Bebeğinize Islak Mendil Alırken Nelere Özen Göstermelisiniz?

Bebeğinize Islak Mendil Alırken Nelere Özen Göstermelisiniz?

Yenidoğan bebeğiniz için kullanacağınız tüm ürünlerin zararsız olması oldukça önemlidir. Özellikle bebeğinizin cildine değen ürünleri seçerken çok dikkatli olmalısınız. Çok sık kullanılan bebek ıslak mendilleri de bunların başında gelir. Peki bebeğiniz için ıslak mendil seçerken nelere özen göstermelisiniz. Sizler için derledik.

Hayata gözlerini daha yeni açmış size korku ve sevgi ile bakan iki minik göz. Minik bebeğinizin huzurla nefes alması ve sorun yaşamaması için elinizden geleni yapmak istersiniz. Özellikle bebeklerinize bebek bezi, ıslak mendil ve biberon gibi ürünleri seçerken ince eleyip sık dokumanız normaldir.Yenidoğan bebek ıslak mendil seçimi yaparken detaycı olmanız da ve özel göstermeniz gerekir.

Cildi çok ince ve hassas olan bebekleriniz için organik bebek ıslak mendil tercihi yapmanız gerekir. Bebekleriniz için ıslak mendil tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken detaylara gelmeden önce bebek ıslak mendil fiyatlarını da değinmek gerekir. Çok sık kullanacağınız bu ürünleri GittiGidiyor üzerinden topla alarak bütçenize destek olabilirsiniz. Aradığınız özellikteki ürünleri inceleyerek kampanya ve indirimleri takip edebilir ve uygun fiyatlarla bu ürünleri bebeğiniz için bir kenara koyabilirsiniz.

Gelelim oldukça hassas ve narin bir cilde sahip olan bebeğiniz için ıslak mendil alırken özen göstermeniz durumlara…

Bebek İçin Islak Mendil Alırken Bu Detaylara Dikkat!

Bebeğiniz için ıslak mendil tercihi yaparken öncelikle içeriğini kontrol etmeniz gerekir. Bebek ıslak mendil markaları ürün çeşitliliğiyle dikkat çekse de sizin önceliğiniz ürünler arasında kimyasal içeriğe yer verilmemiş olan ürünü bulmaktır.

Bebekler kokuya hassas ciltleriyle alerjik reaksiyon gösterebilecekleri için kokusuz ıslak mendil tercih etmeniz bebeğinizin sağlığı için gereklidir.

Yenidoğan dönemi ve sonrasında bebeğiniz için seçeceğiniz ıslak mendilin pH değerine de dikkat etmeniz gerekir. Kullandığınız ıslak mendilin pH değerinin bebeğinizin cildine uygun olduğuna emin olmalısınız. Yenidoğan bebek cildinin pH değeri başlangıçta nötrdür. Yani cildi, henüz onu mikrop ve bakteri gibi zararlı organizmalardan koruyacak pH seviyesine ulaşmamıştır. İşte bu yüzden bebeğiniz için tercih edeceğiniz ıslak mendilde kullanılan suyun, içerisindeki zararlı mikroorganizmalardan arındırılması için özel bir süreçten geçirilerek saflaştırılması gerekir.

Su bazlı bebek ıslak mendiller bu noktada yardımcınız olmaya hazırdır. Aksi durumda ürünler, çok kısa bir süre içerisinde bozulur. Bu ürünlerin Ph dengesi cilt ile uyumludur.  Yüksek iç adaletli yapısı ve kapağıyla sizlere kolay bir kullanım imkanı sağlayan ürünleri tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda bebeğiniz için alkolsüz bebek ıslak mendilleri de tercih etmeniz önemlidir.

Bebeğiniz için saf su bebek ıslak mendil çeşitlerini de deneyebilirsiniz. Bu ürünler suyun içinde bulunan mikroorganizmalardan arındırılır.

Ayrıca ürünlerin kesinlikle paraben içermediğinden emin olmanız gerekir. Ürünü alırken alkol, paraben, parfüm, sentetik lif, boya gibi zararlı maddelerin olup olmadığına bakıp iyice dikkat etmelisiniz.

En İyi Bebek Islak Mendil İçin Tavsiyeler

Yenidoğan cildine; yetişkin cildine göre henüz gelişimini tamamlamadığı ve altıncı  aya kadar daha hassas ve geçirgen olduğu için çok özen göstermek gerekir. Anne karnında bulunduğu sürece bir su kesesi içinde rahimde yaşayan bebek, doğumdan sonra ilk defa havayla karşılaşır ve cildi dış etkenlere karşı çok duyarlıdır.

Bu sebeple özellikle ilk  altı ayda yenidoğan cildine kullanılan ürünlerde çok seçici olmak, özenle formüle edilmiş ürünleri tercih etmek gerekir.

Yenidoğan cildi yetişkin cildine göre daha hassas ve geçirgen olduğu için bakımı çok önemlidir. Yenidoğan bebeğin cildi temiz ve kuru tutulmalıdır. Yenidoğan bebeğinizin cildi kurumaya eğilimli ise yenidoğan cildine uygun bir nemlendirici yağ veya losyon ile cildine yumuşaklık ve nem kazandırmanızı önerilir.

Sizin cildinizle karşılaştırıldığında daha ince olan ve bu sebeple daha kolay tahriş olabilecek yenidoğan cildini temizlemek için, saflaştırılmış su ve pamuk içeren ıslak mendil çeşitlerini kullanabilirsiniz.

Bebekleriniz için en doğru ıslak mendili bulmak zaman alabilir. Bunun için bebeğin tüm vücut temizliğinde kullanılan ıslak mendillerle ilgili tüm detayları araştırmayı unutmayın. Bebek ıslak mendil tavsiyelerini, kullanıcı yorumlarını ve yapılan araştırmaları incelemeniz bebeğinizin sağlığı için önemlidir.

Bebeğinizin cilt tipine en uygun bebek ıslak mendil çeşitlerini tercih etmeniz gerekir. Bunu deneme yanılma yoluyla da hızlıca bulabilirsiniz.

Bütçeniz İçin Bebek Islak Mendil Kampanyalarını Takip Edin!

Islak mendiller satın alınırken genelde plastik poşetle ambalajlanmış bir şekilde müşteriye sunulur. Fakat plastik paketleme yerine bebek ıslak mendil kutusu tercih edebilirsiniz. Ürün daha sağlam bir materyalden üretilen kutu içerisinde muhafaza edildiğinde ıslak mendilin deforme olma ihtimali azalır.

Islak mendil satın alırken kutusunun biraz daha kalın ve şeklini korumaya elverişli olmasına dikkat etmeniz ürünü çok daha uzun süre güvenle kullanmanıza olanak tanır. Kilitlenen kapağı sayesinde ürünün içerisindeki su miktarı azalmaz ve böylece ıslaklığını uzun süre korur.

Bebeğiniz için en kaliteli ıslak mendili tercih ederken çevre dostu olmasına da özen göstermelisiniz. Hem bebeğiniz hem de çevre için en ideal ıslak mendili kullanmanız önerilir. Islak mendil çeşitlerine GittiGidiyor üzerinden inceleyerek doğaya ve bebeğinize zarar vermeyen ve bütçenize uygun ürünleri tercih edebilirsiniz. Bebek büyütmek elbette masraflı bir iştir. Bu sebeple indirim ve kampanya fırsatlarından yararlanarak bütçenize olabildiğince katkı sağlayabilirsiniz.