Soru-Cevap: Merve Özkaynak ile 2017 İlkbahar Makyaj Trendleri

Soru-Cevap: Merve Özkaynak ile 2017 İlkbahar Makyaj Trendleri

2137
main

Güzellik konusunda bizlerle paylaştığı ipuçlarından eğlenceli videolarına, güzellik vlogger’ı Merve Özkaynak sezonun makyaj trendleri ve bakım önerilerini GittiGidiyor Blog ile paylaştı.

Bu sezon bizleri hangi güzellik trendleri bekliyor?

Son dönemin makyaj trenlerinde ”gerçeklik” algısı ön planda olduğundan makyajın her adımında doğallık ve gerçeklik yaratılmaya çalışılıyor. Bu nedenle sağlıkla parlayan ince bir ten makyajı, nude dudaklar, sanki spor sonrası pembeleşmiş doğal yanaklar ve abartıdan uzak kirpikler var. Saçlar da ise romantik örgüler, uğraşılmamış gözüken doğal sahil dalgaları ve tabiki daha minimal at kuyrukları ve topuzlar var.

Peki bu trendler arasından hangileri sizin favoriniz?

Pembe yanakları hem çok sevimli hem de çok kadınsı buluyorum : )

Bahara geçişte gardıroplarla birlikte makyaj çantaları da yenileniyor. Makyaj çantalarının olmazsa olmazlarını bir de sizden dinleyebilir miyiz?

Her kadının olmazsa olmazı mutlaka değişkenlik gösterir ancak bahar ayları için makyaj çantamızda ne gibi değişimlere gidelim derseniz SPF korumalı ürünlere daha fazla ağırlık verilmeli. Gerçek ten ve doğallık dediğimiz için fondötenlerden BB ya da CC kremlere geçiş yapmanın tam zamanı. Likit ve krem formundaki aydınlatıcılar bu sezon da etkisini sürdüreceğinden ten ürünleriyle karıştırarak kullanabilecek aydınlatıcıları es geçmemek lazım. Mat rujlar yerini yarı opak, saten bitişli rujlara bırakacak; o nedenle bir süreliğine zor da olsa mat rujlarımızdan vazgeçmemiz gerekebilir!

Siz de ilkbaharda parfüm değiştirenlerden misiniz?

Hiç bir zaman imza parfümü olan kadınlardan olamadım 🙂 Çok isterdim yıllarca aynı kokuyu kullanıp o kokuyla özdeşleşmek ancak koku konusunda malesef çok sıkılganım. Yeni şeyler denemeyi ve sürekli parfüm değiştirmeyi çok severim. Ancak benim de vazgeçemediğim, dönüp dolaşıp kullanmak istediğim kokularım yok değil.

Peki bahar aylarında nasıl parfümleri tercih ediyorsunuz?

Havalar ısınmaya başlayınca terchimi yeşil çay, yasemin ve narenciye ağrılıklı kokulardan yana kullanıyorum. Özellikle bahar ayında bu tarz kokuları kullanmak kendimi çok enerjik hissetmeme sebep oluyor.

Cildimizi yaza hazırlamanın tam zamanı! İlkbahar aylarında cilt bakım önerileriniz neler olur?

Derinlemesine temizliğin yanında sabah akşam nemlendirilmiş bir cilt her cilt tipine sahip, her kadının olmazsa olmazı olmalı. SPF içeren ürünler yılın 4 mevsim kullanılmalı, ancak ilkbahar- yaz döneminde bu konu daha da fazla ciddiye almalı ve kullandığımız tüm ürünlerimizde SPF içerdiğine özellikle dikkat etmeliyiz. Cildin ihtiyacına yönelik maskeler mevsim geçişlerinde cildi çok kısa sürede toparlayan ürünlerdir kuru ciltler için nem maskeleri ya da karma-yağlı ciltler için kil maskeleri tercih edilebilir . Bunun yanında glikolik asit içeren ürünleri güneşin kendini göstereceği bu zamanlarda kontrollü kullanmalı ve cildi güneşe maruz bırakmamalıyız.