23 Nisan’da Çocuklarla Yapabileceğiniz Aktiviteler

23 Nisan’da Çocuklarla Yapabileceğiniz Aktiviteler

927

Vizyondaki en eğlenceli animasyonlardan atölyelere, deniz kenarı şenliklerden müze etkinliklerine; 23 Nisan’da çocuğunuz için birkaç aktivite önerisi burada!

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu harika güne geri sayım başladı. 23 Nisan tatili çocuklarla geçirilebilecek harika bir güne vesile oluyor. Bu keyifli günde vizyona giren çizgi filmlerin yanı sıra müzelerde düzenlenen özel aktiviteler, açık havada dopdolu bir gün sunan 23 nisan çocuk şenlikleri ve AVM’lerde farklı temalı 23 nisan atölyeleri şeklinde dolu dolu programlar sizleri bekliyor. İşte karşınızda 2019 yılında 23 Nisan’da çocuklarla yapabileceğiniz aktiviteler…

Vizyonda neler var?

Vizyonda da birbirinden eğlenceli çizgi film ve filmler var. Bunlardan biri 45. yaş gününü Türkiye’de ve tüm dünyada yepyeni filmiyle kutlayan Hello Kitty. 23 Nisan coşkusunu ekranlara Keroppi, Küçük Balık, Panda ve Yavru Penguen ile birlikte getiren Neredesin Hello Kitty? filmi çocukların heyecanla bekledikleri arasında.

Bir diğer 23 Nisan çizgi filmi de Büyük Macera… Şapşal postacı leyleğin yavru bir pandayı yanlış adrese teslim etmesiyle başlayan hikaye ayı MicMic’in bu sevimli pandayı ailesine götürme hikayesini konu alıyor. Doğanın renkli köşelerinde geçen bu macera dolu yolculukta Ayı MicMic’e geveze pelikan, korkak kurt, romantik kaplan ve durmak bilmeyen Tavşan arkadaşları yardımcı olmaya çalışıyor.

Ve son olarak sırada ailece gidebileceğiniz harika bir film var. Efsane fil Dumbo , efsane yönetmen Tim Burton’ın yorumuyla beyazperdede. Normalde kulakları yüzünden sirkteki alay konusu karakter olan Dumbo’nun aslında uçabilen bir fil olduğunun keşfedilmesiyle bir sirkin harika dönüşümünü anlatan bu etkileyici hikayeyi birlikte izlemek en keyifli 23 Nisan aile aktiviteleri arasında.

AVM’lerde neler var?

20-21 ve 23 Nisan tarihlerinde Kanyon’da düzenlenecek ve İstanbul Modern ile hayata geçirilecek Yaratıcı Çanta Atölyesi’ne katılan çocuklar eğlenceli bir günün yanı sıra bu keyifli deneyim ile yaratıcılıklarını da geliştirecek. Bu atölyelerde çocuklar, bez çantalar üzerinde yaratıcılıklarını keşfederken, bir yandan da kendi resim çalışmalarını oluşturma deneyimini tadacaklar.

Müzelerde neler var?

İstanbul Oyuncak Müzesi Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği bu anlamlı günde hem yeni yaşını hem de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı dünyanın farklı ülkelerindeki çocuklara sevgi dolu mektuplar ve resimler göndererek kutluyor. 13:00 – 13:45 arası “Gönül Yeprem ve Kukla Şerbet” çocuk konseri düzenleniyor. 14:00 – 14:45 arasında ise “İstanbul Oyuncak Müzesi’nden Mektup Var!” atölye çalışması yapılıyor.

Açık havada neler var?

Bebekliler Derneği ve Bebek Semt Girişimi tarafından dördüncü kez düzenlenen Mavi Çocuk etkinliği minikleri denizle bir araya getiriyor. Etkinlik Bebek koyunda düzenleniyor. Park genelinde Bebek koyu gezisi, çocuklara özel hediyeler, Sahil Güvenlik dalgıçlarının gösterisi, yarışmalar, sergiler, sürpriz oyunlar, imzalı kitap, tiyatro gösterisi, müzik, dans ve sohbetler gibi birbirinden farklı etkinlikler gün boyu çocukları coşturuyor olacak.