Çürük Ali ve Mikrop Necati İlk Kitabı Fırçala Dişi Bitir İşi GittiGidiyor’da

Çürük Ali ve Mikrop Necati İlk Kitabı Fırçala Dişi Bitir İşi GittiGidiyor’da

3571

Varol Yaşaroğlu’nun izlenme rekorları kıran Youtube serisi şimdi bir kitap serisi olarak karşımızda. GittiGidiyor’da fiyat avantajı ile öne çıkan seri çocuklarınıza diş bakımını en keyifli şekilde öğretiyor!

Efsanevi Kral Şakir’in yaratıcısı Varol Yaşaroğlu’ndan çocukların çok seveceği yeni bir kitap serisi geliyor: Çürük Ali ve Mikrop Necati! Youtube’da izlenme rekorları kıran çürük ali çizgi film serisi şimdi de kitap olarak karşımıza çıkıyor. Kitapta birbirinden komik hikayeler çocuklara hem diş bakımını keyifli bir şekilde öğretecek hem de onlara kitap okumayı çok sevdirecek.

Peki kimdir bu çürük ali ve mikrop necati ikilisi? Yaşaroğlu’nun yarattığı bu iki kafadarın en büyük amaçları dişleri çürütmek. Meşhur eğitici çizgi film de bu iki karakter üzerinden çıkıyor ve çocuklara diş bakımı konusunda son derece faydalı bilgiler aşılıyor. Fırçala Dişi Bitir İşi kitabının çürük ali ve mikrop necati ikilisi aynı zamanda diş hekimlerinin de sıklıkla önerdiği bu serinin baş kahramanları.

Gelin kitabı Çürük Ali’nin ağzından dinleyelim: “Güneş yavaş yavaş doğmaya başladı, mikroplar mahallesindeki odamın içi iyice ısındı. Bu tek bir şey demek: Yemek vakti! Şimdi canım arkadaşım Mikrop Necati ile yapmamız gereken şey kendimize yiyecek dolu güzel bir ağız bulmak. Ben kim miyim? Tabii ki Çürük Ali! Mikroplar aleminin birinci kralı. Haydi Necati, çürütülecek dişler bizi bekler!”

Eksik Parça Yayınları’ndan çıkan çürük ali ve mikrop necati’nin bu resimli hikayesi 160 sayfadan oluşuyor. İlk basımı Haziran 2020’de çıkan bu kitap çocuklar tarafından kapış kapış gideceğe benziyor. Şimdi GittiGidiyor’da en avantajlı fiyat seçeneği ile karşımıza çıkan Fırçala Dişi Bitir İşi kitabına ulaşmak için linki tıklayın.

Meşhur çürük ali şarkısı ile de öne çıkan çizgi film ise Grafi2000 Çocuk kanalında yayınlanıyor. Diş Perisi, Süt Diş, Köpek Diş, Temizlik gibi farklı bölümleri bulunan seri çocuklar tarafından büyük bir beğeni ile izleniyor. Kitap da miniklerin favorisi olacağa benziyor!

Varol Yaşaroğlu kimdir?

Ünlü karikatürist Erdil Yaşaroğlu’nun kuzeni olan Varol Yaşaroğlu 1968 İzmir doğumlu bir karikatürist ve animasyon yapımcısı. Aynı zamanda Koca Kafalar’ın da yaratıcısı olarak bilinen Yaşaroğlu, Grafi2000’in de kurucusudur.

Küçüklüğünde bir Pembe Panter fanatiği olan Varol Yaşaroğlu 5 yaşından beri çizime meraklıymış. Üniversiteyi İTÜ inşaat mühendisliğinde okuyan Yaşaroğlu, okulu bittikten sonra İzmir Güneş gazetesinde çizmeye başlamış. Ardından Ekonomist gazetesinden gelen teklif ile İstanbul’a yerleşmiş. 1991’de Plastip Show’ destek veren, 1996’da ise kendi yazar arkadaşları ile VEB adlı şirketlerini kuran Yaşaroğlu, bugüne dek Okan Bayülgen, Beyazıt Öztürk ve Cem Özer gibi isimlerle çalıştı.

Kral Şakir isimli efsanevi Türk çizgi dizisi ile daha da çok tanınan Varol Yaşaroğlu kalem kağıt kullanmıyor ve çizimlerinin tamamını dijital ortamda gerçekleştiriyor.

Kral Şakir nedir?

Varol Yaşaroğlu’nun en çok bilinen karakteri Kral Şakir’i de anımsayarak yazımızı sonlandırıyoruz. Grafi2000 tarafından Cartoon Network Türkiye için yaratılmış olan Kral Şakir çizgi dizisi, 2016’dan bu yana yayınlanmaktadır. Sadece çizgi dizi ile değil kitaplarıyla da çocuklar tarafından beğeni toplayan Kral Şakir, bir aslan ailesinin çocuğu olan Şakir’in ailesi ve arkadaşları ile olan maceralarını konu alıyor.

Şakir’in babası bir aslan, annesi ise bir sıçan olarak yaşamaktadırlar. Kız kardeşi Canan da annesi gibi bir sıçandır. Aynı zamanda bir kaplumbağa dedesi vardır. Hikayede Necati adında Remzi’nin arkadaşı vardır ve o da bir fildir. Hep onların evindedir. Kimi zaman yemek yiyip oyun oynar. Kimi zaman okulda hademelik yapar. Bir özelliği çok sakar olması ve bir kuş beyinli olmasıdır. Hikayede bir de evi olmayan, çöplüklerde yaşayan ve hep çöp yiyen Tanju adında bir karakter de vardır. O da hep onlarla takılır. Bu eğlenceli karakterlerle birlikte olağanüstü maceralar Kral Şakir’in tüm bölümlerinde! Kral Şakir Serisinin Yeni Kitabı yazımızı tıklayarak serinin altıncı Dürümler Karışık hikayesini yakından tanıyabilirsiniz.