İpek Fularınızı Kullanmanın 7 Farklı Yolu

İpek Fularınızı Kullanmanın 7 Farklı Yolu

2066

Ona sadece bir eşarp ya da fular olarak bakmayın. Bu ipek eşarplar sizin için kimi zaman bir saç aksesuarı kimi zaman ise stilinizin en şık detayı olabilir. Birbirinden güzel ve renkli desenlere sahip ipek fular modelleri arasından seçiminizi yapın ve onu stilinize bu 7 şekilde uyarlayın!

1- At kuyruğu bağlama

Fotoğraf: Louis Vuitton / Fular: Aker

Saçınızı ister yukarıdan ister aşağıdak atkuyruğu şeklinde toplayın. İpek fular saçınızda kayabileceğinden, lastik ile saçınızı tutturmayı ve ardından fular ile ister kurdele şeklinde, ister bir düğümle uzun sarkacak şekilde saç modelinizi tamamlayın.

2- Bandana modeli

Fotoğraf: Hermes / Fular: Pierre Cardin

İpek eşarbınızı bandana modeli şeklinde değerlendirmek için, beşer santimetrelik kalınlıklarla katlayın ve ince, uzun bir form elde edin. Saçlarınızı gevşek şekilde toplayın, önünden birkaç tutamı bırakın. Bandananızı kafanızın arka kısmından bağlayıp uçlarını sarkıtın.

3- Bohem stil

Fotoğraf: Pupa Milano / Fular: Aker

Saçlarınızda tip bir stil yaratmak için dikdörtgen fular modeline ihtiyacınız olacak. Öncelikle fularınızı alnınıza doğru yerleştirin. At kuyruğu yapar gibi boynunuzun arka tarafında bir araya getirin ve düğümü atın. Her bir ucunu başınızın ön tarafına getirin ve iki tarafı başınızın üzerinde tutun; kenarları aşağıya getirerek uçlarını sarın ve altına sıkıştırın.

4- Klasik stil

Fotoğraf: Hermes / Fular: Armine

Yine dikdörtgen eşarp ile yapabileceğiniz bir stil ile karşınızdayız. Fularınızı katlayın ve boynunuza dolayın. Ön tarafına doğru düğümü atın ve kıyafetinizin üzerinden sarkıtın.

Bunu da okuyun: Sezonun Hit Saç Aksesuarı Fular ve Marifetleri
Fular, bahar ve yaz stilimizin olmazsa olmaz aksesuarları arasına girmeye aday.

5- Bant modeli

Fotoğraf: Dolce & Gabbana / Fular: Armine

Fularınızı bant gibi kullanmak için harika bir stil! Eşarbınızı istediğiniz kalınlıkta katlayın ve saçınızı topladıktan sonra kafanıza dolayın. Son dokunuşu yapmak için bandananızı yana doğru bağlayın ve kocaman bir kurdele yapın.

6- Boyuna dolama

Fotoğraf: Tal Angel / Fular: Aker

Minimal stiller için harika bir tamamlayıcı olan ipek eşarplar sade bir tişört üzerine takıldığında son derece şık bir görünüm yaratır. Fularınızı gelişigüzel toplayın ve boynunuza dolayın. Bu kadar basit!

7- Kumaş bileklik

Fotoğraf: Tal Angel / Fular: Armine

İpek fularları değerlendirmenin bir diğer yolu da onlardan bileklikler yapmak! Kare eşarp modelini üçgen şekilde katlayın ve uç kısmından dışına doğru kıvırmaya başlayın. Bu şekilde kalın sicim gibi bir kıvama getireceğiniz kumaşı bileğinize birkaç kez dolayın ve düğümü atın.

BONUS: Fularınızı çantanıza bağlayın

Stilinizin en şık detaylarından biri olan çantanıza daha da şık bir dokunuş yapmaya ne dersiniz? O zaman askı kısmına, çantanızın rengiyle uyumlu bir fular bağlayın. Zarifçe düğüm atacağınız eşarbınıza birazcık da parfüm sıkın!

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar