Alışveriş Rehberi: Ev Tipi IPL Lazer Epilatörler

Alışveriş Rehberi: Ev Tipi IPL Lazer Epilatörler

5065
main

İstenmeyen tüylerden tamamen kurtulmayı gözünüzde büyütmeyin. Sizin için hazırladığımız ev tipi IPL lazer epilasyon aletlerine özel alışveriş rehberi ile kendinize hemen bu cihazlardan edinerek kısa süre içerisinde tüylerinize veda edin!

Ağdadan tüy dökücü kremlere, jiletten epilatörlere; istenmeyen tüylerden kurtulmanın binbir çeşit yolu var. Fakat son yıllarda en çok tercih edilenlı olarak tüylerden arınmak üzere kadınların çoğunluğunun tercih ettiği lazer epilasyon, cildin altındaki tüy köklerinin güvenli bir şekilde yok edilmesini sağlıyor. IPL teknolojisinin özelliği ise eskilere oranla daha az yan etkiye sahip olması. Aynı zamanda daha az uygulamaya ihtiyaç duyarak, daha hızlı şekilde sonuç vermesi.

IPL lazer epilasyon nedir?


Açılımı Intense Pulse Light, yani yoğun ışık darbesi olan IPL, yeni nesil lazer epilasyon aletlerinin hemen hepsinde var olan bir teknik. Kalıcı olarak tüylerden arınmak üzere kadınların çoğunluğunun tercih ettiği lazer epilasyon, cildin altındaki tüy köklerinin güvenli bir şekilde yok edilmesini sağlıyor. IPL teknolojisinin özelliği ise eskilere oranla daha az yan etkiye sahip olması. Aynı zamanda daha az uygulamaya ihtiyaç duyarak, daha hızlı şekilde sonuç vermesi.

Neden IPL lazer epilasyon aleti almalı?

Lazer epilasyon yöntemi ile tüylerden tamamıyla kurtulmak için elbette gidebileceğiniz birçok güzellik merkezi var. Fakat evde lazer epilasyon aletiniz ile bu uygulamayı yaptığınızda hem durumu çok daha hesaplı bir hale getirmiş oluyorsunuz hem de konforu ve hijyeni garantilemiş oluyorsunuz. Kullanımı çok da kolay olan bu lazer epilasyon aleti modellerinden evinize aldığınızda birkaç düzenli uygulama ile tüylerinizle vedalaşabiliyorsunuz.

IPL lazer epilasyon aleti satın alırken nelere dikkat etmeli?

Kendinize ev tipi lazer epilasyon cihazı satın alırken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Öncelikle atım sayısının sizin için yeterli olup olmadığına bakmalısınız. Vücudunuzun farklı bölgelerinde kullanıma uygun başlık seçeneklerinin olması da önemli bir konu. Profesyonel bir seçim için cilt rengi seçiminin olup olmadığına da göz atmanızda fayda var. Ardından aksesuar yedek parçalarının, lazer ampülün ve cihazın fiyatlarına göre seçiminizi yapabilirsiniz.

Bunu da okuyun: Alışveriş Rehberi: Epilasyon Aletleri
Pürüzsüz bacaklar ile yazın tadını çıkarmak üzere sizin için en doğru epilatörün hangisi olduğunu biliyor muydunuz? Bu yazımız size rehber olacak!

Editörün Seçimi: GittiGidiyor’da bulabileceğiniz en iyi X IPL lazer epilasyon aleti


İşte GittiGidiyor’da bulabileceğiniz, sizin için seçtiğimiz en iyi 6 IPL lazer epilasyon aleti ve özellikleri!

