Ofis Stili: Kot Pantolonu Nasıl Giymeli?

Ofis Stili: Kot Pantolonu Nasıl Giymeli?

1048

Jean pantolonunuzu ofise uyarlayarak, onu olabilecek en profesyonel şekilde kombinlemeye ne dersiniz? İşte ofis stilinde kot pantolon giyerken dikkat etmeniz gereken kurallar…

Kotun rengine dikkat

Spor ama şık görünümlü ofis stilinde seçeceğiniz kot pantolonun rengi çok önemlidir. Profesyonel bir duruş için risk almayın ve koyu renk jean pantolon modellerini tercih edin. Koyu renk kotlar hem üzerine giyeceğiniz beyaz ve açık renklerde gömlekler ile çok şık duracak hem de topuklu ayakkabıyı daha iyi taşıyacaktır. Açık renkte kotlar daha sportif bir görünüm yaratacak ve şık parçalarla kombinlemek açısından zorluk yaratacaktır.

Fotoğraf: Mavi / Jean pantolon: Mavi

Kesime önem verin

Ofis stilinin anahtar parçası olan gömlekler ve şık bluzlar için seçeceğiniz kot pantolonun kesimi de en az rengi kadar önemli. Bunun için boru paça pantolon modellerini tercih edebileceğiniz gibi, düz kesimlerin ve dar jean pantolon modellerinin her zaman ideal olduğunu unutmayın. Bu kesimlerdeki kotlar topuklu ayakkabıdan makosene ve babete, ofise uygun birçok ayakkabınızla uyum içerisinde olacaktır.

Pantolonunuzun üzerinizde bol ve salaş durmaması önemli. Aynı zamanda trend olan yırtmaç detaylarını da haftasonu stillinize saklamanızda, ofis kombinlerinizde değerlendirmemenizde fayda var. Eskitilmiş efektli kot pantolonlar da ofis stili konusunda uzak durmanız gereken jean modelleri arasında.

Fotoğraf: Mavi

Giyeceğiniz ceketi düşünün

Ofis kombininizin bir diğer önemli parçası olan blazer ceketler de kot pantolonunuz ile uyum içerisinde olmalı. Spor kesim blazer ceket modelleri veya marin efektli lacivert ceketler stilinize güzel bir dokunuş yapacaktır. Kemer detaylarına sahip ceketler ya da iri tokalı kalın kemerlerle yapacağınız aksesuar dokunuşları ofis stilinize profesyonel bir duruş katacaktır.

Bunu da okuyun: Sizin Jean Pantolonunuz Hangisi?
Sezonda trend olan jean’i almak yerine önce vücudunuzu tanımalı ve ardından size en yakışacak modeli bulmalısınız. İşte vücudunuz için doğru jean pantolon modelini bulmak için birkaç tüyo!

Ofiste kot giyerken yapmamanız gerekenler

– Haftasonu giydiğiniz kotlar ile ofis için giyeceğiniz denim pantolon modellerini ayrı tutun.

– Arka ceplerinde taş veya işleme detayları olan jean pantolon modellerini ofiste giymeyin.

– Vücut hatlarınızı belirginleştiren herhangi bir dikiş vurgusuna sahip pantolonlar da haftasonu stilinize daha uygun olacaktır.

– Giydiğiniz pantlonun paçalarına dikkat edin; yırtılmış ya da yıpranmış paçalardan uzak durun.

İlgili Yazılar