Yaza Hazırlık: Selülitlerinize Veda Edin

Yaza Hazırlık: Selülitlerinize Veda Edin

1057

Vücudunuza güvenin! Beslenmenizde dikkat edeceğiniz birkaç detay, rutin bakımınıza ekleyeceğiniz bazı kremler ve evde yapabileceğiniz basit egzersizler ile selülitlerinize veda edebilirsiniz!

Kadınların östrojen hormonu nedeniyle cilt altı yağ dokusundaki farklılık, genetik yapı, yaş, beslenme ve hareketsizlik gibi durumlarla bir araya geldiğinde ortaya selülit oluşumunu çıkarıyor. Özellikle yaz için plaj hayallerinin kurulmaya başlandığı şu günlerde birçok kadının kabusuna dönüşen selülitlerden kurtulmanın yolları aslında çok da zor değil. Selülit karşıtı bakımlardan doğru beslenmeye, evde yapabileceğiniz selülit karşıtı spor egzersizlerinden selülit tedavilerine; işte selülitlere veda etmek için yapabilecekleriniz.

Selülit karşıtı bakımların tam zamanı

Yaz için yapabileceğiniz en iyi hazırlıklar arasında selülit giderici bakımlar yer alır. Düzenli olarak uygulayacağınız selülit kremleri ile vücudunuzdaki gelişmeyi kolayca görebilirsiniz. GittiGidiyor’da bulabileceğiniz Clarins Lift Minceur Anti-Capitons, Roc Anti-Cellulite Micro-Actif, Dermolab Anticellulite Treatment, Organique Modeling Cellulite Balm ve Sisley CelluliNow sizin için seçtiğimiz bakımlar arasında. Aynı zamanda selülit masajı aletleri ile yapacağınız uygulamalar vücudunuzdaki selülit oluşumunun önüne kolayca geçecektir.

Beslenmenize dikkat

Selülitin oluşma nedenlerinden biri olan kolajen yıkımını önlemek için soya, tüketebileceğiniz en önemli gıdalar arasında. Aynı zamanda toz kakao, üzüm suyu, üzüm kabuğu gibi bioflavonoidler de kolajen yıkımı konusunda etkili olacaktır. C vitamini içeren turunçgiller, çilek, brokoli, karnabahar ve yeşil biber gibi gıdalar da tüketmeniz gerekenler arasında.

Kan dolaşımınızı düzenlemeniz için de bol bol su içerek selülitlerin önüne geçebilirsiniz. Yağlı balıklarda yer alan Omega-3 vitamini, sarımsak ve soğan, zencefil, kereviz ve muz gibi yiyecekler de dolaşımı düzenleyerek su birikimini engelliyor ve selülitlerin yok olması için elinden geleni yapıyor olacaktır.

Bunu da okuyun: Selülitle Savaştan Zaferle Çıkmak İçin İpuçlarını Takip Edin
Uzman Diyetisyen İpek Ağca Özger’den selülit karşıtı önerileri okumak için yazımızı tıklayın!

Evde yapabileceğiniz selülit karşıtı egzersizler

Evde kolayca uygulanabilecek egzersizler ile selülitlerinize veda etmeniz mümkün. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey ise pilates antrenmanlarında ve fizik tedavi egzersizlerinde kullanılan köpük rulolar. Vücudunuzu üzerinde yuvarladığınız, üzerinde girinti ve çıkıntılar bulunduran bu köpük rulolar dolaşımı arttırarak kana daha fazla oksijen taşıyor ve foam roller egzersizleri selülitlerle savaşta ideal bir sonuç yaratıyor. Bu şekilde evde yapabileceğiniz 4 farklı egzersizi keşfetmek için Selülitlerle Vedalaşmak İçin Köpük Rulolarla Yapabileceğiniz 4 Egzersiz yazımızı tıklayın.

Selülite çare olan estetik uygulamalar

Mezoterapi: Kan dolaşımını düzenleyen ve yağ parçalayan ilaçların, vitaminlerle karıştırılarak cilt altına enjekte edilmesi olarak özetlenebilecek mezoterapide seanslar yaklaşık 20-30 dakika sürüyor. 10 ila 15 seans arası uygulama yapılıyor.

LPG tedavisi: Dokuda var olan selülitlerin alttan yüzeye çıkması ve ardından da LPG cihazları yardımıyla selülitlerin yok edilmesi hedefleniyor. 15 seanslık bir uygulama ile son buluyor.

Akustik dalga terapisi: Vücudun selülitli bölgelerine verilen şok dalgaları ile yağ dokularında çözülme sağlanıyor. Haftada 2 seans olarak 3 ila 4 hafta uygulanıyor.

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Yorumlar