5 Madde ile Genç Yaşta Anne Olmak

5 Madde ile Genç Yaşta Anne Olmak

1362
main

Bir kadının hayatında yaşayacağı en harika tecrübe anne olmaktır. Günümüzde okul, kariyer, uygun yaşam şartlarını arayışı nedeniyle çocuk sahibi olmak ertelenebiliyor. Fakat genç yaşta anne olmanın sandığınızdan daha çok avantajı bulunuyor. Anne olmayı bir yolculuk olarak ele aldığımız zaman, genç anne olmak çocuğunuzla beraber büyümek anlamına geliyor.

Fiziksel Avantajları

Genç yaşta anne olmanın en önemli avantajı fiziksel açıdan tecrübe ediliyor. Genç yaşta doğum yaptığınız zaman hamilelik sonrası yaşayacağınız fiziksel değişimi daha sağlıklı ve kolay bir şekilde atlatabilirsiniz. Yaşınız ilerlediği zaman metabolizmanız da yavaşlıyor. Bu da alınan kiloları daha zor vereceğinize ve formunuzu geri kazanmanız için daha çok çabalamanız gerektiğine kanıt. Erken yaşta doğum yaparsanız, formunuzu korumak için bir pilates topu ve basit hareketler yeterli olacaktır.

Enerji Miktarı

Hayatınızın en harika tecrübesini genç yaşta yaşarken sahip olabileceğiniz en iyi avantajlardan biri de henüz enerji ile dolu olmanızdır. Çocuğunuzla yaptığınız her şeyin, hangi yaşta olursanız olun değeri oldukça fazla, ama gençken sahip olduğunuz tahammül ile saatlerce şarkı söyleyen oyuncak dinlemek daha kolay olacaktır.

Özgür Ruhun Getirileri

Yaş ilerledikçe insanların özgürlükleri biraz daha kısıtlanır. Çünkü alışkanlıklar, yaşam tarzı gibi konular insanı ister istemez sınırlandırırlar. Ama gençken daha özgür ve karar alma konusunda daha cesaretli olduğunuz için yapmak istediğiniz değişiklikler bir çile olmak yerine, basit düzenlemeler olacaktır. Ayrıca, dilediğiniz zaman çocuk kitaplarını çantanıza koyup, bebeğinizle seyahate çıkabilir, her zaman hayalini kurduğunuz yerleri ziyaret edebilirsiniz.

Hamilelik Riskinin Azalması

Hamile kalmanın ve sağlıklı bir doğum yapmanın güvencesi gençliktir. Genç vücudun her şeye karşı daha dirençli olduğunu düşünürsek doğumun da altından daha kolay kalkılabileceğini görebiliriz. Bu durumda düşük riski de gençlerde daha az görülüyor. Ayrıca doğum sonrası kullanacağınız çatlak kremi ihtiyacınız çok fazla olmayacak, vücudunuz kendini daha hızlı yenileyecektir.

Kardeş Yapmak İçin Çok Vaktiniz Var

Erken yaşta doğum yaptıktan sonra, çocuğunuza birden fazla kardeş verebilmek için vaktiniz kalıyor. Yaşınız ilerledikçe ve hamile kalmak zorlaştıkça kardeş yapma konusunda şüphelere düşebilirsiniz.  Oyun çadırında ona eşlik edecek bir kardeşi her çocuk ister.