Uzun Yolculuklarda Yanınızda Bulundurmanız Gereken 9 Şey

Uzun Yolculuklarda Yanınızda Bulundurmanız Gereken 9 Şey

4388
main

Tatile doğru uzun bir yol sizi bekliyorsa, otomobilinizde ihtiyaç duyacağınız her şeyi özetleyen bu yazımızı okumadan yola çıkmayın!

Yaz geldi, tatil sezonu açıldı. Bazılarımız için bu, sevdiklerimizi yanımıza alıp otomobille uzun yola çıkmak anlamına geliyor. Uzun yolda hem yolculuğunuzu kolaylaştırmak için hem de sevdiklerinizin yoldan sıkılmaması için birçok şeye ihtiyacınız olacak.

1. Navigasyon cihazı

Çoğu navigasyon cihazı güvenilir yol tarifleri vermelerinin yanında uzun yolculuklarınızda işinize yarayacak bir sürü özelliğe sahiptirler. Örneğin yakınlarınızdaki benzin istasyonlarını, restoranları, mola yerlerini ya da eczaneleri gösterebilirler, bu sayede doğru zamanda doğru yerde mola verebilirsiniz.

2. Telefon tutacağı

Eğer navigasyon cihazı almayı mantıklı bulmuyorsanız cebinizdeki akıllı telefonunuzu da kullanabilirsiniz. Otomobilinizin konsoluna ya da camına yerleştireceğiniz bir telefon tutacağı ile Google Maps ya da Yandex Navigasyon’u birleştirdiğinizde, cep telefonunuz bir navigasyon cihazının yaptığı her şeyi yapabilir. Üstelik bazı telefon tutacaklarının şarj portları da bulunuyor!

3. 220V güç adaptörü

Yapılan araştırmalara göre 2020 yılında kişi başına düşen elektronik cihaz sayısı 4,3’ü bulacak. Bu da demek oluyor ki sevdiklerinizle doldurduğunuz otomobilinizde şarj edilmesi gereken birçok elektronik cihaz bulunacak! Otomobilinizin çakmak girişini 220V’luk bir kaynağa dönüştüren adaptörlerden mutlaka edinin, 220V adaptörler sayesinde elektronik cihazlarınızı tıpkı evinizdeymiş gibi hızlı ve güvenli bir şekilde şarj edebilirsiniz.

4. Uzun yol kiti

Her zaman en kötüye hazırlıklı olmakta fayda var. Otomobilinizde bulunması zorunlu olan ilkyardım çantasına bir göz atın, tarihi geçmiş ürünler varsa mutlaka yenisini edinin. Hatta ilkyardım çantanızın yanına bir de lastik tamir kiti ve takviye kablosu da ekleyerek eksiksiz bir “uzun yol kiti”ne sahip olabilirsiniz!

5. Bluetooth adaptörü

Teknoloji henüz uzun yolda hangi müziklerin çalınması gerektiğine karar verecek kadar gelişemese de, müzik çalmayı yeterince kolay hale getiren teknolojiler var! Eğer otomobilinizin müzik sistemi yeni nesil değilse, bir Bluetooth adaptörü alarak arabadaki herkesin DJ’lik görevine katkıda bulunmasını sağlayabilirsiniz!

6. DVD oynatıcı

Daha önce uzun yola çıkmış her ailenin bildiği gibi, mutlu bir yolculuğun anahtarı mutlu çocuklardır! Çocuklarınızı bir portatif DVD oynatıcı ile saatlerce eğlendirebilirsiniz ve “hala gelmedik mi?” sorusundan sonsuza dek kurtulabilirsiniz!

7. Araç içi buzdolabı

Sıcak yaz aylarında yapacağınız uzun yolculuklarda en önemli şeylerden biri istediğiniz an soğuk bir şeyler içebilmektir. Yakınlarda mola verecek bir yer bulamadığınız durumlarda bir araç içi buzdolabı, içeceklerinizi mükemmel soğuklukta tutmak için ideal olacaktır.

8. Portatif bagaj

Otomobilinizin tavanına monte edeceğiniz port bagaj sayesinde, yola çıkmadan önce “acaba bunu alsam mı, evde mi bıraksam” ikileminden sonsuza dek kurtulacaksınız. Port bagajın önemini, eşyaların bagajı doldurup artık arka koltuğa kadar taştığı otomobillerde yolculuk yapmış olanlardan daha iyi bilen yoktur herhalde!

9. Araç içi kamera

Araç içi kameralar, ihtiyaç duymamak için dua edeceğiniz teknolojilerden biri. Ancak, olur da bir kazaya karışırsanız, somut delil olacak görüntüler kaydedeceği için mutlaka otomobilinizde bulundurmanız gerek.

İlgili Yazılar