2017 Yaz Düğünlerinde Giyebileceğiniz 7 Abiye Trendi

2017 Yaz Düğünlerinde Giyebileceğiniz 7 Abiye Trendi

1892
main

Yaz düğünleri sezonunun açılmasına çok az kaldı. Haliyle “Ne giyeceğim?” telaşları başladı. Geçtiğimiz aylarda düzenlenen, dünyaca ünlü modaevlerinin 2017 ilkbahar sezonuna dair abiye elbise trendlerini belirlediği Haute Couture Moda Haftaları’ndan ilham almaya ve sezonun en özel tasarımlarını davetlere taşımaya ne dersiniz? İşte karşınızda 2017 yaz düğünlerinde giyebileceğiniz 7 abiye trendi!

Gösterişli omuzlar

Fotoğraflar: Chanel, Elie Saab, Dany Atrache

Bu sezon her iki omuzda da gösteriş var! Tüyler ve kabartmalar omuzlarınıza boyut katmaya geliyor. Siz de yaz düğünleri için elbise konusunda bu trendden ilham alabilir ve gecenin en etkileyici stillerinden birini yaratabilirsiniz.

Tek omuz detayları


Fotoğraflar: Antonio Grimaldi, Zuhair Murad, Celia Kritharioti

Hemen her sezon abiye modası konusunda başrolde olan tek omuz trendi, 2017 yazında da öne çıkıyor. Ama bu kez tek omuzlu elbiseler birbirinden yaratıcı detaylar ve boyutlarla karşımıza çıkıyor. Siz de yaz davetleri için tek omuzlu elbiselerinize biraz cesaret katın.

Karizmatik tulumlar


Fotoğraflar: Zuhair Murad, Jean Paul Gaultier, Givenchy

Yaz düğünleri için karizmatik seçimlerden biri de uzun tulum modelleri. Zuhair Murad’dan Jean Paul Gaultier’e ve Givenchy’e, dünyaca ünlü modaevleri de tulumları unutmuyor ve size birbirinden güzel örnekler sunuyor.

Çıplak tonlar


Fotoğraflar: Valentino

Son yıllarda kırmızı halılardan romantik davetlere, birçok ünlü ismin üzerinde de gördüğümüz üzere ten rengine yakın pastel tonlarda uçuşan elbiseler çok moda! Çıplak tonlarda tül ve ışıltı detaylı bu gece elbiseleri 2017 yaz düğünleri için ideal bir seçenek.

Bunu da okuyun: 2017 İlkbahar-Yaz Sezonundan Gelinlik Trendleri
2017 İlkbahar-Yaz sezonunun öne çıkan yedi gelinlik trendi, koleksiyonlardan en etkileyici örneklerle karşınızda.

Nostaljik siluetler

Fotoğraflar: Givenchy, Chanel, Atelier Versace

Haute Couture Moda Haftaları’nın öne çıkan trendlerinden biri de nostaljik detaylar oldu. 40’lar ve 50’lerin püsküllü elbise modelleri yaz düğünlerinde vintage bir stil yaratmak isteyenler için kusursuz bir seçenek!

Metalik yansımalar

Fotoğraflar: Dior, Chanel, Zuhair Murad

Her sezon odluğu gibi abiye elbise trendleri arasında metalik ışıltılar ön planda. Siyahtan griye, doreden gümüşe, ışıl ışıl kumaşlarla tasarlanmış elbiseler özellikle yaz aylarında bronzlaşan teninize çok yakışacak!

Zarif çiçekler

Fotoğraflar: Dior, Valentino, Dior

Yaz düğünlerinin olmazsa olmazlarından biri de elbette ki çiçekler. 2017 ilkbahar sezonuna baktığımızda devasa ve gösterişli çiçekler yerine zarif ve romantik çiçekler ön plana çıkıyor. Siz de yaz davetleri için Dior ve Valentino defilelerindeki çiçekli elbise modellerinden ilham alabilir ve bu floral gücü elbisenize taşıyabilirsiniz.

İlgili Yazılar