Evde Manikür ve Pedikür Yapacakların Bilmesi Gereken 5 Şey

Evde Manikür ve Pedikür Yapacakların Bilmesi Gereken 5 Şey

1395
main

Evde manikür ve pedikür yapmak için elinizin altında birkaç destekleyici ürünün bulunması ve bu keyifli bakıma kısa bir vakit ayırmanız yeterli. Süreceğiniz ojelerin daha uzun ömürlü olması ve kusursuz şekilde bakımlı el ve ayaklara sahip olmak için yapmanız gerekenler bu yazımızda. İşte evde manikür ve pedikür yapacakların bilmesi gereken 5 şey!

1. Tertemiz bir başlangıç


Elbette hepimizin bildiği gibi manikür ve pedikür öncesi ilk yapmamız gereken şey var olan ojelerimizi silmek. Fakat burada dikkat edebileceğiniz şey ojelerinizi asetonsuz oje çıkarıcılar ile silmek. Omega yağı içeriğiyle Flormar Asetonsuz Oje Çıkarıcı, doğal kayısı çekirdeği yağı ile tırnakları nemlendiren LR Colours Asetonsuz Oje Çıkarıcı ve hassas tırnaklara özel oje çıkarıcı Sally Hansen Pro – Vitamin Polish Remover For Sensitive Nails, GittiGidiyor’da bulabileceğiniz önerdiğimiz ürünler arasında.

2. Törpü zamanı


Ojelerinizi çıkardıktan sonra sıra tırnaklarınıza törpü yardımıyla şekil vermekte. Bunun için tırnaklarınıza zarar vermeyecek şekilde, kristal tırnak törpüleri kullanmanızda fayda var. Normalde törpünün tırnaklara verdiği zararı minimuma indiren bu özel kristal ya da cam tırnak törpüleri tırnakların kırılmasını ve kopmasını da engelliyor.

3. Özel bakım


Ellerinizi üç, ayaklarınızı beş dakika dinlendirdikten sonra sıra geliyor bakıma. Öncelikle el ve ayak için peeling bakımlarıyla ölü derilerden arının ve cildinizi yumuşatın. GittiGidiyor’da bulabileceğiniz birbirinden farklı markaların ayak ve el için peeling ürünlerinin yanı sıra kendiniz evde de peeling hazırlayabilirsiniz. Bunun için bir yemek kaşığı toz şekeri bir yemek kaşığı bebek yağı işe karıştırmanız yeterli.

Bunu da okuyun: 4 Adımda Mükemmel Ayak Bakımı
Yaz güneşiyle buluşmalarına az bir süre kala, sırf her gün yükümüzü taşıdıkları için bile pohpohlanmayı hak ediyorlar. O halde dört basit adımda onları şımartın ve bu ritüeli sık sık tekrar edin.

4. Tırnak etlerini itme


Manikür pedikür rutininde şimdi sırada tırnak etlerini itme var. Öncelikle tırnak eti yağları ile tırnak çevrelerinizi yumuşatın. Sally Hansen’ın E Vitaminli Tırnak Eti Yağı ve Mavala’nın tırnak etlerini yumuşatarak manikürün ömrünü uzatan Tırnak Eti Yağı ürünü GittiGidiyor’dan temin edebileceğiniz ürünler arasında. Tırnak etlerini yumuşatma işlemini yaptıktan sonra tırnak eti itmeye özel çubuklarla etlerinizi itin. Bu güzel bakımı yaptıktan sonra da el ve ayaklarınıza nemlendirici uygulayın.

5. Bazı hazırlayın


Tüm bakım işlemlerinin ardından sırada oje bazını oluşturmak var. Tırnaklara oje sürmeden önce oje bazı uygulamanın önemi oldukça büyük. Tırnaklar için destekleyici alt tabanı oluşturmaya ve pürüzsüzlük yaratmaya yarayan baz ojeler sayesinde oje uygulamanız hem daha kolay olacak hem de ojenizin ömrü daha uzun olacak. OPİ, Avon, Amway, Mavala, Alessandro gibi markaların base coat ürünlerini GittiGidiyor’da kolayca bulabilirsiniz.

Artık manikür pedikür bakımınız sona erdi! Şimdi Oje Sürme ve Kurutma Rekoru Kırmak İsteyenler Buraya yazımıza göz atabilir ve kalan süreci tamamlayabilirsiniz.

İlgili Yazılar