Mutfağınızı Ekonomik Yöntemlerle Yenilemenin 6 Yolu

Mutfağınızı Ekonomik Yöntemlerle Yenilemenin 6 Yolu

3785
main

Bahar yenilenme zamanı. Evin kalbi mutfak en fazla kullanılan, dolayısıyla en sık tazelenmeye ihtiyaç duyan bölüm evlerimizde. “Ekonomik yöntemlerle mutfak nasıl yenilenir?” sorusunun cevabı bizde.

Yepyeni dolaplar


Mutfak dolaplarınızın renginden memnun değilsiniz. Tüm dolapları söktürüp yenilerini almak oldukça masraflı ve zahmetli olacaktır. Eğer lake kaplama değillerse kapakları dilediğiniz renge boyayabilir, lake ise yapışkanlı folyo gibi malzemelerle kaplayabilirsiniz. Kulplarınızı da değiştirdiğinizde yepyeni dolaplarınız olacak.

Emektar tezgah


Eskimiş mutfak tezgahı yenilemek adına çok çeşitli, uygun maliyetli seçenekler var. Tezgahınız ahşap ise zımparalayıp tekrar cilalayarak yepyeni bir tezgaha kavuşabilirsiniz. Kaplama tezgahı yapışkanlı folyo ile kaplayarak tamamen değiştirebilirsiniz. Bu malzeme su ve neme de dayanıklıdır. Eğer el becerinize güveniyor ve sabırlıysanız, tezgahı zımparalayarak, kendi beton karışımınızı hazırlayıp beton tezgah da seçenekler arasında.

Duvarlar çok önemli


Fotoğraf: Decor.iyashinohitoduma.com

Mutfak duvarlarında değişiklik başlı başına yeni bir mutfak sahibi olmanızı sağlar. Duvarlarınız seramik ya da taş ile kaplı değilse rengini değiştirmek oldukça basit. Tek yapmanız gereken doğru tonu seçmek. Eğer duvarlarınız kaplanmış, renk ve desenlerden mutlu değilseniz, korkmayın yine boyayarak bir değişim yaratma şansınız var. Sadece öncesinde astar bir sıva atmanız daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır. Eğer astar kullanmak istemiyorsanız yağlı boya ile daha kesin sonuç alırsınız.

Duvarda köklü değişim


Mutfakta köklü değişim için paneller sayesinde de olabilir. Tuğla görünümlü, desenli, pek çok farklı renk seçeneğinde duvar paneli bulmanız mümkün. Uygulaması da bir o kadar basit.

Zemin için çözümler


Fotoğraf: Freshome.com

Mutfak için önceliğimiz yine suya dayanıklı çözüm olacak. Bu konuda da içinde bulunduğumuz zamanın teknolojileri sayesinde oldukça şanslıyız. Zemine kendiliğinden yayılan şap uygulayabilir, eğer beton görünümü sevenlerdenseniz bu haliyle de kullanabilirsiniz. Tabii üzerine cila uygulamak kaydıyla. Üzerine dilerseniz tekrar taş döşeyebilirsiniz. Bir başka seçenek de taş ya da ahşap görünümlü laminat parke. Geçmeli parkeler ustaya ihtiyaç duyulmadan da uygulanabiliyor. Son bir ekonomik seçenek de pvc kaplama.

Işık her şeyi değiştirir


Mutfakta doğru ışık tüm ortamı olduğundan çok daha güzel gösterebilir. Yapacağınız tüm değişikliklerle birlikte aydınlatmalarınız için de değişiklik yapabilirsiniz. Dolap altında tezgah üstünü aydınlatacak şerit led kullanabilirsiniz. Dolap içlerine de aynı uygulama yapılabilir. Tavanda kullandığınız aydınlatmanın çok sert ve direk olmamasına özen gösterin.

İLGİLİ ÜRÜNLER

İlgili Yazılar