Göğüsleri Sıkılaştırmak İçin Yapılabilecek 4 Egzersiz

Göğüsleri Sıkılaştırmak İçin Yapılabilecek 4 Egzersiz

1432
main

Daha sıkı göğüslere sahip olmayı gözünüzde büyütmeyin. Evde kolayca uygulayabileceğiniz bu egzersizler ile bu mümkün. Tek ihtiyacınız olan şey biraz vakit ve bir çift dambıl!

Çok daha sıkı göğüslere sahip olmak beraberinde giydiğiniz her kıyafetin üzerinde kusursuz durması ve kendinizi çok daha iyi hissetmenizi getirecek. Göğüslerde sarkmayı engelleyen egzersizler ile bu hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Rutin antrenmanınıza dahil edeceğiniz ve kolayca Evde yapabileceğiniz göğüs sıkılaştırıcı egzersizleri keşfetmek için bu yazımıza mutlaka göz atın. 2-3 kg ağırlığında bir çift dambıl alıp bu antrenmana hemen başlayabilirsiniz.

Sırt üstü dambıl

Bu hareket karın kaslarını çalıştırmak konusunda etkili olduğu kadar göğüsleri çalıştıran egzersizler arasında en ideallerden biridir.

Matınızı yere serin ve sırt üstü şekilde uzanın. Dizlerinizi birleştirerek 90 derecelik açıyla kırın ve alt bacaklarınız yere paralel olacak şekilde bacaklarınızı kaldırın. Alt karın kaslarınızı hissedin ve onları kullanarak belinizi yere tamamen yapıştırın. Gövdeniz bu şekilde sabitken yapmanız gereken şey kollarınızı göğüs hizasından yana açıp kapamak olacak. Ellerinizde dambıl ile yapacağınzı bu egzersizde avuçlarınızın birbirinde dönük olmasına ve kollarınızı tavana doğru kaldırarak göğüs hizasında birleştirmeye dikkat edin. Bu hareketi 12 tekrar halinde uygulayın. Zamanla set adedinizi artırabilirsiniz.

Köprü pozisyonunda dambıl

Eğer siz de daha sıkı göğüslere sahip olmak istiyorsanız bu köprü egzersizi de antreman rutininizde mutlaka yer almalı.

Sırt üstü pozisyonda matınıza uzanın. Dambılları elinize alın ve göğüs hizanızda birleştirin. Ayaklarınız yere tamamen basıyor olacak şekilde dizlerinizi kırarak ve kalçanızı kaldırarak köprü pozisyonuna gelin. Bel bölgeniz de havaya kalkıyor olacak; sırtınızdan destek alarak köprü pozisyonunda kalın. Kollarınız dümdüz olacak şekilde ağırlıkları göğüs hizanızdan yukarı kaldırın. Ardından dirsekten kırarak yeniden göğüs hizanıza indirin ve o esnada üst kollarınız yere temas ediyor olsun. Bu hareketi 12 tekrar ile uygulayın. Zamanla set adetlerinizi artırın.

Bunu da okuyun: Yaza Hazırlık: Karın Kaslarınızı Çalıştıracak 5 Plank Egzersizi
Birçoğumuzun yakından tanıdığı plank duruşu ve plank egzersizleri karın kaslarınızın gelişimi için oldukça faydalı. Siz de harika karın kasları istiyorsanız bu 5 egzersizi evinizde uygulayın!

Çapraz kol plank

Evde uygulanabilecek plank egzersizleri ile göğüs kaslarını çalıştırmak mümkün. Bu hareketi her gün mutlaka uygulayın!

Plank pozisyonunu alın. Yani ayaklarınız kapalı olacak, yüzünüz yerdeki mata bakıyor ve elleriniz de yere tam basıyor olacak şekilde kol ve omuzlarınızdan güç alarak şınav pozisyonuna geçin. Şimdi kollar ve bacaklarda çapraz bir uygulama yapacağız. Sağ elinizi sol elinizin önüne alın ve aynı esnada sol ayağınızı sağ tarafa doğru alın. Aynı şekilde sol elinizi sağ elinizin önüne alırken de sağ ayağınızı sol tarafa alın. 12 tekrar ile bu hareketi uygulayın. Zamanla güçlendikçe, set adedinizi de artırabilirsiniz.

Aşağı doğru kanat egzersizi

Eğer kusursuz göğüslere sahip olmak sizin de hayaliniz ise bu egzersizi evde düzenli olarak uygulamayı ihmal etmeyin.

Ayakta durun ve dambılları iki elinize alın. Ayaklarınız ileriye doğru bakıyor olsun. Dizleriniz gerginken, bacaklarınız da birbirine yakın pozisyonda dursun. Belinizi çok hafif bükün ve öne doğru eğilin. Kollarınızı yana doğru, dirsek kırık şekilde açın ve bu şekilde kollarınızı kaldırın ve indirin. Bu egzersizi 12 tekrar şeklinde uygulayın ve zamanla set adedinizi de artırın.

İlgili Yazılar