4 Farklı Hamile Vücut Tipine Göre Giyim Önerileri

4 Farklı Hamile Vücut Tipine Göre Giyim Önerileri

9436

Karnı sivri olanlardan aşağıya doğru olanlara, çok kilo alanlardan ufak tefek kalanlara; farklı hamile vücut tipleri için farklı giyim ipuçları bu yazımızda!

Hamile olmanız, kişisel tarzınızdan ödün vereceğiniz anlamına gelmez. Bedeninizin yeni kıvrımlarına uygun birbirinden güzel hamile giyim seçenekleri olduğunu unutmayın. Öncelikle hamilelikte vücut tipinizi belirleyin, ardından ona en uygun stili yaratmak için bu yazımızdan ilham alın. Özellikle son trimesterin tadını çıkarmak üzere, 4 farklı hamile vücut tipine göre giyim önerilerini keşfedin!

Kilosu tüm vücutta kendini gösterenler için

Bazı kadınlar hamileliğinde çok kilo alır ve bu kilo sadece karınlarında toplanmaz, vücutlarının tamamına dağılır. Eğer siz de bu tip bir durum yaşıyorsanız ve kendinizi büyük beden hissediyorsanız yumuşacık kumaşlar ve dikey çizgili tasarımlar listenizde bulunsun. Bu tip giysiler kocaman karnınızı ortaya çıkardığı gibi, iri görünmenizin de önüne geçecektir. Hamile giyiminin vazgeçilmez parçası hamile taytları sizin için de kurtarıcı olacaktır. Kışın üzerinize uzun hırkalar yazın ise uzun tunikler giyerek vücut tipinize uygun kombinler yaratabilirsiniz.

Hamilelik karnı aşağıya doğru olanlar için

Eğer hamilelik karnınız aşağıya doğruysa kalçanızın hemen üzerinde karnınızın hizası geliyor olacaktır. Sizin için en ideali bel kısmı yumuşak kıyafetleri tercih etmek olacaktır. Bel altı kesim kıyafetler hem rahat olmayacak hem de bedeninizdeki vurguları iyi yapamayacaktır. Kaşmir gibi kumaşları, gri ve lacivert gibi tonları alt giyiminizde tercih edebilirsiniz. Hamile tulumları da sizin beden tipiniz için güzel bir seçenek olacaktır.

Hamilelik karnı yukarıya doğru olanlar için

Eğer hamilelik karnı sivri ve yukarı doğru olursa hemen hemen her kıyafet sizi son derece sevimli bir hamile olarak gösterecektir diyebiliriz. İster kuşaklarla, ister renk bloklarıyla, göğüs ve karın bölgesi birbirinden ayrılmış görünümler yaratmanızı ve vurguyu sivri karnınıza yapmanızı öneririz. Yüksek belli hamile etekleri ve bol renk/desenli maksi elbiselerin tadını çıkarın.

Hamile vücut tipine göre giyim önerileri: Ufak tefek hamileler için

Karnınız tabii ki şişik amma velakin bedeninizin kalanı her zamanki gibi ufak tefek ise sizin seçenekleriniz son derece serbestleşiyor demektir. Grafik baskılar, skinny hamile pantolonları ve çok daha fazlası sizin kombin oyunlarınızın parçaları olabilir. Mini elbiselerin de tadını bol bol çıkarabilir, yatay çizgiler giymekten çekinmeyebilirsiniz!