Tam 7,800 Starbucks PokéStop Oluyor

Tam 7,800 Starbucks PokéStop Oluyor

1277
main

Geçtiğimiz Temmuz ayında hayatımıza girip ortalığı kavuran ve 600 milyondan fazla kullanıcısı olan Pokémon Go’nun modası 2017’ye girerken de geçmiyor. Tam tersine daha da moda oluyor! Starbucks ile anlaşan firma, kafenin Amerika’daki tam 7,800 şubesinde PokéStop ve Gym’ler açmayı planlıyor.

starbucks pokemon go

Oyunun yapımcısı Niantic Labs, sosyal etkileşim açısından son derece önemli bulduğu bu noktalardaki müjdesiyle ilgili “Starbucks’a, her kesimden insana sosyal bir katılım sağlayan güvenli ve davetkar mekanlar yarattıkları için minnettarım” diyor ve 12 Aralık itibariyle Pokémon Go Starbucks etkinliğinin devreye gireceğini söylüyor. Yıl sonuna kadar lokasyon adedini de 20 bine çıkarmayı hedeflediklerini söylüyor.

starbucks
Fotoğraf: Teen Vogue

Oynayanların da bildiği üzere amaç sadece Pokémon’ları yakalamak değil. Onları güçlendirmek için Gym’lere ihtiyacınız var. PokéStop lokasyonlarında kule şeklindeki ikonlar yardımıyla ulaşabileceğiniz Gym’ler, Starbucks PokéStop’larında da bulunuyor olacak.

Bir diğer sürpriz ise Starbucks’ın bu anlaşmaya özel çıkaracağı yeni içecek! İçinde vanilya, ahududu şurubu ve dondurulmuş böğürtlen bulunan, üzeri kremayla kaplı The Pokémon GO Frappuccino PokéStop olan kafelerde sizleri bekliyor olacak.

pokemon go

Pokémon Go’nun aktif 45 milyon oyuncusu olduğunu ve dünya çapında Starbucks müşterisinin her geçen gün ciddi oranda arttığını düşünürsek bu ortaklık epey etkili olacağa benziyor!