Alt Değiştirme Masası Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Alt Değiştirme Masası Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

711

Annelerin hayatını kurtaracak ürünler listesinin üst sıralarında yer alan alt değiştirme masaları hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar bu yazımızda!

Özellikle anneliğin ilk dönemlerinde bebeğinizin altını değiştirirken belli başlı konforlar sizin için çok önemli olacaktır. Hem sizin hem bebeğinizin pozisyonundan tutun, gerekli ürünlere anında ulaşabiliyor olmanız, bu işi ideal bir şekilde yapabilmenizi sağlayacaktır. Bunun için de alt değiştirme üniteleri olmazsa olmazlarınızdandır. Peki alt değiştirme masası satın alırken nelere dikkat etmeli? Yanıtlar bu yazımızda!

Mobilya detayları

Kimi alt değiştirme masaları kullanışlı bölmeleri ve çekmeceleri ile mükemmel depolama özelliklerine sahip olduklarından, hayatınızı kolaylaştıracaktır. Unutmayın, bebeğinizin bezini değiştirirken ihtiyacınız olan tüm malzemelere son derece kolay bir şekilde erişebilmeniz, her şeyin elinizin altında olması alt değiştirme işlemi süresince yaşayacağınız tüm zorlukları önlemek açısından oldukça etkili olacaktır. Dolayısıyla bu tip organize masalar pratiklik açısından tercih edebilecekleriniz arasındadır.

Bir diğer akıllıca seçenek de geleceğe yatırım yapmak olacaktır. Şimdi bebeğinizin altını değiştirmek için kullanacağız, masanın üzerine alt değiştirme tablası parçası eklenerek tasarlanan alt değiştirme mobilyaları bebeğiniz büyüdüğünde tabla çıkarılarak da şifonyer olarak kullanılabilecek ve böylece sürekli olarak kullanabileceğiniz bir ürüne dönüşecektir.

İşin güvenlik kısmı

İşin mobilya kısımları tamam, peki ya diğer detaylar? Öncelikle güvenlik ile başlayalım. Odadaki alt değiştirme ünitesi herhangi bir devrilme durumuna karşı mutlaka duvara sabitlenmeli. Zaten alacağınız birçok alt değiştirme masası duvara monte etmek için ihtiyaç duyacağınız tüm yan malzemeleri ile birlikte gelir.

Alt değiştirme esnasında bebeğiniz kıpır kıpır olabilir, ağlayabilir, el ve ayaklarıyla itebilir. Dolayısıyla çok hızlı, atik olmanızda fayda olacaktır. Bu da kremlerden bebek bezlerine, ıslak mendillerden alt değiştirme pedlerine; her şeye elinizin kolayca ulaşabilir olmasını gerektirir. Fakat yine de dikkat etmeniz gereken konu, bebeğinizin elinin erişemeyeceği mesafede olmasıdır. Çünkü bu karambol esnasında bebeğinizin bu ürünleri bir anda ağzına dahi atması olasıdır.

Bir diğer önemli detay da alt değiştirme ünitelerinin malzemesini doğru seçmek olacaktır. Dokusunun kolay temizlenebilir olması, bebeğinizin sağlığını tehdit etmeyecek bir malzemeden yapılmış olması son derece dikkat etmeniz gereken bir konudur.

Bunu da okuyun: Bebek Bezi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hazır bez markaları, yıkanabilir bezler, organik bezler ve bunların yaşa, cinsiyete ve bebeğin hareket oranına göre değişen çeşitleri arasından bebeğiniz için en uygun olanını seçmek için önerilerimize kulak verebilirsiniz.

Neden alınmalı?

Peki bebeğin altını her yerde değiştirebilmek varken neden alt değiştirme üniteleri almak icap eder? Öncelikle bebeğinizin hassas bedeninin güvenliği birinci kuraldır. Yataklarda ve koltuklarda bulunabilecek gözle görülmeyen mikroplar, bu alt değiştirme esnasında bebeğinizin sağlığını olumsuz etkilemeye doğru gidebilir. Dolayısıyla durumu hijyenik tutmanızı sağlayacak olan alt değiştirme masaları önemli bir ihtiyaca dönüşür.

Aynı zamanda anneliğinizin ilk dönemlerinde olması muhtemel bel ve sırt ağrılarınız, bebeğinizin altını sürekli eğilerek, her pozisyonda kolay kolay değiştirememenize neden olabilir. Dolayısıyla ayakta dik durarak yapabilmeniz bu açıdan önem kazanacaktır.