Bebeğinizin Altını Değiştirirken Hayatınızı Kurtaracak 8 Şey

Bebeğinizin Altını Değiştirirken Hayatınızı Kurtaracak 8 Şey

Alt değiştirme masalarından örtü ve bezlere, açacağınız müzikten oyalayıcı oyuncaklara, alt açma minderlerinden ıslak mendillere; bu ipuçları ile alt değiştirme aktiviteniz çok daha rahat ve kolay geçecek.

Bebeğinizin altını değiştirmek, gün içerisinde sıkça yaptığınız bir aktivite olacak. Hem sizin konforunuz hem de bebeğinizin hijyeni ve rahatlığı açısından mümkün olduğunca pratik çözümler üretmeniz faydalı olacaktır. Biz de bu yazımızda bu çözümlere odaklanalım dedik ve bebeğinizin altını değiştirirken hayatınızı kurtaracak 8 şeyi sizler için bir araya getirdik.

1. İdeal köşeyi yaratmak

Bebeğinizin altını değiştirmek için yaratacağınız alanı hem sizin hem de bebeğinizin konforu açısından değerlendirmek oldukça önemlidir. Bu alanda bebeğinizin rahat etmesi, sizin ise herhangi bir zorlanma yaşamadan son derece konforlu bir şekilde işlemi gerçekleştirebiliyor olmanız hafife alınmaması gereken bir detaydır. Kendiniz ve bebeğiniz için en rahat edeceğiniz ideal köşeyi yaratmak birinci hedefiniz olsun.

2. Alt değiştirme masaları


Bebeğinizin altını değiştirirken çok eğilirseniz beliniz ve sırtınız bir müddet sonra ağrıyabilir. Dar ve sıkışık bir şekilde yapmanız da bebeğinizin modunu etkileyebilir ve bu alt değiştirme aktivitesi kabusa dönüşebilir. Dolayısıyla ayakta durduğunuzda boynunuz için ideal uzunlukta olacak bir alt değiştirme masası hayatınızı kurtaracaktır.

3. Her şey elinizin altında

Bebeklerin altını değiştirirken son derece hızlı davranmamız icap eder. Bebeğiniz kımıl kımıl olacak, her an ağlayabilir şekilde davranacak ve sizin de bu karambolde altını temizleyip, bakımını yapıp yeni bezi takmanız ve onu giydirmeniz gerekecek. Dolayısıyla alt değiştirme esnasında en önemli detaylardan bir diğeri de her malzemenin elinizin altında bulunması olacaktır. Pişik kreminden bebek bezlerine, bebek bakım yağından ıslak mendile, pamuktan suya; hepsini bir sepet içinde yanınızda bulundurun.

4. Alt değiştirme minderi


Bebeğinin konforunu ekstra düşünenler için bir diğer kurtarıcı ürün de alt değiştirme minderi olacaktır. Bu minderler sayesinde bebeğiniz minderin ortasında çukur kısımda rahatça yatacak, sizin de işlemi gerçekleştirirken bebeğinizin rahatlığıyla işiniz kolaylaşacak.

5. Alt açma bezi


Bebeğin altını değiştirirken hijyenik açıdan ihtiyaç duyacağınız bir malzeme de alt açma bezleri olacaktır. Evdeyken bir nebze daha kolay yaratabildiğiniz hijyenik ortam özellikle dışarıdayken daha zor olur ve bu bezler de özellikle dışarıdayken işinize yarar.

6. Oyalama oyuncakları

Biraz daha büyük olan bebekler için alt değiştirme esnasında elinde tutup oyalanacağı oyuncaklar son derece etkili olacaktır. Kendisi bu oyuncaklarla oyalanırken siz de rahat rahat altını değiştirebiliyor olacaksınız. Bu oyuncakların yaşına uygun ve kolay temizlenebilir olmasına özen gösterin. Bu açıdan, banyo oyuncaklarını deneyebilirsiniz. Bir diğer oyalayıcı detay da bebeğinize sakinleştirici müzikler dinletmek olacaktır.

7. Alt değiştirme matı


Bebekler için alt değiştirme örtüsü ya da alt değiştirme matı olarak satılan bu ürünler de kurtarıcı parçalar arasında. Hem evde hem dışarıda bebeğinizin altını değiştirirken altına serebileceğiniz, geneli müslin kumaştan tasarlanmış olan ve katlanarak kolayca taşınabilme özelliğine sahip bu müslin alt değiştirme örtüleri alışveriş listenizde mutlaka olmalı.

8. Islak mendil


Son olarak listemizde bebekler için ıslak mendiller var. Birçok annenin alt değiştirme esnasında en fazla kullandığı ürün olan ıslak mendil seçerken dikkat etmeniz gereken şey alkol ve parfüm içermemesi. Mümkün olduğunca saf su ve küflenmemesi için konulan potasyum sorbat bulunan ıslak bez modellerini tercih edin.