6 Aylık Bebeklerin Gelişimi İçin Faydalı 5 Oyuncak

6 Aylık Bebeklerin Gelişimi İçin Faydalı 5 Oyuncak

865

Jimnastik merkezinden emekleme toplarına, eğitici kaplardan bebek kitap ve aynalarına; 6 aylık bebekler için en ideal oyuncaklar burada!

6 aylık bebekler artık her türlü eğlence yeteneklerini kendi kendilerine geliştirme yolundadır. Objeleri kavrama ve tutabilmenin yanı sıra ellerinin arasında ileri-geri hareketler yapmaları, gözleriyle etrafı takip etmeleri, emeklemeye başlamaları bu dönemki havadisleri arasında… Onlara bu

dönem sunacağınız doğru oyuncaklar bu gelişmelerin çok daha olumlu şekilde gerçekleşmesini sağlayacaktır. Biz de bu yazımızda bu konuya değinelim dedik ve 6 aylık bebek oyuncakları arasından en faydalı 5 tanesini seçtik.

1. Fisher Price 3’ü 1 arada araba jimnastik merkezi


6 aylık bebeklerin gelişimi için ideal oyuncaklar arasında bir numarada bu jimnastik merkezi var. Bu merkezin içerisinde çocuğunuzun sıkılmasına imkan yok! Bebeğinizin ister uzanarak ister karın üzeri yatarak ister oturarak oynamasına imkan sağlayan jimnastik merkezi başının üstünde sallanan eğlenceli aktiviteleri, ışıkları, müzikleri ile bebeğin duyu gelişimi için fayda sağlar. Bebeğinizle birlikte büyüyen 3 farklı oyun modu (uzanarak, karın üzerinde ve oturarak) bu oyuncağın en önemli avantajlarından biri. Üstelik bu model, direksiyonu ile eğlenceli araba sesleri de çıkarıyor!

2. Kanz ilk arkadaşım eğitici kaplar


6 aylık bebek oyuncakları arasında en ideallerden biri de iç içe geçen kaplardır. Bu dönem, bebeklerin el, bilek ve parmak gibi bölgelerini küçük hareketlerle geliştirme dönemidir. Aynı zamanda ince motor becerilerinin gelişmesi için de doğru zamandır. Bu kapları tutmaya çalışan bebeğiniz hem canlı renkler sayesinde oyalanıyor olacak hem de bunları iç içe, üst üste ve farklı yaratıcı şekillere koymaya çalışarak kendini geliştiriyor olacak.

Bunu da okuyun: Bebekler İçin Müzikli Oyuncaklar
Minikleri müzikle eğlendirecek ve hem beyin gelişimleri hem de yetenek keşifleri için faydalı olacak bu oyuncaklara mutlaka göz atın!

3. Fisher Price eğitici köpekçik ile sayı sayma


Etkiler, tepkiler, taklitler şimdi onun hayatında başrolde ve bebeğiniz öğrenmeye çok açık bir dönemde. Onun daha fazla öğrenmesine destek olmak da bizim görevimiz… Dolayısıyla bu dönem için ona sunabileceğimiz en iyi şeyler arasında eğitici öğretici oyuncaklar var. Örneğin bu bebek kitapları onlara sayı saymayı, temel nesneleri öğretecektir. Butonlara bastığında ışıklar yanacak ve çeşitli sesler duyacaktır. Dolayısıyla bebekler yaptığı hareketler sonucunda bir şeyler olduğunu görecek ve sebep-sonuç ilişkisini öğrenecektir. Kitabın sayfalarını çevirmek de ince motor becerilerini geliştiriyor olacaktır.

4. V-Tech emekleme topu


Bebeğinizi artık emeklemeye başlaması için teşvik etme dönemi başlamıştır. Bunun için de onu motive edecek, ona yol gösterecek emekleme oyuncakları alabilirsiniz. Örneğin bu emekleme topları yerde dönerek gider ve giderken de ses çıkarır. Bebeğinizin emekleyerek topu yakalamaya çalışmasını sağlar. Üstelik üzerindeki hayvan düğmeleri sesler çıkararak onun hayvanları tanımasını sağlar ve topların üzerindeki kurdeleler dokunma duyularını geliştirir.

5. Yookidoo ilk ayna arkadaşım inek


6 aylık bebekler etraflarında olan bitenlere çok daha fazla ilgi gösterirler ve artık sosyal becerilerinin gelişmesi için en ideal dönemdir. Bebekler için tasarlanmış yumuşak, kırılmaz ayna oyuncakları da bu konudaki en ideal oyuncaklardan biridir. Aynada kendini ve yansıyan etrafı inceleyebilecek ve aynanın etrafındaki canlı renkler onun dikkatini çekecektir.