Düğün Sonrası Gelinliğinizi Elbiseye Dönüştürmenin 5 Yolu

Düğün Sonrası Gelinliğinizi Elbiseye Dönüştürmenin 5 Yolu

1247
main

Düğünden sonra gelinliğinizi her zaman kullanacağınız şık bir elbiseye dönüştürmeye ne dersiniz? İster etek boylarını kısaltarak, ister kumaş boyaları ile renklerini değiştirerek yepyeni bir elbise tasarlamaya hazır olun!

Düğününüz sona erdi ve o gecenin unutulmaz kahramanı olan gelinliğiniz şimdi saklanmak üzere dolabınızın bir kenarında yerini alacak. Bunun yerine gelinliğinizi geri dönüştürmeye ve onu hayatınız boyunca giyeceğiniz bir elbiseye dönüştürmeye ne dersiniz? Birbirinden farklı gelinlik modellerine uygulayabileceğiniz birbirinden farklı dokunuşlar ile bu mümkün. Eğer bu fikir sizi de heyecanlandırıyorsa bu yazımız tam size göre! İşte düğün sonrası gelinliği elbiseye dönüştürmenin 5 yolu…

Payetli gelinlikler ile mini yılbaşı elbiseleri

Eğer gelinliğiniz pul ve payet gibi göz alıcı işlemelere sahipse bunu bir yılbaşı elbisesine dönüştürmelisiniz! Düğünün ardından gelinliğinizin etek kısmında kısaltmalara giderek, gelinliğinizi mini elbise modeline dönüştürün. Işıltılı bir yılbaşı stili yaratmak istediğinizde, beline güzel bir kemer ya da kuşak takarak ve harika topuklu ayakkabılar ile tamamlayarak kendinize yepyeni bir kutlama elbisesi yaratın.

Dantel gelinlikler ile romantik kokteyl elbiseleri

En romantik düğünlerin baş kahramanı dantel gelinlikler de sonrasında harika bir kokteyl elbisesine dönüşebilir. Neler mi yapabilirsiniz? Öncelikle elbisenizin üst kısmında müdahale etmeyin ve sadece etek kısmını diz boyunda kısaltın. Diz boyu romantik stilinize uyum sağlayacaktır. Ardından elbisenizi dilediğiniz renkte kumaş boyası ile boyayın ve bambaşka bir efekte büründürün. Hayalinizdeki renge sahip kokteyl elbiseniz, size birbirinden şık davetlerde eşlik etmek üzere hazır!

Kabarık gelinlikler ile şık davetlere çarpıcı elbiseler

Düğününüzde giydiğiniz gelinlik kabarık etekli bir tasarıma sahipti ve size göre asla herhangi bir davette giyeceğiniz bir elbiseye dönüşemez mi? Yanılıyorsunuz! Biraz cesur olun ve adeta podyumlarda gördüğünüz o çarpıcı tasarımları gelinliğinizin üzerinde deneyin. Öncelikle terzinizden eteğinizin yan ve arka kısımları aynı kalacak şekilde, sadece ön kısmını açarak ve bu ön kısmı mini etek görünümlü asimetrik bir elbiseye dönüşecek şekilde bir işçilik isteyin. İşte kırmızı halılarda görmeye alışkın olduğumuz asimetrik gece elbise modeliniz hazır. Şimdi sırada beyaz rengini kırmak var. Farklı renklerde kumaş boyaları ile üzerine fırça darbeleri yapabilir ve bu cesur elbisenize tasarımcı dokunuşu yapabilirsiniz.

Bunu da okuyun: Klasik Parçaları Düğün Elbisesine Dönüştürün
Bu kez size pratik önerilerde bulunalım dedik ve hemen hepimizin gardırobunda bulunan klasik parçalarla düğün stili yaratmanın yollarını bir araya getirdik.

Balık gelinlikler ile mini parti elbiseleri

Balık model gelinlikler , yani üst kırmızı dapdar gelip alt kısmında balık kuyruğu gibi açılan eteğiyle adeta bir denizkızı görünümü yaratan gelinlikler, sonradan bir parti elbisesine dönüşmek için ideal! Yapmanız gereken 3 şey var. Birincisi eteğini kısaltarak, gelinliğinizi dapdar bir mini elbiseye dönüştürmek. İkincisi canlı renklerde bir kumaş boyası ile rengini değiştirmek. Üçüncüsü ise kalın bir siyah kuşak ile elbisenizi modernleştirmek. Topuklu ayakkabılarınız ve clutch’ınız ile stilinizi tamamladığınızda partiye hazırsınız demektir.

Kat kat etekli gelinlikler ile vintage elbiseler

Düğününüzde nostaljik bir konsepti, nostaljik bir gelinlik ile tamamladıysanız, muhtemelen üst kısmı straplez, alt kısmı kat kat etekli bir tasarım giymişsinizdir. Şimdi onu vintage elbise modeline dönüştürme zamanı. Yapacağınız şey çok basit. Terziniz, gelinliğin etek boyu tam dizlerinizde olacak şekilde, katlarından birinde eteği sonlandıracak. Ardından elbisenizi romantik bir pembe boyayacaksınız ve belinize de ince bir kemer takacaksınız.

İlgili Yazılar