Bir Bisikletçinin Sahip Olması Gereken 6 Aksesuar

Bir Bisikletçinin Sahip Olması Gereken 6 Aksesuar

2221
main

Havalar ısınmaya, bisikletler ortaya çıkmaya başladı. Açık havada yapılabilecek en keyifli sportif aktivitelerden biri olan bisiklet için şimdi hazırlık yapmanın tam zamanı! Bisiklet Sporuna Dair 5 Bilgi yazımızı tıklayarak bisikletin faydalarını okuyabilir ve pedal çevirmeye kendinizi daha fazla motive edebilirsiniz.

Bisiklet sporuna başlamak için birinci adım, sizin için en doğru bisikleti seçmeniz. Bunun için 6 Adımda Doğru Bisiklet Nasıl Seçilir? yazımıza göz atmanızı öneririz. İkinci adım ise size en çok lazım olacak aksesuarları tamamlamanız. Bunun için de sizi aşağıya doğru alalım…

Kask


Güvenli bir sürüş için mutlaka sahip olmanız gereken aksesuarların başında bisiklet kaskı gelir. Bisiklet kazalarındaki ağır hasarların %85’inin kafa travmalarından oluştuğunu düşünürsek, kaskın ne derece önemli olduğunu anlayabiliriz.

Eldiven


Bisiklete binerken ellerinizin terleme ve gidondan kayma ihtimali çok yüksektir. Aynı zamanda bisikletten düşme durumunuzda elleriniz önlem amaçlı en çok darbeyi alacak bölgelerinizden biridir. Dolayısıyla onları iyi korumak için bisiklet eldiveni kullanmanız oldukça önemli.

Gözlük


Özellikle güneşli ve rüzgarlı havalarda bisiklet sürerken gözlerinizi korumanız çok önemli. Farklı modellerini bulabileceğiniz bisiklet gözlükleri hem gözlerinizi zararlı UV ışınlarından koruyacak hem de hızlı bir sürüşte gözlerinize kaçabilecek kum taneleri veya böcek gibi ihtimalleri önleyecek.

Bunu da okuyun: Doğayla İç İçe 7 Bisiklet Rotası
Bisiklet ve doğa, hayatınızdaki vazgeçilmezlerdense doğanın içinden geçen bu rotalarda bisikletinizle uzun bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Bisiklet ve doğa, hayatınızdaki vazgeçilmezlerdense doğanın içinden geçen bu rotalarda bisikletinizle uzun bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Suluk


Bisiklete binerken yanınızda mutlaka olması gereken şeylerden biri de suluktur. Spor esnasında su kaybınız oldukça fazla olacağından bu su mataraları sizin kurtarıcınız olacak. Özellikle de sıcak havalarda! Suluğunuzu bisikletinize takmak için matara tutucu edinmeyi de unutmayın.

Paça bandı


Pantolonunuzun paçasına takacağınız ve sıkıştırıp paçanızın zincir ve ayna kol arasına girmesini, kirlenmesini ve yırtılmasını önleyen paça bantları bisikletçilerin olmazsa olmaz aksesuarları arasında. Özellikle reflektörlü paça bandı modellerini tercih ederek karanlıkta daha emniyetli bir sürüş de sağlayabilirsiniz.

Sırt çantası


Bir bisikletçi yolda başına gelebilecek her türlü probleme hazırlıklı olmalıdır. Dolayısıyla sırtında mutlaka bir çantası; bu çantanın içinde de yedek iç lastikten pompaya ve yama setine, her türlü ekipman olmalıdır. Bir Bisiklet Sürücüsünün İhtiyaç Listesi yazımızı tıklayarak listeye göz atabilirsiniz.