10 Adımda Dudaklarınızı Daha Dolgun Gösterin

10 Adımda Dudaklarınızı Daha Dolgun Gösterin

9356
main

Kusursuz dolgunlukta dudaklara sahip olmak için makyajınızda birkaç detaya dikkat etmeniz yeterli. “Bu detaylar nedir?” diye merak ediyorsanız, yanıtlar bu yazımızda!

Capcanlı ve dolgun dudaklara sahip olmak aslında hiç de zor değil. Sadece rujunuzu sürüp çıkmak yerine, makyajınıza birkaç dakika ayırarak hayalinizde dudaklara kavuşabilirsiniz. Dudak dolgunlaştırma etkisine sahip makyaj tüyoları ile daha büyük dudaklara sahip olmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre! İşte karşınızda dudakları daha dolgun göstermek için makyajınızda atabileceğiniz 10 adım.

1. Balsam ile başlayın

Dudaklarınıza nem kazandırmak üzere ilk adımı dudak balsamları ile atın. Süreceğiniz bu dudak balmları dokuyu yumuşatacak ve pürüzsüzleştirecektir. Balmı dudağınıza sürdükten sonra 5 dakika boyunca bekletmenizi öneririz.

2. Ölü derilerden arının

Çatlayan dudaklar ışığı daha az yansıtır ve dudakların olduğundan daha küçük ve cansız görünmelerini sağlar. Dolayısıyla dudaklar için peeling yaptığınızda bu ölü derilerden kurtulur ve pütürsüz bir görünüm yaratabilirsiniz. İster dudak peeling ürünleri kullanın, ister diş fırçası ile küçük dairesel hareketler yapın; dudaklarınıza hem pürüzsüzlük katın hem de kan dolaşımını hızlandırın.

3. Fondöten ile temeli oluşturun

Dudaklarınıza herhangi bir renk eklemeden önce hem yumuşacık bir ruj uygulamasına zemin yaratmak hem de rujunuzu daha kalıcı kılmak adına dudaklarınıza fondöten uygulayın. Fondöten ya da kapatıcıyı dudaklarınıza sürün ve dudak çizginizin biraz üzerine doğru yayın.

4. Dudak çizgilerini unutmayın

Mükemmel bir şekilde vurgulanan dudakların en önemli detaylardan biri olduğunu unutmayın. Dudak çizgilerinizin üst ve orta kısımlarına aydınlatıcı uygulayarak ışığın yansımasını sağlayın. Daha da ileri gitmek isterseniz alt dudaklarınızın orta kısımlarına çok hafif bronzer uygulayarak gölge oyunları yaratın.

5. Koyu ton dudak kalemi uygulayın

Birçok makyaj uzmanının sırrı, ruj uygulamadan önce dudak kalemi ile dudak çizgilerini çizmek ve içini de doldurmaktır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli şey dudak renginizden 1-2 ton daha koyu bir dudak kalemi seçmektir. Dudak ortanızdaki kıvrımdan başlayın ve dudak kenarlarına gittikçe çizgiyi hafifletin.

6. Dudak çizgilerinin dışını renklendirin

Dudakların dış kısmını renklendirmek, dudakları daha dolgun göstermek için dikkatlice atmanız gereken adımlardan bir diğeridir. Bir önceki adımın aksine, dudaklarınızın dışına çekeceğiniz çizgi için kullanacağınız ruj ile aynı tonlarında bir dudak kalemi kullanmanız çok önemlidir.

Bunu da okuyun: Gözleri Daha Büyük Göstermek İçin 5 Makyaj Hilesi
Göz altlarınızı aydınlatmaktan kirpiklerinize dikkat edeceğiniz birkaç detaya, göz farları ile yapabileceğiniz birkaç uygulamadan göz pınarlarınızı aydınlatmaya; işte karşınızda gözleri iri gösteren makyaj hileleri!

7. Sıra kontürde

Profesyonel makyajın en önemli kurallardan biri olan kontür uygulaması dudaklarınız için de oldukça önemli. Alt dudakların daha büyük görünmesi için bu kısma gölge oyunları ile boyut katmanız çok kolay. Bronzer ya da koyu tonlarda nötr bir pudra ile alt dudak çizginizin hemen altına gölge yaratın.

8. Koyu tonlardan uzak durun

Koyu renk rujlar ağzınızın görünümünü düzleştirecektir. Dolayısıyla dolgun dudaklar yaratacak bir makyaj yapmak istiyorsanız koyu tonlarda rujlardan uzak durmanızda fayda vardır. Bunun yerine solgun pembeler ve daha çıplak tonlarda rujlar tercih edebilirsiniz. Dudaklarınızda son zamanlarından trendlerinden olan ombre efektini yaratmak istiyorsanız da, dudaklarınızın ortasına daha açık renkte bir ruj ile gölge yaratabilirsiniz.

9. Parlaklık katın

Dudakların daha parlak görünmesi, doğal ışığın dudaklarınızdan yansımasını sağlar. Dolayısıyla daha dolgun dudaklara sahip olmak için mutlaka bir dudak parlatıcısı kullanmanızda fayda vardır. Açık tonlarda bir dudak parlatıcısını dudağınızın tam ortasına uygulayın ve bu ışık oyununu kusursuz bir şekilde yaratın!

BONUS: Dudak dolgunlaştırıcılar

Dudaklarınızı dolgunlaştırma etkisine sahip kozmetik ürünleri de makyaj çantanızda yerini alabilir. İşte GittiGidiyor’dan sizin için seçtiklerimiz!

– Too Faced’in kadife ucu ile kolayca sürülen ve dudaklarda dolgun görünüm yaratan Melted isimli dudak dolgunlaştırıcı kalıcı rujları

– Alix Avien’in içeriğindeki Hyluronic Acid ile dudaklara doğal görünümlü bir dolgunluk veren XXL Maxilips dudak dolgunlaştıcı ruju

– Avon’un dudakların iki haftada %35’e kadar daha fazla dolgun görünmesini sağlayan 3D dolgunlaştırıcı ruju

– Physicians’ın dudakları 60 saniyede dolgunluğa kavuşturan Formula Lip Plumping Nude Potion dudak dolgunlaştırıcısı

– Lierac’ın içeriğindeki Hydra O2 kompleks, gül mumu ve shea yağı ile dudaklara nem vererek eski dolgunluğunu geri kazandırmaya yardımcı olan Hydragenist Dolgunluk ve Pembe Parlaklık Veren Nemlendirici Dudak balmı

İlgili Yazılar