Dişleri Beyazlatmak İçin Uygulayabileceğiniz 5 Yöntem

Dişleri Beyazlatmak İçin Uygulayabileceğiniz 5 Yöntem

2407
main

Doyasıya bir gülümseme için kusursuz dişlere sahip olmak hepimizin hayali. Bunu sağlamak için evde diş beyazlatma yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmanız ve daha beyaz dişler için hemen uygulamaya geçmeniz yeterli. İşte karşınızda 5 diş beyazlatma yöntemi ve ihtiyacınız olanlar!

1- Karbonat, zeytinyağı ve limon suyu karışımı


Bir çay kaşığı karbonat ile bir tatlı kaşığı zeytinyağını karıştırın. Karışıma yarım limonun suyunu ekleyip iyice karıştırın. Fırçanızı bu sıvı karışıma batırarak fırçalayın. Haftada iki kez bu fırçalama işlemini uyguladığınızda hem ağzınızdaki bakterilerden kurtuluyor hem de dişleri beyazlatma için doğal bir yol denemiş olacaksınız.

2- Adaçayı, tarçın, karbonat karışımı


Dişlerinizi fırçaladıktan sonra ağzınızı iyice çalkalayın. Bir çay kaşığı karbonat, bir çay kaşığı toz tarçın ve bir çay kaşığı adaçayı yaprağını karıştırın. Diş fırçanızı bu karışıma batırarak iki dakika boyunca dişlerinizi fırçalayın. Dişlerin daha beyaz olması için bu fırçalama işlemini bir hafta boyunca her gece uygulayın.

3- Çilek macunu


Çileğin dişlerdeki tartar oluşumunu yumuşattığını ve dişlerin daha beyaz görünmesi için en doğal ürünlerden biri olduğunu biliyor muydunuz? Diş macunlarında da beyazlatıcı özelliği ile yer alan ve dişlerdeki bakterileri ortadan kaldıran liflerle kaplı olan bu meyveyi diş beyazlatma için kullanmak da çok basit. Çileği ezerek macun kıvamına getirin ve ortaya çıkan kıvamla dişlerinizi fırçalayın. Çilek asidik olduğundan bu uygulamayı haftada sadece bir kez uygulayın.

Bunu da okuyun: Kusursuz Bir Gülümseme İçin 9 İpucu
Hepimizin bildiği diş bakımı kurallarının yanı sıra daha önce duymadıklarınız, yeterince önemsemedikleriniz ya da gözünüzden kaçanlar olabilir diye küçük ama etkili bir liste hazırladık.

4- Defne yaprağı ve portakal kabuğu karışımı


Evde kendiniz uygulayabileceğiniz doğal diş beyazlatma yöntemleri arasında defne ve portakalın gücü de yer alıyor. Defne yaprağını ezerek toz haline getirin ve portakal kabuğu rendesi ile karıştırarak macun kıvamına getirin. Diş fırçanızı karışıma batırarak 5 dakika boyunca fırçalayın. Bu uygulamayı haftada bir kez uygulayın.

5- Gliserin desteği


Dişlerinizi fırçalayıp ağzınızı iyice çalkaladıktan sonra fırçanıza iki damla gliserin damlatın. Fırça yardımıyla gliserini dişlerinize sürün ve hem bakterilerin yok olmasına yardımcı olun hem de çürüklere karşı gelin.

BONUS: Diş beyazlatma özelliğine sahip ürünler

Evde kolayca uygulayabileceğiniz bu diş beyazlatma yöntemlerinin yanı sıra diş beyazlatma özelliğine sahip ürünler ile kusursuz dişler için gerekli olan bakımı sağlayabilirsiniz. İşte GittiGidiyor’dan sizin için seçtiğimiz, diş beyazlatıcı 9 ürün!

  • Doğal bitkisel formülüyle diş ve diş etini koruyup güçlendiren; dişlerin doğal beyazlığına kavuşmasına yardımcı olan Paradontax Diş Macunu
  • Colgate Hassas Dişlere Profesyonel Çözüm Diş Macunu
  • Ipana 3 Boyutlu Beyazlık Luxe Beyazlatıcı Diş Macunu
  • Listerine Gargara Stay White Beyazlatıcı
  • Fe Beyazlatıcı Diş Tozu
  • Aquafresh Extra Fresh Beyazlatıcı Diş Macunu
  • Arm & Hammer Advance White Beyazlatıcı Diş Macunu
  • Sensodyne Beyazlatıcı Diş Macunu