Bu Sezon Hangi Güneş Gözlükleri Moda?

Bu Sezon Hangi Güneş Gözlükleri Moda?

1242
main

Sadece moda değil aksesuar trendlerini de belirleyen moda haftaları ile bu yılın güneş gözlüğü trendlerine göz atmaya ne dersiniz? Güneşin yüzünü göstermesiyle birlikte gerek gözlerimizi güneşin zararlı ışınlarından korumak gerekse bahar ve yaz stillerimizi tamamlamak üzere güneş gözlüğü almanın tam zamanı. Ama öncesinde bu sezon hangi güneş gözlüğü çerçeveleri moda ve hangi trendler bizi bekliyor? Göz atmakta fayda var!

Çift telli tasarımlar


Fotoğraf: 3.1 Philip Lim

Çift telli güneş gözlüğü modelleri bu yaz derin uykusundan uyanıyor. Üstelik renkli camlarla! Özellikle günlük kombinlerle bir araya geldiğinde son derece karizmatik bir görünüm yaratan bu güneş gözlükleri 2017’nin en çarpıcı trendlerinden biri.

Geometri dersi


Fotoğraf: Marni

Moda haftalarının en dikkat çekici detaylarından biri de geometrik çerçeveli güneş gözlükleri oldu. Dörtgen yetmedi; beşgen hatta altıgen çerçeveler karşımıza çıktı. Anlayacağınız bu yaz yüzümüzü alışılmışın dışında çerçeveler ile hareketlendireceğiz!

Aviator geri döndü


Fotoğraf: Versace

Avitor gözlükler yani bir diğer adıyla havacı güneş gözlüğü modelleri son birkaç yıldır unutulmuştu. Fakat bu sezon çok güçlü tasarımlarla yeniden karşımızdalar. Renkli camlar ve çift çerçeveli modellerle yeniden hayatımıza giren aviator güneş gözlükleri bu sezonun olmazsa olmazları arasında.

Bunu da okuyun: Hangi Yüz Tipine Hangi Güneş Gözlüğü Yakışır?
Bu yazımızda yüzünüzün tipini bulun ve sizin için en doğru güneş gözlüğü modelinin hangisi olduğunu okuyun!

Kelebek etkisi


Fotoğraf: Roberto Cavalli

Kelebek çerçeveli güneş gözlüğü modelleri özellikle cesur stillerin vazgeçilmezi! Feminen bir kombin yaratmak isteyenlerin favori detaylarından olan kelebek güneş gözlükleri bu sezon olabildiğince iddialı siluetlerle karşımızda.

Düz çizgi


Fotoğraf: Versace

Yine karizmatik bir stil yaratmak isteyenler için geliyor! Özellikle kocaman camları kusursuz bir şekilde taşıyan, üst kısmı tamamen düz çerçeveler bu sezon çok moda! Büyük camlı güneş gözlüğü trendini bir de bu çerçevelerle deneyiné

Kedi gözü


Fotoğraf: Marni

Feminen stillerin favori güneş gözlüğü modeli hiç şüphesiz kedi gözü güneş gözlükleridir. Özelikle zarif elbiseler ve şık ofis stilleri için harika bir tamamlayıcı olan ve yüzü olduğundan daha ince gösteren kedi gözü güneş gözlüğü modelleri 2017 ilkbahar defilelerinde de bolca yer aldı.

Kusursuz yuvarlak


Fotoğraflar: Dries Van Noten, Emporio Armani, Jenny Packham

Yuvarlak çerçeveli güneş gözlüğü modelleri neredeyse her yaz öne çıkıyor. 2017 ilkbaharında da kusursuz çerçevelerle karşımızda! New York’tan Paris’e, Milano’dan Londra’ya hemen her defilede görülen yuvarlak güneş gözlükleri bu sezonun kurtarıcı parçaları arasında.

İlgili Yazılar