Paris Haute Couture Haftası’nın En Çok Konuşulan Elbiseleri

Paris Haute Couture Haftası’nın En Çok Konuşulan Elbiseleri

896
main

Fotoğraf: Chanel

2017 İlkbahar/Yaz sezonunda hangi abiye trendlerinin öne çıkacağı belli oldu. Geçtiğimiz günlerde Paris’te düzenlenen haute couture haftasında dünyaca ünlü modaevleri podyumdaydı.

İşte Paris Haute Couture Haftası’nın en çok konuşulan elbiseleri…

paris-haute-couture-blog-gittigidiyor-1
Fotoğraflar: Chanel, Maison Margiela, Dior

Karl Lagerfeld, Chanel tasarımlarında Coco Chanel’in art deco yansımalarından ilham aldı ve koleksiyonunda kuş tüyü detaylara sahip payetli elbiselere yer verdi.

John Galliano imzasıyla Maison Margiela da her zamanki gibi iddialı tasarımlarıyla karşımızdaydı. Defilenin en çarpıcı parçası ise portre desenli tül detaya sahip beyaz kaban oldu.

Paris’te düzenlenen moda haftasında Couture koleksiyonlarını podyuma taşıyan isimlerden bir diğeri de Christian Dior oldu. Büyüleyici bir bahçe dekorasyonunda oluşan podyumun en dikkat çeken detayı sade ve taptaze makyajlarla bir araya gelen çiçek desenli elbiseler ile saç aksesuarları oldu.

paris-haute-couture-blog-gittigidiyor-2
Fotoğraflar: Schiaparelli, Armani Privé, Jean Paul Gaultier

Paris Haute Couture Haftası’nın dikkat çeken abiye elbiselerinden biri de Schiaparelli ile karşımızda. Tasarım direktörü Bertrand Guyon’un sürrealist tasarımları geometrik desenler ve çarpıcı renk kullanımlarıyla ortaya çıktı.

Armani Privé defilesi ise turuncunun kusursuz stili ile ilgi gördü. Şifon ve satenin bir araya geldiği şık elbiselerde yansıma detayları beğeni topladı.

Couture trendlerini belirleyen moda haftasının en çarpıcı elbiselerinden biri ise Jean Paul Gaultier defilesindeydi. Kusursuz bir el işçiliğine sahip deri elbise Paris Haute Couture Haftası’nın en çok konuşulanlarından biri oldu.