ağrılı hale gelebilir ve bu da, kılcal damarların çatlamasına ve hatta kanamaya neden olabilir. Havaya nemli tutmak, en iyi nefes alma koşullarını ve küçük çocuğunuzun rahatlığını sağlar.

Soğuk algınlığı riskini azaltın

Çok az şey bir bebeğin kötü bir soğuk algınlığından muzdarip olmasını izlemekten daha sinir bozucudur. Eski soğuk algınlığı kurbanları olarak, ebeveynler küçük hastalarının ne kadar sefil olduklarını biliyorlar, ancak uzmanlar iki yaşından küçük çocuklara soğuk algınlığı durumunda ilaç verilmesini tavsiye etmediğinden ailelerin yardım için yapabilecekleri çok az şey var gibi görünüyor. Bu noktada bir buhar makinası bebeğin acı çekmesini hafifletmek için oldukça kolaylaştırıcı etkilere sahip olabilir.

Bir buhar makinesi ürettiği sıcak, nemli hava ile, bebeğinizin burun kanallarını temiz tutarak burun salgılarını azaltmaya yardımcı olur. Doktorunuzun da onayı ile buhar makinesine birkaç damla doğal okaliptüs yağı ya da Vicks gibi semptom yatıştırıcı soluk aldırmayı kolaylaştırıcı ürünler ekleyebilirsiniz.

Kuru ciltleri önleyin

Bir bebeğin hassas cildi kuru bir iklimde tahriş olabilir. Bu durum kaşıntılı, rahatsız edici kuru ciltlere ve çatlamış dudaklara neden olabilir. Kuru hava ayrıca egzama gibi kronik cilt durumlarını kötüleştirebilir. Havaya nem ilave etmek, cildin doğal nemliliğini korumasına, egzama alevlenmelerini azaltmasına ve bebeğinizin cildini yumuşak tutmasına izin verir.

Daha iyi bir gece uykusuna yardımcı olur

Bebeklerde burun tıkanıklığı ve sıkıntılı öksürüklerin bebeğinizde uyku problemi yaratması da çok olası. Bebek için zorlu geceler, anne ve baba için de zor sabahlar anlamına gelir. Buhar makineleri bebeğinizin nefes almasını kolaylaştırır ve daha iyi nefes almak, herkes için daha iyi bir uykuya yol açar.

Bununla birlikte, küçük çocuğunuzun gece çalışan hava nemlendirici aletinden yararlanması için illa hasta olması gerekmez. Bir nemlendiricinin rahatlatıcı havası ve aynı zamanda yarattığı gürültü, evdeki sesleri bastırır ve küçük hayalperestinizin rahimde yaşadığı ortama benzer bir ortam oluşmasına ve daha kolay ve derin uyumasına neden olur.

Buhar makinesi ısıtma maliyetlerini düşürür

Nemli bir iklimi ziyaret ettiyseniz, o kadar sıcak ve nemli havanın, hissedilen sıcaklığı da ciddi şekilde arttırdığını zaten biliyorsunuz. Evinizde ılık buğu nemlendirici kullanmak, yapay ısıtmanın olumsuz etkileri olmadan sıcaklık yaratarak aynı etkiye oluşturur. Soğuk gecelerde buhar makinesini etkili kullanın, merkezi ısıtmayı kısın ve gelecek ay daha az fatura ödemenin avantajından yararlanın!