19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

661
main

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı bu yıl da tüm coşkusuyla kutlanıyor. Biz de bu özel günü saygıyla anıyor ve spor tutkunu gençlere sportif bir alışveriş listesi sunuyoruz.

1919 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkışı ve İtilaf Devletleri’nin işgaline karşı Türk Kurtuluş Savaşı’nın başladığı gün olarak kabul edilen 19 Mayıs, Atatürk tarafından Türk gençliğine armağan edilmiş. İlk kez 1935 yılında, Fenerbahçe Stadı’nda kutlanan bu gün, yüzlerce sporcunun da katılımıyla bir spor gününe dönüşmüş. Bu organizasyondan bir süre sonra ise Atatürk Günü’nün tüm gençliğe mal edilebilmesi için 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı adı altında her yıl yapılmasına karar verilmiş. Biz de 2017’nin 19 Mayıs’ında tüm gençlerin ve spor tutkunlarının bu özel gününü kutluyor, onlara ilham verecek birkaç fikir sunuyoruz.

Spor çantanızı yenileyin

Spor çantanıza biraz renk katmaya ne dersiniz? Belki de uzun zamandır içindekileri yenilememiştiniz ve bu özel gün şimdi buna vesile olabilir! Yepyeni bir spor çantası ve içinde mutlaka bulunması gereken suluklar, sporculara özel deodorantlar, antrenman havluları, spor yaparken terlemeye karşı özel tasarlanmış kulak içi kulaklıklar ve egzersiz esnasında telefonunuzu kolayca taşıyabileceğiniz spor kol bantları ile çantanıza taze bir dokunuş yapın.

Ayrıca spor çantanızdaki giysileri de yenileyebilirsiniz! Bunun için Spor Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Etmeli? yazımızı tıklayarak yeni alacağınız spor ayakkabı için tüyoları okuyabilir, spor stilinizde şıklık yaratmak için ise Spor Salonlarında Tarzınızı Konuşturacağınız 10 Havalı Ürün yazımıza göz atabilirsiniz.

Spor giyimi günlük stilinize taşıyın

Son yıllarda kapüşonlu sweatshirt’ler modada başrolde! 2017’de de bu sportif siluetler devam ediyor ve capcanlı renklerle tasarlanmış atletik kombinler gardıroplara giriyor. Lüks Sweatshirt Mevsimi yazımızı tıklayarak spor görünümleri günlük stilinize nasıl taşıyacağınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Elbette ki spor giyimin günlük hayatımıza taşınmasında en büyük etki sneaker modelleri ile gerçekleşiyor. Spor ayakkabılar hem haftaiçi hem haftasonu kombinlerimizde karşımıza ister şık ister salaş stillerle çıkıyor. Erkekler Sneaker’ları Nasıl Giymeli? yazımızı tıklayarak ilham alınabilir. Kadınlar ise Spor Giyinmeyi Seven Kadınlar İçin 6 Olmazsa Olmaz Sneaker yazımıza göz atabilir.

İçinizdeki gençlik enerjisini dışarı çıkarın

İçinizdeki gençlik enerjisini dışarıya çıkarmak için bu özel günü başlangıç kabul edin. Bu yaz hiç denemediğiniz sporlar yapın, en eğlenceli aktivitelerle hareketliliğin tadını çıkarın!

Bir Spor Olarak Trambolin yazımızı tıklayarak en eğlenceli çocukluk aktivitelerimizden biri olan trambolin ile yapılabilecek egzersizlere göz atın. Aynı şekilde Bir Spor Olarak Hulahop yazımızda da hulahopun tüm güzelliklerini keşfedin ve döndürmeye başlayın! Canınız bisiklete atlayıp saatlerce yol yapmak istiyorsa Daha İyi Bir Bisikletçi Olmak İçin 5 Kural yazımızı tıklayın. Eğer gençlik enerjinizi kaykay ile ortaya çıkarmak istiyorsanız da Kaykaya Başlayanlar İçin 4 Tüyo yazımıza göz atın.

BONUS: Atatürk’ün sözlerini unutmayın

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel bu yazımızı Atatürk’ün ve sporla ilgili söylediği hiçbirimizin aklımızdan çıkarmaması gereken birbirinden değerli sözle iler bitiriyoruz…

“Türk gençliği, sağlıklı yetişip spor yaparsa ulusumuzun geleceği güvence altındadır.”

“Ben Türk gençliğinin spor yaparak güçlü olmasını isterim.”

“Dünya spor hayatı ve spor dünyası çok mühimdir. Bu kadar mühim olan spor hayatı, bizim için daha mühimdir. Çünkü ırk meselesidir, ırkın ıslahı ve kişayişi meselesidir ve hatta biraz da medeniyet meselesidir.”

“Spor, yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlak da bu işe yardım eder. Zeka ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler, zeka kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.”

“Türk milleti anadan doğma sporcudur. Henüz yürümeye başlayan köy çocuklarını bile harman yerinde güreşirken görürsünüz. Ata en çok ve iyi binen yalnız Türk erkekleri değildir. Türk kadını da bu işi iyi bilir.”