2017 Yazının En İyi Müzik Festivalleri

2017 Yazının En İyi Müzik Festivalleri

1533
main

Heyecanla beklediğimiz festival sezonu başlıyor. İşte karşınızda bu yazın kaçırılmaması gereken en güzel müzik festivalleri.

Bahar aylarının gelişiyle birlikte içimizi apayrı bir heyecanın sardığı kesin. Geçen yıl birçok nedenden dolayı birer birer iptal olan ve hevesimizin kursağımızda kaldığı müzik festivalleri , bu yaz büyük bir coşkuyla geri dönüyor, hem de sadece İstanbul’da değil, bütün Türkiye’ye yayılarak. Gerek sahne alacak isimler gerekse konserlerin düzenlendiği alanlar tatil planlarımıza müziği de katmak için bizleri bekliyor. Festivaller için hazırlanırken, Festival Çantanız Hazır mı? konumuzdan fikir alabilirsiniz.

Zeytinli Rock Festivali

Athena, Duman, Teoman, Şebnem Ferah, Mor ve Ötesi… Türk rock dünyasının yıldız isimlerine geçen sene ev sahipliği yapan Zeytinli Rock Festivali , bu yıl 24-27 Ağustos tarihleri arasında Dalyan Sahili’nde gerçekleşecek. “Deniz, kum, güneş ve yüzde 100 rock müzik” sloganıyla yola çıkan festival, bu yıl da rock ve alternatif müzik dünyasının en iyi sanatçı ve gruplarını bir araya getirecek.

Rock Off

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Rock Off , metal müzik tutkunlarını yine bir araya getirmeye hazırlanıyor. Daha önce Megadeth, HIM, Amon Amarth, Korn, Apocalyptica gibi grupların yer aldığı festivalde bu yıl da yerli ve yabancı birçok grup sahne alacak. 29 Temmuz’da Uniq Açıkhava Sahnesi’nde düzenlenecek olan festivalin en önemli konuklarından biri ise Türkiye’de geniş bir hayran kitlesine sahip olan ve ülkemizde ilk defa viking sahnesi ile konser verecek Amon Amarth.

Chill-Out Festival

Yazın sıcacık günlerini yavaş yavaş hissetmeye başladığımız şu günlerde festival ruhunu bizlere tam olarak hissettiren Chill-Out Festival ’i kaçırmamanızı öneririz. Bu yıl 20-21 Mayıs tarihlerine gerçekleştirilecek festivalin müdavimlerine bir güzel haberimiz daha var; mekan yine Life Park . Festivalde, doğa içerisinde özgürce vakit geçirebileceğiniz alanlardan tutun da tasarım butiklere, gurme lezzetlerle buluşacağınız mekânlardan yaratıcı sanat atölyelerine kadar birçok farklı aktivite alanı bulunuyor. José Gonzáles, Matthias Meyer, Morcheeba, Oceanvs Orientalis, Burnt Friedman, Nicola Cruz ise sahne alacak sanatçılardan sadece birkaçı. Unutmadan söyleyelim Chill-Out Festival’in Bodrum ayağı ise 14-15 Temmuz’da gerçekleşecek.

Bunu da okuyun: Festival Modasının Olmazsa Olmazları
Müzik festivalleri sezonu açıldı. Gardıroplar da festival stillerine hazırlanmaya başladı!

Kuşadası Gençlik Festivali

Geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen Kuşadası Gençlik Festivali , bu sene ikincisiyle müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Festival, 6-9 Temmuz tarihleri arasında Kuşadası Sevgi Plajı’nda düzenlenecek. Dört gün boyunca hem kaliteli müziğe hem de tatile doyacağınıza eminiz. Kısa bir süre için, Zeytinli Rock Festivali’ne bilet alan müzikseverler, 1 TL ödeyerek bu festivale giriş yapabilecekler. Geçen yıl MFÖ, Duman, Hayko Cepkin ve Gripin gibi gruplara ev sahipliği yapan festivalin bu yılki katılımcıları kısa bir süre içinde duyurulacak.

Electronica Festival Çeşme

Türkiye’nin en büyük elektronik müzik festivali Electronica Festival , 25-26 Haziran’da Çeşme’de, 29-30 Temmuz’da ise İstanbul’da düzenleniyor. Çeşme ayağı Alaçatı Beach Resort’te yapılacak olan festival gerçek anlamda tatil ve müziği bir araya getiriyor. Performans sergileyecek sanatçılar arasında Alex Niggemann, Guy Mantzur, La Fleur,
Matador, Michael Mayer, Patrice Baumel bulunuyor. İstanbul’da ise Andhim, Architectural, Claptone, Dominik Eulberg, Eagles gibi isimlerin sahne alacağı festival Suma Beach ’te müzikle hem ormanı hem de denizi buluşturmaya hazırlanıyor.

24. İstanbul Caz Festivali

Festival sezonundan bahsediyorsak, İstanbul Caz Festivali’ne değinmemek ayıp olurdu. İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 24. İstanbul Caz Festivali 4-20 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Festival, 200’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçıyı İstanbul’un 20 farklı mekanında ağırlamaya hazırlanıyor.

Cappadox

Bu yıl 18-21 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan Cappadox’a daha önce gitme fırsatınız olmadıysa, Kapadokya’da gerçekleşen bu büyülü festivale mutlaka gitmenizi öneririz.Dört gün boyunca birçok etkinliğe ev sahipliği yapan Cappodox ’un müzik ayağında ise bu yıl oldukça iddialı isimler yer alıyor. Emma Shapplin featuring Mercan Dede, Acid Pauli, Kaan Tangöze, Peter Broderick & David Allred Duo, Ah! Kosmos, Kalben, Kuan, Büyük Ev Ablukada, Oceanvs orientalis vs İlhan Erşahin konserleri kaçmaz.

Soundgarden

Yazdan kalma son günleri yaşayacağımız dönemde ise yıllardır büyük bir keyifle festivalseverlerin vazgeçilmezi olan Babylon Soundgarden düzenlenecek. 9 Eylül’de Kilyos’ta gerçekleşecek festivale katılacak olan sanatçılar ise yakın zamanda duyurulacak. Takibi bırakmayın.