Hangi Abiyeye Hangi Gece Çantası?

Hangi Abiyeye Hangi Gece Çantası?

1784
main

Özellikle yaz düğünleri için hazırlıkların başladığı şu günlerde, giyeceğimiz elbise kadar o elbiseyle bir araya getireceğimiz çanta da gündemimizi meşgul etmeye başladı. Göz alıcı clutch modellerinden klasik portföy çantalara; abiye elbisenize göre seçmeniz gereken gece çantası önerileri bu yazımızda!

Klasik siyah elbiseler için


Klasik siyah elbise giydiğinizde elbette ki aklınıza ilk olarak siyah clutch almak gelir. Burada dikkat etmeniz gereken şey, siyahın da tonları olduğunu unutmamaktır. Elbisenizin gerek tonu gerekse kumaşıyla uyum sağlayacak bir portföy çanta edinmenizde fayda var. Siyahın tekdüzeliğini kırmak isteyenler için önerimiz ise ayakkabı ve mücevher seçimi ile uyum içerisinde olacak şekilde yavruağzı, mavi, kırmızı ya da dore tonlarında bir gece çantası kullanmaktır.

Canlı renklerde elbiseler için


Eğer gece elbiseniz sarı, turuncu, kırmızı, mavi ya da yeşil gibi canlı renklerde ise sizin için üç farklı önerimiz var. Birincisi çantanız ile stilinize ışıltı katmak! Sarı, turuncu ve kırmızı elbiselere dore, mavi ya da yeşil elbiselere ise gümüş tonlarında parıltılı gece çantaları çok yakışacaktır. İkinci olarak tonsürton deneyebilirsiniz; yani elbisenizin renginin yakın tonlarından bir gece çantası seçebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey çantanızın, elbisenizden bir ton koyu olmasıdır. Son olarak çanta seçiminizde daha cesur olabilir ve mutlaka elbisenizin rengini de içinde bulunduran desenli çantalar ile stilinize orijinal bir dokunuş yapabilirsiniz.

Desenli elbiseler için


Eğer gece elbisenizi desenli seçtiyseniz çanta seçiminde dikkat edilmesi gereken birkaç detay var demektir. Eğer içinde siyah ağırlıklı desenler varsa siyah gece çantası sizin için kurtarıcı olacaktır. Ama renkli desenler barındıran bir elbise seçtiyseniz çantanızın da renkli olmasında, renginin de elbisenizin içinde bulunan tonlarda olmasında fayda var. Desenli, taşlı ya da fazla parıltılı çantalar ise uzak durmanız gereken modeller arasında.

Payetli elbiseler için


Yaz düğünlerinin favori elbiselerinden biri de elbette ki payetli elbiselerdir. Bu harika ışıltıları dengelemek adına çantanızı mat ton ve kumaşlardan seçmeniz gerekir. Dore elbiselere en çok siyah ve bordo renklerde çanta yakışırken, metalik tonlarda elbiseleriniz için mavi ya da krem renklerinde portföy çantalar tercih edebilirsiniz. Uzak durmanız gerekenler arasında taşlı ve desenli çantalar yer alır.

Bunu da okuyun: 2017 Yaz Düğünlerinde Giyebileceğiniz 7 Abiye Trendi
Haute Couture Moda Haftaları’ndan ilham almaya ve sezonun en özel tasarımlarını davetlere taşımaya ne dersiniz? İşte karşınızda 2017 yaz düğünlerinde giyebileceğiniz 7 abiye trendi!

Malzeme seçimi


En az elbiseniz kadar önemli bir detay olan gece çantası seçiminde renk uyumu gibi materyal de önemlidir. Satenden ipeğe, kadifeden tüylüye, deriden taşlıya sonsuz seçenek sunan gece çantalarından seçim yaparken elbisenizin kumaşıyla uyum içerisinde olmasına dikkat edin!

Form seçimi

Fotoğraflar: Wenn
Gece çantalarının materyalleri kadar önemli olan bir başka detayı da formlarıdır. Dikdörtgen çanta modelleri her zaman için garanti olurken, üçgen ve yuvarlak da tercih edilebilir. Bu konuda seçim yaparken biraz da vücut tipinize göz atmanızda fayda var. Eğer ince ve uzun bir vücudunuz varsa yuvarlak çanta modelleri sizin için idealken, kıvrımlı vücut tipleri için dikdörtgen çantalar daha iyi olacaktır.

İlgili Yazılar