2020’de Popüler Olacak Bebek İsimleri ve Anlamları

2020’de Popüler Olacak Bebek İsimleri ve Anlamları

Her dönemin öne çıkan bebek isimleri oluyor. Bebeğinize adını vermeden önce, yeni yılda hangi isimlerin popüler olacağını biliyor musunuz?

Yepyeni bir yıl yepyeni umutlar ve dileklerle geliyor. 2020 yılında çekirdek ailenizi büyütmeyi hayal ediyorsanız, aranıza katılacak olan bebek için belki şimdiden isim düşünmeye başladınız. Bazı inanışlara göre her insan adını yaşarmış; yani ona koyulan ad onun kaderi olurmuş. Bu ne kadar doğru tabii ki bilemeyiz ama insanın adının karakterinden bir parça taşıdığı kesin. 2020 yılının popüler bebek isimleri arasında öne çıkanlar ise genelde doğayla ilgili olanlar.

Sürdürülebilir bir dünya yaratma, tarafımızdan tahrip edilen doğayı ve nesli tükenmek üzere olan canlıları koruma altına alma gibi konuların gündemde olması bebek isimlerine de yansıdı. Doğa, Yağmur, Rüzgar bu isimlerden sadece birkaçı. Bunların yanı sıra Ali, Ayşe, Leyla, Mehmet, Zeynep gibi nostaljik bebek isimleri de bu yıl geri dönüş yaşayacak. Bebeğinizin sağlığını en iyi şekilde korumak ve bakımını yapmak için Yenidoğan Bebekler Hakkında Bilmeniz Gereken 9 Şey yazımıza da göz atmanızı öneririz.

Güneş

Güneş, hem kız hem de oğlan çocuklar için uygun bir isimdir. Sıcaklığı ve samimiliği sembolize eder. Çocuğunuzun geleceğinin Güneş kadar parlak olması dileğini taşır.

Maya

Kökeni Farsça olan ve öz, yaradılış, güç, bilgi anlamlarını taşıyan Maya ismini taşıyanların sorumluluk sahibi bireyler olduğundan bahsedilir.

Arven

Fantastik film severlerin yakından tanıdığı bir karakter olan Elf prensesi Arwen’in Türkçe karşılığı diyebiliriz Arven için. Milli basketbolcumuz Cedi Osman ’ın ismindeki Cedi’nin de nereden geldiğini düşünecek olursak, bu tür isimler 2020 yılında daha da popüler olacak gibi görünüyor. Arven , asil, dost ve mücadeleci anlamlarını taşıyor.

İkra

Okumak anlamına gelen İkra ismi, bilgeliği çağrıştırıyor. Genelde bu isimdekiler aşırı duygusal ve hassas bir karaktere sahip olmakla birlikte duygusal zekaları yüksektir ve bu özellik onlara yaşam boyu başarı sağlar.

Öniz

İz bırakmış olan ve ünlü anlamlarına gelen Öniz ismi, yeni yılda özellikle oğlan bebeklerde en çok tercih edilen adlardan biri olacak.

Ede

Ağabey anlamına da gelen Ede, adaletli, saygı gösteren kişiyi tasvir ediyor. Eğer iki çocuk düşünüyorsanız ve ilki erkek olacaksa Ede isminin ona çok yakışacağına eminiz.

Artun

Ciddi, sorumluluk sahibi ve ağırbaşlı anlamlarını taşıyan Artun , güçlü bir karakterin de işareti. Ayakları yere sağlam basan oğlan çocuklarına verilen isimlerden biri ve 2020’de oldukça popüler olacak.

Buğra

Sözlük anlamlarından biri buğur ve erkek deve olan Buğra , lider ruhlu bir kişiliğe işaret eder. Haliyle güç ve otorite sahibidir.

Beran

Koç anlamı taşıyan Beran , yeni yılda erkek isimlerinde en çok karşılaşacaklarımızdan. Bu ismi taşıyanların güvenilir, düzenli, yardımsever ve duygusal bir karaktere sahip oldukları söylenir.