Küçük Balkonları Nasıl Dekore Etmeli?

Küçük Balkonları Nasıl Dekore Etmeli?

1450
main

Balkon evin nefes aldığı nokta. Dışarıya yarı açık, izole ve ferah bir alanla bağlanan bu bölüm olağan standartlardan daha küçük olsa da hiç endişelenmeyin. Küçük balkonlar doğru yöntem ve değerlendirmelerle yeterli alanı size mutlaka sağlayacak.

Dikey tasarımlar


Fotoğraflar: Cuded.com / Shelterness.com

Öncelikle alanı hacim olarak düşünün ve mutlaka dikey tasarımları değerlendirin. Duvarlarınızı dikey olarak kullanın, tavandan asılabilecek uygulamalarla çözüme gidin. Fakat abartıya kaçmamaya ve alanı boğmamaya özen gösterin. Raf kullanarak duvarları değerlendirin.

Minimal düşünün


Fotoğraflar: Onekindesign.com

Küçük bir balkonda çok fazla eşyaya ihtiyacınız yok. Özel ölçülerde bir divan, ya da uygun ölçülerde bir oturma takımı size yeterli olacaktır. Balkonlar için katlanılabilen modeller mutlaka daha kullanışlı olacaktır.

Zemin ve hijyen


Fotoğraflar: Oheverythinghandmade.com / Mondodesign.it

Zemin için, yardım almadan sizin de basitçe uygulamasını yapabileceğiniz ahşap zemin döşemelerini tercih ederseniz, dilediğiniz an zeminde de bir oturma düzeni ayarlayabilirsiniz. Yedekte yastık ve minder bulundurmak akıllıca olacaktır. Ahşap zemin uygulaması sayesinde hem soğuktan korunur hem de hijyenik bir oturma alanına sahip olursunuz.

Depolama şart


Fotoğraflar: Mondodesign.it / Woohome.com

Sedir gibi sabit bir balkon oturma köşesi düşünüyorsanız alt bölümünü mutlaka depolama alanı olarak tasarlayın. Böylece siz balkonu kullanmadığınızda eşyalarınızı koruyacak, ya da gerekmedikçe kullanılmayacak fazla eşyaların ortadan kaldırılmasını sağlamış olursunuz.

Pratik çözümler


Fotoğraflar: Modishspace.com

Katlanabilir, takılıp çıkarılabilir tasarımlar kurtarıcı rolü oynar. Korkuluklarına masanızı asabilir, balkonda yemek düzeni dışında kaldırarak alan kazanabilirsiniz. Ortada sürekli duracak bir masa yerine balkon korkuluklarını değerlendirmek en mantıklısı. Renkli çiçeklerle dolu saksılarınız için de aynı uygulama söz konusu.

Sıra son dokunuşlarda


Fotoğraflar: Comfydwelling.com / Brightside.me

Sıra biraz da balkonu süslemekte. İşe balkon korkuluklarına renkli bir branda geçirerek başlayabilirsiniz. Renkli ve desenli yastıklar duvarınıza asacağınız resimler ya da mumlar, (mumları dilerseniz yerde de kullanabilirsiniz) gece vakti ortamı iyice romantikleştirecek top lambalar, küçük tatlı balkonunuzda rüya gibi zamanlar geçirmenizi sağlayabilir. Çok güneş alan bir taraftaysanız korkuluklara monte edilecek bir şemsiye de edinebilirsiniz.

İLGİLİ ÜRÜNLER

İlgili Yazılar