Philips Lumea Advanced IPL SC1999/00 Lazer Epilasyon Cihazı tüy köklerine yumuşak ışık atışları uyguluyor. Bunun sonucunda uzayan tüy miktarı zaman içerisinde azalıyor. İki haftada bir gerçekleştirilen dört uygulamadan sonra tüylerin önemli ölçüde azaldığı ve ipeksi, pürüzsüz bir cilde ulaşıldığı görülüyor. Philips Lumea doğal rengi kumral, kahverengi ve siyah olan tüylerde kullanım için uygun. Yüzünüzdeki (dudak üstü, çene ve favoriler) ve bacaklar, kol altı, bikini bölgesi, karın ve kol gibi vücut bölgelerindeki tüylerden kurtulmak için de güvenle kullanılabiliyor.

Braun Silk Expert IPL 120.000 Atımlı Lazer Epilasyon Cihazı sadece dört uygulama sonrasında istenmeyen tüylerde gözle görülür kalıcı sonuç veren bir IPL sistemine sahip. Tüy folikülü içindeki melanini hedefleyip cilt yüzeyinin altında çalışarak, tüyün yeniden uzama döngüsünün kırılmasına yardımcı oluyor. Sürekli ve düzenli aralıklarla kullanım sayesinde, istenmeyen tüyün cilt yüzeyine ulaşmasını engellemeye yardım ediyor. Cildinizi aralıksız olarak tarayan (saniyede 80 kere) ve ışık yoğunluğunu en etkili ve güvenli sonuç için otomatik olarak uyarlayan cilt rengi sayesinde ten renginizin karmaşık renk eşleştirme tablolarıyla eşleştirilmesini içeren tahmin yürütmeye gerek kalmıyor.

Remington IPL6750 İ-Light Prestige IPL Epilasyon Aleti yüz, vücut ve bikini bölgesinde optimum epilasyon sonuçları sunmak için yüksek teknoloji içeriyor. Klinik olarak kanıtlanmış Yoğun Darbeli Işık (Intense Pulse Light) kılın doğrudan kökünü hedef alıyor ve kalıcı, kılsız, pürüzsüz bir cilt sunuyor. Kadınlarda olduğu kadar erkek vücut kıllarında da etkili olan ürün, erkekler tarafından sırt, göğüs ve omuz bölgesinde kullanılabiliyor. Cilde hassas davranıyor ve ergonomik, şık tasarımı ve size tam bir güven ve kontrol veren rahat el parçası ile kullanımı son derece kolay.

Arzum AR5020 Beyaz Sateen Touch IPL Tüy Alma Sistemi tüy köküne etki eden hassas ışık atımları ile tüylerin yeniden uzamasına engel oluyor. Cilt temas sensörüyle kesin temas, kesin sonuç ve otomatik kapanma özelliğiyle ekstra güvenlik özelliklerine sahip olan cihaz, Cilt Rengi Analiz Sensörü sayesinde uygulama öncesi cildinizin her bölgesindeki renk tonunu ayrı ayrı saptayarak IPL epilasyonunun en doğru enerji seviyesi ayarında uygulanmasını sağlıyor.

Babyliss G973PE IPL Lazer Epilasyon Aleti Kit Homelight 300.000 Atım aleti 5 farklı cilt tipinde etkili bir cihaz. Vücut ve yüze de uygulanabilen alet, çok uzun ömürlü Quartz ampüle sahip. Özel akıllı telefon uygulaması ile etkinliği ve güvenliği en iyi şekilde sağlamak üzere kişisel programınızı oluşturuyor. 8 seanslık bir epilasyon programı sunan cihaz, yüz ve hassas bölgeler için özel ince başlık, hedefli atım modu ve kaydırma modu ile sürekli ışım atımı özelliklerine sahip.

Rowenta EP9604 IPL Instant Soft Epilasyon Cihazı 300.000 Atım aleti mükemmel ve ultra hassas sonuçlar için aynı bölgeye iki kere atış yapmıyor ve unutulan bölge kalmıyor. Cilt Rengi Sensörü ile cilt renginizi her kullanımda analiz ederek kullanıma uygunluğunu gösteriyor. Cilt renginiz ürünü kullanmaya uygun değilse kesinlikle atış yapmıyor.

Fotoğraflar: Philips