Mükemmel Sarı Saçlara Sahip Olmanın 4 Yolu

Mükemmel Sarı Saçlara Sahip Olmanın 4 Yolu

1404
main

Sarı saçlılar ya da hayalinde sapsarı saçlar olanlar buraya! Sarı saç rengi hiç de hafife alınacak bir konu değil. Eğer siz de saçları sarıya boyatmak konusunda kararlıysanız ya da sarı saç boyaları ve sarışınlar için bakım önerileri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak bir göz atın. İşte mükemmel sarı saçlara sahip olmanın 4 yolu!

Evde boyarken soğuk tonlar


Eğer saçlarınızı evde, kendiniz boyamaya karar verdiyseniz bal rengi veya altın gibi sıcak tonlardan ziyade, soğuk ve nötral sarı tonlarını tercih etmelisiniz. Eğer sıcak ve ışıltılı bir sarılık istiyorsanız balyaj ve röfle gibi ihtiyaçlarınız var demektir ve saçlarınızı kuaförünüze teslim etmenizde fayda var. Kendiniz bu sıcak tonları boya olarak denediğinizde saçlarınızı turuncuya yakın bir sarı rengine dönüştürme ihtimaliniz var demektir. Saçlarınızı mat tonlarda boyayıp, ışıltıyı saçlara ışıltı kazandıran bakım ürünleri ile sağlayabilirsiniz.

Alkollü ürünlere dikkat


Özellikle kuruluktan ve mat saçlardan şikayetçi olan sarışınların mutlaka içinde alkol bulunmayan saç bakım ürünlerini tercih etmesi gerekir. John Frieda’nın Los Angeles Serge Normant’taki uzmanı ve aynı zamanda Charlize Theron’un da saçlarından sorumlu olan Johnathan Gale sprey, köpük ve jel gibi saç ürünlerini tercih ederken mutlaka markasına ve içeriğine bakmamız gerektiğini söylüyor.

Beyaza kaçmayın


Bırakın beyazlık sadece dişlerinizde kalsın! Birçok kadın beyaza yakın platin sarısı saçların cool göründüğünü düşünebilir fakat ayarı kaçtığında platin sarısı sizi çok daha bitkin ve bakımsız da gösterebilir. Dolayısıyla çok açık renklere gidilecekse beyazdan ziyade altın rengine yakın tonları tercih etmekte fayda var. Saçlarınıza platin soğukluğunu ışık ve gölge oyunlarıyla da verebilirsiniz.

Birkaç basit tüyo


Sarı saçlara özel bakım ürünlerine hayatınızda mutlaka yer açın! Biz John Frieda, Milkshake, L’Oréal ve Toni & Guy gibi markalardan sarı saça özel bakımları sizin için seçtik. Sarı saçlar dip boyalarını en fazla belli eden renktir. Her dip boyası kendini gösterdiğinde kuaföre koşmak yerine saçlarınız biraz da uzayana dek siz de süreyi uzatın ve saç diplerinize sarı tonlarında saç maskaraları ile geçici rötuşlar yapın. Ya da dipten köke sarı tonları yerine, dipleri hafif kahverengi tonlarında olup uçlara doğru gitgide sarılaşan bir model seçin!

İLGİLİ ÜRÜNLER