Koyu Tenliler Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Koyu Tenliler Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

3554
main

Koyu teninize ışıltı katıp cildinizin tüm güzelliğini ortaya çıkaracak makyaj hilelerini biliyor muydunuz? Doğru fondöten seçiminden pudraya, koyu tenliler için adım adım makyaj tüyolarını okumak için sizleri aşağıya doğru alalım.

Doğru fondöten seçimi


Koyu tenlilerin, cilt rengine tam uyan doğru fondöteni seçmeleri çok önemlidir. Burada dikkat etmeniz gereken, cildinle tam olarak aynı tonda ya da yarım ton daha açık renkte bir fondöten seçmek. Profesyoneller iki renk kullanırlar: Alın, burun ve yanaklara açık olanı, yüzün geri kalan bölgelerine de koyu olanı. Cildinizde sağlıklı görünümü garanti eden ve mat cilt rengine uygun olan altın, turuncu ya da kayısı tonlarını seçmenizde fayda var.

Doğru pudra seçimi


Göz kamaştırıcı bir parıltı için, mat ciltte çok güzel ışıldayan altın rengi parlatıcıyla hareket edebilirsiniz. Bej ve fildişi renkleri cilde aydınlık katar. Romantik görünümü seviyorsanız açık pembe ve pembe tonları narin ve ipeksilik katar ve parıltılı pembe de mükemmel renk uyumlu bir makyaj bazı oluşturur. Büyük bir fırça yardımıyla aydınlık veren pudrayı makyaj bazının en üstüne sürerek koyu cildinizi büyüleyici bir hale getirebilirsiniz. Bu şekilde cildiniz ışığı yakalayacak ve aydınlığı yansıtacaktır.

3 adımda makyaj uygulaması

1. Kapatıcı

Kapatma, olmazsa olmaz bir uygulamadır. Göz altlarındaki koyulukları saklamanın yanı sıra kusurları ve lekeleri de örter. Kusurları kapatmak için kapatıcınızı küçük miktarlarda göz altındaki halkalara ve T bölgenize sürün. Daha sonra parmağınızla cildiniz onu emene kadar yedirin.

2. Fondöten

Fondöten makyajı eşit dağıtır ve cildi ışıl ışıl yapar. Küçük bir fondöten kütlesini burnunuza, alnınıza ve çenenize sürün; parmağınızla hafifçe dağıtın. Gerçek doğal etki için eşit dağılmış ve transparan bir sonuç elde etmelisiniz.

3. Allık

Allık cildinize aydınlık katar. Gülümserken belirginleşen elmacık kemiklerinize büyük fırça ile allığı uygulayın. Açık renk pudrayı elmacık kemiklerinizin üstüne ve koyu tondakini de yüzünüzün alt kısmına sürerek ışık oyunu da yapabilirsiniz.

İlgili Yazılar